Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Апаратна нарада 10 грудня 2012 р.

Директор ШМЦСССДМ  Гурба Т.А. повідомила, що діяльність Шосткинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спрямована на реалізацію державної молодіжної соціальної політики шляхом надання  допомоги особистості та соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, розвиток у них техніки подолання труднощів і вироблення навичок самодопомоги, згідно Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», та «Про соціальні послуги».

Протягом останніх років пріоритетним напрямком у діяльності центрів соціальних служб України є соціальна робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На виконання розпорядження голови ОДА від 13.06.12 № 236-ОД «Про хід реалізації соціальних ініціатив Президента України в Сумській області»

до штату міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 02.07.2012 року введені 12 посад фахівців із соціальної роботи, які пройшли навчання за програмою «Підготовка спеціалістів до здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах», отримали залік та допуск до соціальної роботи.

Основні завдання  фахівців: виявлення, інспектування, соціальний супровід сімей, які перебувають у СЖО, надання їм соціальних послуг,  укріплення інституту сім’ї, пріоритетом є виховання  дітей  в сім’ях.

        Протягом 2012 року спеціалістами центру проінспектовано 2228 сімей,  це на 1200  % більше ніж за минулий рік (185 інспектувань).

         Виявлено 150 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується  259 дітей (для порівняння в 2011 році 35 сімей/49   дітей).

 

        За звітній період збережено тенденцію 100 відсоткового соціального інспектування нововиявлених сімей, які опинилися у СЖО. Всі виявленні сім’ї були проінспектовані і в залежності від проблем не один раз.

 

       Відповідно до розпорядження голови ОДА від 06.10.2006 № 523 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах», у м. Шостка функціонує  дорадчий орган - комісія щодо роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, яку очолює заступник міського голови.

         Кількість проведених засідань дорадчого органу у звітному періоді поточного року помітно збільшилася: ( 2011 – 10 засідань, 2012 – 16 засідань). Відповідно, спостерігається збільшення кількості розглянутих справ сімей. Так, протягом 2011 р.  розглянуто 63 справи; у 2012р – 202 справи. Отже, показник 2012 року вищий майже на 320 % .

        Соціальним супроводом центру у 2012 році охоплено 88 сімей/168 дітей, що належать до категорії тих, які опинилися у  складних життєвих обставинах (минулого  року був нижчим – 24 сім’ї/ 38 дітей та 5 осіб з числа дітей-сиріт ). Показник охоплення соціальним супроводом сімей у СЖО за 2012 рік, в порівнянні з  2011 року, збільшився на 317 %.

          Із позитивним результатом завершено соціальний супровід__23_сімей, 1 сім’я без досягнення результату (___95,8 % від загальної кількості сімей, охоплених соціальним супроводом). У 2011 році із 16 сімей знятих з супроводу - з позитивним результатом  14 сімей, що складало 87%.

          Серед ключових проблем, які в ході соціального супроводу потребували розв’язання, переважали проблеми в  налагодженні складних стосунків в сім’ї – 57 сімей, проблеми залежності - 7 сімей, поліпшенні житлово-побутових умов – 5 сімей, та 13 сімей неповнолітніх умовно засуджених.

         В цілому за  2012р. сім’ям, які перебували під соціальним супроводом надано 2500 послуг.  В порівнянні з 2011 роком  -   836 послуг.

         За результатами соціального інспектування, та згідно рішень комісії з питань соціальної роботи з сім’ями  ведеться облік сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в якому на даний час 150 сімей, у 2011 році перебувало  36 сімей.

       Серед   основних  проблем сімей, які знаходяться на обліку: наркотична або алкогольна залежність, насильство в сім'ї, складні стосунки в сім'ї, безробіття, загроза відмови від новонародженої дитини

        Важливим напрямком роботи Центру є робота з учнівською та студентською молоддю, яка здійснюється у гуртожитках ПТНЗ (3 гуртожитка),    хіміко-технологічного коледжу, у обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, у центрі медико-соціальної допомоги дітям та молоді «Клініка дружня до молоді», школі-інтернат за напрямками:  профілактичному,  інформаційному та психологічному. Спеціалісти центру проводять інтерактивні заняття, тренінги, ігрові програми спрямовані на  формування здорового способу життя, визначення активної життєвої позиції,  ствердження свого „Я”, профілактику негативних явищ. Всього протягом 2012 р. проведено  220 заходів, в порівнянні у 2011 р. проведено 206 групових заходів.

          З метою підготовки до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших та випускних класів школи-інтернат, формування здорового способу життя, вирішення проблем самореалізації  на базі школи-інтернат проведено 12 групових заходів. Даною програмою охоплені всі випускники-сироти школи-інтернат (15).

          Одним із пріоритетних напрямків роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2012 році до центру, з метою створення прийомних сімей, звернулося 4 сім’ї, поставлено на облік 2 сім’ї, які направлені на навчання до Сумського обласного центру і отримали рекомендації на створення прийомної сім’ї.  У 2012 р. створена 1 прийомна сім’я і на даний час під соціальним супроводом Центру знаходиться  9 прийомних  сімей, в яких виховуються  12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

           Відповідальний працівник центру надає всебічну допомогу, та підтримку сім’ям, приймає участь у процесі виховання дітей, сприяє їх гармонійному та творчому розвитку. З метою соціальної підтримки, адаптації та  реабілітації дітей прийомні сім’ї залучаються до заходів та свят, які проводяться Центром. Щорічно проводяться заходи до Дня сім»ї та матері; до Міжнародного дня захисту дітей; семінар-свято «Родинного вогника»  для прийомних сімей, та групи взаємодопомоги прийомних батьків, тощо.

 

          Центр тісно співпрацює з  Центром медико-соціальної допомоги дітям та молоді „Клініка, дружня до молоді”. Фахівець із соціальної роботи двічі на тиждень здійснює прийом молоді у КДМ. Систематично проводяться тренінгові програми та відеолекторії зі студентською та учнівською молоддю нашого міста, а з середньою ланкою загальноосвітніх шкіл  - ігрові програми. За 2012 рік на базі КДМ проведено 138 групових заходів, з них спеціалістами нашого центру 64 заходи, які спрямовані на формування здорового способу життя, ствердження активної життєвої позиції, вирішення внутрішніх конфліктів та подолання між особистісних проблем.

          На виконання міської програми відпочинку та оздоровлення дітей під час літніх канікул було організовано та проведено 60 ігрових програм в дитячих оздоровчих таборах, якими охоплено близько 1000 дітей. 

         Стало доброю традицією проведення у заміському таборі „Світлий” молодіжної акції „Твоє життя – твій вибір”, яка проходить у літній період щомісячно та до якої ми залучаємо лікарів з КДМ.

           Відомою серед молоді стала служба „Телефон Довіри”, яка створена у 2005 році. На 1 грудня 2012 р. поступило 138 дзвінків. ( у 2011  - 191).  

           З метою запобігання поширенню ВІЛ-інфекції серед осіб, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом при Центрі працює служба соціально-профілактичної роботи. Службою проводиться консультування молоді,  та здійснюється обмін шприців на базі диспансерного наркологічного відділення ЦРЛ.   За  2012 рік до служби звернулось 223 клієнта.  За  2011 рік - 149 клієнтів.

          Таким чином, всього за 2012 рік охоплено індивідуальною роботою 3889 чоловік, надано послуг  10657, проведено групових заходів – 220.

          Фінансування заходів та програм Центру здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.          На введення посад фахівців спрямована дотація місцевому бюджету у розмірі 380,580 тис.грн. Кошти направлені на облаштування робочих місць, комунальні витрати та оплату праці фахівців.

        Сім'я є тим первинним суспільним осередком, який має особливе значення в житті кожної людини, забезпечує її захист і соціалізацію, формує моральні основи, емоційний світ дитини, громадянську свідомість та самосвідомість. Особливих негараздів та труднощів зазнають сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах. Аналізуючи показники діяльності центру можна з достовірністю сказати, що введення посад фахівців соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є своєчасним та актуальним. І в рамках всієї нашої держави фахівці виправдали  очікуваний результат, їх називають «швидкою соціальною допомогою» сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

          Саме цієї ланки бракувало у системі соціальної роботи. Фахівці забезпечують раннє виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, своєчасне вирішення проблем, які виникли, попередження соціального сирітства, яке сьогодні є дуже актуальним.

          Введення цих посад дає можливість надати соціальні послуги кожній сім’ї чи особі, яка її потребує, покращити якість надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу. Пріоритетом  роботи фахівців з соціальної роботи є  не боротьба з наслідками, а профілактика  проблеми.

 

  За результатами розгляду цього питання інформацію  директора Шосткинського Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді було взято до відома.10.12.2012 14:17

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"