Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Апаратна нарада 16.06.14

Під керівництвом   міського голови  Миколи Ноги,  за участю керівників структурних підрозділів міської ради, керівників комунальних служб, підприємств, установ та організацій міста, представників місцевих засобів масової інформації  16 червня   2014  року  відбулась чергова апаратна нарада.

 

Про хід виконання обласної програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2012-2016 роки розповіла начальник служби у справах дітей Ольга Гришкова

 

Рішенням Х сесії Шосткинської  міської ради ІV скликання від 25.04. 2012 року затверджена «Міська програма з реалізації Конвенції ООН  про права дитини на 2012-2016 роки». Метою Програми є забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей, організації їх морального, фізичного та розумового розвитку, поліпшення соціальної підтримки сімей з дітьми, виховання відповідального батьківства та запобігання соціальному сирітству, збереження здоров'я кожної дитини протягом усього періоду дитинства, створення рівних умов для доступу кожної дитини до високоякісної освіти для забезпечення розвитку особистості, суспільства і держави.

Програмою визначені напрямки та завдання всіх сфер діяльності медицини, освіти, культури щодо забезпечення потреб та захисту прав дітей.

 

Станом на 16 червня 2014 року службою у справах дітей   прийнято 139 громадян з питань захисту прав дітей. Взято  участь у   108 судових засіданнях по цивільних справах  в інтересах дітей та у  13 засіданнях по кримінальних справах за участю дітей. Надано 19 дозволів на вчинення правочинів від імені дітей з покращенням житлових умов.

 

Забезпечується ведення Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».

Зараз  на обліку ЄІАС «Діти» перебуває 113 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 34 дитини, які опинились у складних життєвих обставинах; 8 прийомних сімей; 88 опікунів, 32 усиновлених дітей.

 

Із 113 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 88 дітей  виховуються під  опікою (78%), 16 дітей  в прийомних сімях та дитячих будинках сімейного типу (14%), 2   в сім’ї родичів, знайомих (2 %); 7 дітей знаходиться  на  повному державному забезпеченні (6%).   

 

В інтернатних закладах з первинного обліку залишилось 7 дітей.  2-є дітей-інвалідів знаходиться в  Комарівському  будинку-інтернаті.  В  школах-інтернатах  зараз знаходиться  5 дітей.  З них  двоє  в  Ульянівській   школі-інтернаті в зв’язку з потребою в  спеціальному навчанні,  1 дитина в  Сумському  дитячому  будинку (мати дитини психічно хвора, а родичі не дають згоди на влаштування дитини в чужу сім’ю) та дві дитини  в Конотопській санаторній школі-інтернаті та Роменській  школі-інтернаті (дівчата 15 та 17 років не бажають виховуватись в сім’ї).

 

З 2012  року  жодна дитина не була влаштована до інтернатних закладів. На первинний облік було взято 5  дітей, з них троє передано  під опіку, двоє влаштовано  в сім’ї родичів та  знайомих.

З початку поточного року  з Будинку дитини 1 дитина влаштована під опіку, 2 дітей з центру соціально-психологічної реабілітації влаштовані  в прийомні сім’ї.

 

Усиновлення:

На місцевому обліку з усиновлення перебуває 24 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2013 році з первинного обліку усиновлено 2 дитини. Шосткинським міськрайсудом впродовж з початку 2014 року  усиновлено 1 дитину, яка перебувала в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

Службою у справах дітей постійно здійснюється контроль за умовами утримання та виховання дітей в сім’ях усиновителів, про що складаються відповідні звіти (згідно графіків перевірок).  Сьогодні на обліку перебуває 32 усиновлені дитини, перевірено умови проживання всіх дітей.         

 

Захист  житлових прав: З метою захисту житлових та майнових прав дітей створено реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із 113 дітей, які перебувають на первинному обліку мають житло:  28 на праві власності,   77 на праві користування, 8 дітей житла не мають.

На квартирному обліку перебуває 46 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

У 2013 році надано житло одній дитині - сироті. Питання забезпечення житлом  є дуже важливим питанням.

 

Складні життєві обставини: Службою ведеться облік дітей, які опинились в складних життєвих обставинах: Вивчаються умови проживання та потреби цих сімей, надається допомога по вирішенню соціально – побутових та психологічних проблем цих сімей. Прикладається максимум зусиль для того, щоб дитина залишилася в родині.

Зараз на  обліку знаходиться  34 дитини із 20 сімей. Упродовж 2014 року за направленням служби пройшли реабілітацію у обласному центрі соціальної реабілітації дітей 5 дітей з обліку даної категорії.

За звітний період 2014 року до суду було направлено 10 справ на позбавлення батьківських прав батьків, які ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків. Позбавлено батьківських прав 6 батьків у відношенні 5 дітей.

 

Профілактика:  На профілактичному обліку в службі у справах дітей перебуває 20 підлітків, схильних до правопорушень та злочинів. З ними проводиться профілактична робота, батькам надаються консультації з особливостей взаємовідносин з дітьми.

Налагоджена тісна співпраця з ЦСССДМ, кримінальною міліцією, управлінням освіти в питаннях  профілактики правопорушень серед дітей. В навчальних закладах міста проводяться лекції , круглі столи, тренінги з метою  підвищення правової освіти дітей, знання своїх прав та обов’язків. Службою проведено 5 лекцій перед дітьми та  батьками, 1 виступ по телебаченню, 1 виступ на радіо, 2 публікації в газеті.

 

 

Рейди:  Упродовж  2014 року представниками служби у справах дітей спільно з співробітниками ВКМСД Шосткинського МВ, центром соціальних служб для сім’ї та молоді проведено 17 рейдів, спрямованих на виявлення підлітків, схильних до вживання спиртних напоїв, наркотичних речовин, дітей, які бродяжать та жебракують, з метою профілактики правопорушень, злочинів, виявлення та притягнення до відповідальності осіб, які розповсюджують алкогольні напої, тютюнові вироби, наркотичні речовини серед неповнолітніх, пропагують культ насилля. Під час рейдів виявлено 2 факта порушення правил торгівлі спиртними напоями та 1 тютюновими виробами, порушників притягнуто до адміністративної відповідальності. Проведено роботу по недопущенню таких випадків

 

За результатами обговорення, інформацію про  хід виконання обласної програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2012-2016 роки було взято до відома.

 

Зі звітною інформацією про роботу на минулому тижні  виступили начальники відділів, управлінь, установ та організацій міста.

 

За підсумками наради були визначені пріоритетні напрямки діяльності виконкому на поточний тиждень.

 16.06.2014 11:27

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"