Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Апаратна нарада 30 вересня 2013 року

Одним з найперспективніших шляхів загальної концепції раціонального та ефективного використання бюджетних коштів є широке впровадження у сфері закупівель товарів, робіт і послуг єдиної структурованої системи, заснованої на засадах конкурентності, прозорості, недискримінації та децентралізації.

 

Цим вимогам до закупівель повністю відповідають положення Закону України «Про здійснення державних закупівель».

 

Міжнародна практика проведення конкурсних торгів свідчить, що використання конкурентних механізмів при здійсненні закупівель економить від 10 до 20 % запланованих на закупівлю коштів, дозволяє зробити процедуру витрат бюджетних коштів максимально відкритою і гласною, підвищуючи довіру громадськості до державного сектору. Згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель» у змаганнях за право отримання державного замовлення можуть брати участь підприємства будь-якої форми власності, фізичні особи-підприємці, а також іноземні суб’єкти господарювання.

 

Головна умова для претендента мати необхідну кваліфікацію, технічно-фінансові можливості, відповідний досвід, а також позитивну репутацію.                Положення Закону України «Про здійснення державних закупівель» про обов’язкову публікацію інформації  про проведення торгів у інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» , а при необхідності (це у випадках, коли вартісна межа закупівель товарів, послуг і робіт  відповідно перевищує 200, 300 і 500 тис.євро) – і міжнародному інформаційному бюлетені, а також оприлюднення інформації про торги на веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та на веб-сайтах замовника, сприяє прозорості закупівель і дозволяє потенційним учасникам , не звертаючись до замовника, знати, які, де і коли відбудуться торги, а також ознайомитись з умовами документації конкурсних торгів.

 

Першим кроком до проведення конкурсних торгів є створення в організаціях-замовниках комітету з конкурсних торгів. На даний період в організаціях, установах, закладах Шосткинської міської ради, комунальних підприємствах створено 26 комітетів з конкурсних торгів. Всі голови та секретарі пройшли навчання курси підвищення кваліфікації з питань державних закупівель. Що стосується управління праці і соцзахисту населення та управління освіти, де змінилось керівництво, то до цього часу до управління економіки не надійшли дані про оновлення чи підтвердження складу комітету з конкурсних торгів. По             КП «Шостка Зеленбуд» дані про склад комітету з конкурсних торгів відсутні вже протягом 2-х років. Тому цим організаціям необхідно в найкоротший строк надати дані щодо складу комітетів до управління економіки. Часто від розпорядників коштів надходять запитання, чи потрібно створювати комітети з конкурсних торгів, якщо вартість предмета закупівлі не перевищує вартісну межу, вказану в ЗУ «Про здійснення державних закупівель»? Але тільки комітет на свої засіданнях затверджує плани закупівель шляхом визначення предмета закупівлі відповідно д Державного класифікатора продукції і послуг ДК 016-2010 та Державних будівельних норм. І право кожного комітету, навіть у випадках, коли вартість предмета закупівлі не перевищує вартісну межу, прийняти рішення щодо закупівлі того чи іншого предмета на конкурсних засадах, тому що це, в першу чергу, сприяє створенню конкурентного середовища і залученню до державних закупівель більшої кількості учасників.

 

Що стосується планування закупівель, то слід відмітити установи та заклади охорони здоров’я, виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства, відділ культури і туризму, фінуправління, відділ комунальної власності, управління з незвичайних ситуацій, управління праці і соцзахисту населення, які своєчасно надають якісні плани до управління економіки та до управління казначейської служби. Це дозволяє своєчасно надати зведені плани до Департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації. Управлінням освіти та управлінням житлово-комунального господарства плани надаються хоч і без запізнення, але в останню чергу, що  пояснюється великим обсягом закупівель по цим управління та великою кількістю самих предметів закупівель. Для того, щоб отримати плани від КП «Шостка-Зеленбуд», ДЮСШ «Свема», рятувально-водолазної служби, центру реабілітації дітей-інвалідів потрібні неодноразові нагадування.

Те ж саме можна сказати про цих розпорядників коштів стосовно здачі статистичної звітності по формі 1-т (торги).

 

Сахарова В.В. підкреслила, що ці звіти повинні бути надані до управління економіки не пізніше 5-го числа місяця, наступного за звітним кварталом. Звіти повинні надаватися всіма бюджетними установами, організаціями, закладами, комунальними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні Шосткинської міської ради, незалежно від того, яким шляхом здійснювались закупівлі, оскільки звітність передбачає облік закупівель не тільки із застосуванням конкурсних процедур, але і без них.

 

На сьогоднішній день комітетами  конкурсних торгів було проведено              72 процедури закупівлі, з них 25 процедур з різних причин (в основному це недостатня кількість учасників та невідповідність пропозицій учасників умовам документації конкурсних торгів) було відмінено. Сума, заявлена на торги, склала 28,4 млн.грн. за результатами торгів було укладено 47 договорів на суму                       27,9 млн.грн., з яких 1,4 млн.грн. – за договорами, укладеним в попередні роки і які виконуються в поточному році. Економія в результаті проведених процедур склала  6,7 % від запланованої суми. Кошти від економії були направлені на закупівлю товарів і послуг без застосування процедур закупівель, а саме: на закупівлю продуктів харчування, лікарських засобів, фармацевтичних препаратів, путівок лікувально-оздоровчих закладів, пально-мастильних матеріалів. Закупівля товарів, робіт і послуг шляхом застосування конкурсних процедур склала 46,2 % від загальної суми закупівель. Найбільш конкурентоспроможна процедура – відкриті торги склала 28,6 % від загальної суми, заявленої на торги. Найбільший відсоток – 70,6 – процедура закупівлі у одного учасника. Це пояснюється тим, що згідно з ЗУ «Про здійснення державних закупівель» дії Закону підлягають послуги з тепло-, енерго-, водопостачання, закупівля яких у зв’язку з відсутністю конкуренції здійснюється у одного учасника – надавача тих чи інших послуг. Лише по управлінню освіти закупівля таких послуг склала 11, 6 млн.грн, по ЦРЛ -1,5 млн.грн.

 

Крім проведення конкурсних торгів, комітетами з конкурсних торгів здійснюється облік закупівель без застосування процедур. Ці закупівлі складають 53,8 % від загальної суми. В грошовому виразі це – 38,4 млн.грн. та 2,7 млн.грн. – закупівлі з договорами, укладеними в попередні роки і що виконуються в поточному році.

 

При закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюється контроль за закупівельними цінами. Зараз управлінням економіки здійснюється щомісячний контроль за закупівлею продуктів харчування ЦРЛ, ДЛ та управлінням освіти. Аналіз закупівельних цін показав, що вони не перевищують середньоринкові по Україні і по Сумській області. Але розпорядникам коштів необхідно посилити контроль за цінами, тому що поняття «середньоринкові» не означає – найнижчі. Але і при закупівлях по нижчим цінам, необхідно враховувати вимоги до якості продуктів харчування, що встановлюються нормативними документами для дитячих закладів та закладів охорони здоров’я.

 

В подальшому управлінням економіки планується здійснювати контроль за цінами при закупівлі основних видів лікарських засобів, фармацевтичних препаратів, медичного обладнання, комп’ютерного та периферійного устаткування, інших предметів довгострокового користування.

 

Завершуючи свою доповідь, Сахарова В.В. повідомила, що згідно з Дорученням голови обласної державної адміністрації від 19.12.2008 р. № 31 зі змінами, внесеними Дорученням голови ОДА від 21.06.2013 р. № 13-ОД та розробленим Департаментом економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації Порядком проведення аналізу закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти Департаментом буде проводитись  аналіз закупівель за окремими напрямками, а саме по закупівлям:

-         продуктів харчування;

-         лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичного устаткування;

-         одягу, взуття, м’якого інвентарю;

-         робіт та послуг у будівництві.

З даним Порядком можна ознайомитись на веб-сайті обласної державної адміністрації в розділі «Державні закупівлі».

 

За результатами обговорення заслухану інформацію було взято до відома            .

 

Міський   голова Нога М.П.   надав доручення   керівникам управління праці та соціального захисту населення, управління освіти та КП «Зеленбуд»  щодо перегляду  складу  тендерних  комітетів та надання відповідних  пропозиції до управління економіки.

 

Зі звітною інформацією про роботу на минулому тижні  виступили начальники відділів, управлінь, установ та організацій міста.

 

Міський голова Нога М.П.   надав доручення начальнику управління освіти Сергейко Н.О.  щодо забезпечення  необхідного температурного режиму  в дошкільних навчальних закладах.

 

За підсумками наради були визначені пріоритетні напрямки діяльності виконкому на  поточний тиждень.01.10.2013 10:40

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"