Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Документи

 Публічні закупівлі

 Статистика

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Фінансові ресурси та їх направлення 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Ботулізм – це смертельно небезпечно

Щорічно в Україні реєструється більше сотні випадків даного захворювання та більше 10% з них закінчуються смертю людей.
Ботулізм трапляється переважно там, де розповсюджене домашнє консервування, коптіння ковбас та риби, або не дотримується технологія обробки овочів, м'яса та риби на консервних заводах, в ковбасних та рибних цехах. Реєструється продовж всього року, причому захворювання, пов'язані з рибою і м'ясо - ковбасними та рибними виробами - переважно влітку, а з грибами - взимку. Найчастішими є групові спалахи, особливо сімейні.

 

Провідним фактором передачі при спалахах ботулізму встановлено м’ясні консервовані харчові продукти домашнього виготовлення (50,3%), а як найбільш небезпечний фактор ризику за показником летальності (35,7%) визначено рибу річкову в’ялену і копчену. 

 

Ботулізм - гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином.

 

Ботулотоксин - нейротоксична паралітична отрута, схожа за механізмом своєї дії на кураре. Його смертельна доза для людини складає усього лише 0,3 мкг. Всмоктуючись у шлунково-кишковому тракті, він в першу чергу вражає черепно-мозкові нерви, тому першими характерними симптомами будуть туман і мушки перед очима, двоїння предметів, розширення зіниць, часто нерівномірне, раптово розвивається косоокість, порушення мови, відчуття грудки в горлі, неможливість проковтнути слину, маскоподібний вираз обличчя.

 

Причиною смерті найчастіше стає параліч дихальної мускулатури і міокарда. Швидкість розвитку отруєння залежить від цілого ряду чинників - зокрема, маси тіла людини, його віку, наявності фонових захворювань, ну і, звичайно, дози отрути, що надійшла в організм. На все це може піти від двох годин до восьми днів. 
При найменшій підозрі на ботулізм хворого необхідно якнайшвидше відправити в спеціалізоване відділення, тому що тільки там йому зможуть надати належну медичну допомогу, спрямовану на нейтралізацію, зв'язування і виведення токсинів з організму. Для нейтралізації ботулотоксину використовують спеціальні сироватки (внутрішньом'язево) протягом 1-4 діб. Ускладнення виникають часто. До них належать: токсичний міокардит (ураження м'язів серця), пневмонія (запалення легень), сепсис (зараження крові). Після виписки зі стаціонару хворі перебувають під наглядом лікарів від 2 тижнів до б місяців з мінімальним обстеженням (ЕКГ, аналіз крові, огляди невропатолога, кардіолога, інфекціоніста).

 

Примітно, що ботулотоксин не має смаку, кольору і запаху, так що запідозрити щось недобре за смаком продукту не вийде. Але за зовнішнім виглядом - можна. Та, нажаль, це стосується лише консервованої продукції. Найменше здуття кришки, деформація банки — причина для категоричної відмови від вживання даної продукції.

 

У питаннях профілактики ботулізму основним є дотримання чистоти сировини. Тому, чим чистіше відмито городину перед консервуванням, чим ретельніше промита риба перед засолом, тим менше ймовірність потрапляння до продукту збудника ботулізму. 

 

Рибу перед засолом у домашніх умовах необхідно звільнити від нутрощів, ретельно промити зовнішню й внутрішню поверхні. Гриби складно повністю звільнити від мікрочастинок ґрунту, тому не рекомендується консервувати їх у герметично закритих банках у домашніх умовах. При домашньому консервуванні, особливо овочів, що містять мало природної кислоти, необхідно додавати за рецептурою оцтову, лимонну кислоти, томущо збудник ботулізму не любить кисле середовище. Важливо добре стерилізувати банки й кришки безпосередньо перед закладкою в них продуктів. При консервуванні в домашніх умовах, особливо м'ясних і рибних продуктів, необхідно протягом двох діб прогрівати при температурі 100°С 5 хвилин для переходу спор у вегетативну форму, після чого простерилізувати консерви при температурі 100°С - не менше 40 - 60 хвилин з подальшою їх герметичною упаковкою. Також необхідно категорично виключити придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб. 

 

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.08.06.2017 14:26

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"