Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Cемінар опікунів та піклувальників

29 листопада у приміщенні виконокому Шосткинської міської ради відбувся семінар опікунів та піклувальників за темою «Виховання та робота з дітьми –сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування». Захід був організований міською службою у справах дітей.

 

 Під час семінару заступник міського голови, заступник голови комісії з питань захисту прав дітей Сиваєва Н.О. розповіла про організацію роботи з дітьми – сиротами, позбавленими батьківського піклування.

 

 Про права та обов’язки опікунів та піклувальників розповіла головний спеціаліст служби у справах дітей Шевкун Н.М.

 В.о. начальника служби у справах дітей Гришкова О.П. повідомила присутнім, як ведеться облік дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та про роботу, яка проводиться з цією категорією дітей. У своєму виступі Ольга Петрівна зазначила, що Закон України « Про забезпечення організаційно-правових умов та соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування» визначає правові, організаційні, соціальні засади та гарантії державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа, і є складовою частиною законодавства про охорону дитинства.

 На сьогоднішній день в Україні 8 млн. 80 тис. дітей, у місті - 12493. Кожна дитина - це окрема планета з своїми досягненнями і проблемами. Але разом з тим є категорія дітей, які мають спільні проблеми. В нашій країні 98 тис. дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. На сьогодні у них є що поїсти, в що одягтися , але у них немає самого головного - мами і тата. Вони не мають поняття, що таке проживати в сім’ї.

 І якраз основне завдання служби у справах дітей реалізація державної політики виховання за принципом родинності.

 Службою у справах дітей проводиться постійна робота по своєчасному виявленню дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, вирішуються питання по їх влаштуванню (встановленню опіки, піклування, направлення до прийомних сімей, державних закладів) закріпленню житла, наданню соціальних пільг дітям даної категорії.

 

 Станом на 20.11.2011 року на первинному обліку перебуває 131 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування.

Упродовж 2011 року взято на облік 17 дітей з них: 1дитину – усиновлено, 14 передано під опіку, 1 влаштовано у прийомну сім’ю, і лише 1 дитину - влаштовано на повне державне забезпечення до будинку дитини. З метою реалізації державної політики виховання за принципом родинності надається перевага влаштуванню дітей до сімейних форм виховання. У 2011 році вдалось всіх дітей передати під опіку та піклування, усиновлення, прийомні сім’ї, по дитині, яка перебуває в Будинку зараз проводиться робота по підбору усиновителів.

З початку 2011 року громадянами нашого міста уже усиновлено 2-х дітей.

Про права та обов’язки опікунів та піклувальників розповіла головний спеціаліст служби у справах дітей Шевкун Н.М.

Сьогодні на обліку 1 сім’я усиновителів.

Одним із напрямків вирішення проблеми сирітства є створення та поширення форм сімейного виховання дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування, як пріоритетних форм виховання.

 

Пріоритетною формою виховання у нас є – сімейне виховання. В сім’ях виховується 85 % , в державних закладах – 15 %. З кожним роком йде зменшення дітей, які перебувають у державних закладах. У нас значно скоротилася кількість дітей, які знаходяться на повному державному забезпеченні, так в 2007 році в інтернатних закладах перебувало 35 дітей, у 2008 – 27, у 2009 -24, у 2010 - 14.

 В м. Шостка функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 11 прийомних дітей. Прийомні сім’ї найповніше забезпечують право дітей, які втратили родину зростати в сімї і мати все необхідне для повноцінного розвитку особистості.

 Всього в Шостці станом на 20.11.2011 року - 243 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

 

З них :

в дошкільних навчальних закладах – 11

загальноосвітніх навчальних закладах – 78

Шосткинській школі-інтернаті – 21

Вечірній школі – 1

Шосткинському вищому професійному училищі - 38

Шосткинському професійному ліцеї – 12

Шосткинському професійному ліцеї сфери послуг – 60

Шосткинському медичному училищі – 9

ШХТК – 4

Шосткинському інституті Сум ДУ – 5

Шосткинському обласному центрі соціальної реабілітації дітей - 4

 На виконання Закону України « Про забезпечення організаційно-правових умов та соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування» у місті з 2008 року діє центр соціально-психологічної реабілітації дітей – заклад соціального захисту, що створений для тривалого 9 місячного стаціонарного або денного перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги. Сьогодні в ньому проходить реабілітацію 23 дітей, з них 4 дітей мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

 

Для повноцінного виконання та додержання законодавства щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування велику роль має стан взаємодії з органами внутрішніх справ, навчальними закладами, органами охорони здоров’я по своєчасному виявленню та влаштуванню дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Спільно з кримінальною міліцією, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться рейди по перевірці умов проживання та виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

 

 За планом кожної третьої середи відбуваються засідання колегії по соціальному захисту та профілактиці правопорушень серед дітей.

 

Враховуючи власний та міжнародний досвід, ми прагнемо організувати діяльність Служби таким чином, щоб

- максимально забезпечити пріоритетність влаштування дитини в сім’ю громадян,

- піднести у суспільстві престиж та авторитет сімей усиновителів,

- зменшити кількість дітей, вилучених із сімейного середовища

та зменшити кількість дітей, направлених до державних закладів.30.11.2011 21:05

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"