 |
Шосткинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів дослідження серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів коледжу та медичного училища. Дослідження проводилось з метою вивчення взаємовідносин дітей та батьків, бо саме ці взаємовідносини є проблемою вічності, яка завжди існувала, існує й існуватиме у суспільстві.
Слід зазначити, що демократичність нашого життя має відбиток на стосунках зазначеної групи. Саме 52% опитаних вважають себе дорослими. 33% вважають, що мають право діяти самостійно, не рахуючись з думкою батьків.
Звичайно, всі батьки бажають благополуччя і добра своїм дітям, але нажаль не всі діти це розуміють і на питання „Чи розуміють тебе тато і мама?” - позитивно відповіли 57% і „не завжди” – 40%.
На питання „З ким із батьків ти найбільш близький?” - перевагу надають матері (63%), батькові лише 12%. Взагалі, у повсякденному житті ми часто стаємо свідками різних стосунків: від щирих і доброзичливих, до нервових і агресивних. І основою всього цього є повага, взаєморозуміння або нестриманість чи несприйняття. Тобто реалії життя, над якими ми часто і не замислюємось, поки нас „хтось” або „щось” не підштовхне. Так було і з нашими опитаними, коли ми їм поставили питання „Чи є у них обов’язок перед батьками?”- 77% відповіли „так”, бо батьки дали їм життя(14%), виростили (14%), а вони, в свою чергу, повинні забезпечити їм старість (22%).
І головне треба пам’ятати, що „сім’я – це палац щастя”, який будується поступово і залежить від нас самих, наших взаємин один з одним, наших уподобань і прагнень. 39% опитаних учнів та студентів бажають, щоб їхня майбутня сім’я була схожа на сім’ю їх батьків.
Саме про такі сім’ї і мріє наша сучасна молодь, бо вони є взірцем для наслідування, в них присутній зв’язок поколінь, який є залогам шани, благополуччя, успіху та довірливих стосунків дітей і батьків. А допомагає в цьому молоді нашого міста Шосткинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який в рамках роботи консультативного пункту „Довіра” на базі гуртожитків професійно-технічних навчальних закладів та студентської соціальної служби на базі гуртожитку коледжу проводить групову та індивідуальну роботу. Згідно останнім дослідженням психологів найефективнішою формою групової роботи є тренінг. З даної тематики спеціалістами Центру проводяться наступні тренінги: „Впевнена в собі людина – запорука успіху”, „Розмова про кохання”, „Ділова жінка у сучасному суспільстві”, „Я і мої батьки”, „Найдорожчий скарб, ... як в родині лад”, „Конфлікти та шляхи їх вирішення”, „Ранні шлюби: „ЗА” чи „ПРОТИ” та інші. Такі тренінги допомагають учням та студентам розвивати вміння працювати в колективі, формувати впевненість у собі та пошук колективного розв’язання проблем.
17.02.2009 18:46
|