Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Документи

 Публічні закупівлі

 Статистика

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Фінансові ресурси та їх направлення 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД ІНФОРМУЄ

Як заощадити на тарифах і допомогти енергетикам вирівняти   добовий графік електричних навантажень

 

 

Добовий графік навантаження об'єднаної енергетичної системи України має значну нерівномірність. Він характеризується піком навантаження в години вечірнього максимуму, провалом навантаження в години нічної зони доби і майже рівномірним споживанням електричної потужності протягом годин ранкового та денного часу доби.

 

При цьому різниця між максимальним та мінімальним споживанням електричної потужності протягом доби у зимовий період складає понад 8000 МВт, а у літній - 5000 МВт. Це призводить до значних витрат палива і зростання вартості електричної енергії, яка виробляється на теплових електростанціях, через необхідність забезпечення щоденних пусків-зупинень близько 10 енергоблоків.

 

Важливим чинником економії енергоресурсів, зокрема - газу, та вирівнювання добового графіка електричних навантажень у період нічного провалу є застосування на котельнях і теплоцентралях комунальної сфери модульних електричних теплових пунктів з автоматичним регулюванням задля підігріву зворотної мережної води перед подачею її в котел. Це не потребує реконструкції мереж, водночас дозволяє заощадити до 30% природного газу, піднімає навантаження вночі за рахунок вільних потужностей трансформаторів та резерву пропускної спроможності електричних мереж.

 

Враховуючи нинішню напружену ситуацію як з видобутком, так і з постачанням вугілля на теплові електростанції, питання забезпечення сталого електропостачання споживачам у денні та вечірні години доби залишається пріоритетним.

 

Посприяти забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України можуть і споживачі, раціонально регулюючи режими споживання електричної енергії. Зокрема - зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень ОЕС України та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби.

Враховуючи, що в структурі електроспоживання України частка населення складає близько 30%, економічна зацікавленість українців у застосуванні енергоємних електроприладів в нічний час може стати дієвим чинником енергозбереження у масштабі цілої країни.

 

В Україні для розрахунків за електричну енергію діє спеціальний механізм, що дає можливість позитивно впливати на форму добового графіка навантаження. Це - тарифи, диференційовані за періодами часу. За ринкових умов господарювання цей інструмент є одним з найбільш ефективних засобів управління попитом на споживання електричної потужності.

 

Значна частина споживачів, які наразі розраховуються за дифтарифами, належать до групи «Промисловість» і суттєво впливають на форму добового графіка навантаження цієї групи, адже питома вага таких споживачів у даній групі становить близько 50%. Разом з тим кількість побутових абонентів, які розраховуються за диференційованими тарифами, складає лише близько 0,8% від їх загальної кількості, а їхній обсяг споживання електроенергії у 2014 році склав приблизно 2,0% від загального споживання електричної енергії населенням.

 

Усе це свідчить про необізнаність населення з можливостями економії коштів при розрахунках за електричну енергію залежно від періодів доби її користування. З метою сприяння роботі енергосистеми України споживачам пропонується перехід на розрахунки за тарифами, диференційованими за періодами часу, що дозволить заощадити до 40% коштів по рахунках за спожиту електричну енергію. Перший різновид дифтарифу – двозонний, за спожиту в денний час електричну енергію (з 7:00 ранку до 23:00 вечора) користувач сплачує за звичайним тарифом, а електрична енергія спожита в нічний час (з 23:00 до 7:00), коштуватиме вдвічі дешевше. Дифтариф автоматично дозволяє зменшити витрати на оплату спожитої електричної енергії на 15-20%.

 

А якщо ще й переглянути режим роботи вашої енергоємної техніки - бойлерів, кондиціонерів, пральних машин, насосів та обігрівачів, - користуючись ними в нічний час за допомогою програмування, економія зросте до 30-40%. Другий різновид дифтарифу - трьохзонний, він більше підійде підприємствам з цілодобовим режимом роботи і можливістю автоматичного управління режимом енергоспоживання. Для населення за такою схемою обліку в нічні години доби тариф зменшується у 0,4 рази, у напівпікові (денні) години тариф лишається без змін, а в години пікових навантажень в мережі (для літа з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00) тариф зростає в 1,5 рази, тому для населення (яке не зможете у пікові години обійтися без електричної енергії) краще вибрати двозонний тариф - з ним економія буде у будь-якому випадку.

 

Застосування диференційованих тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти за спожиту електричну енергію тільки за умови здійснення наступних заходів:

 

     для населення:

-    використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби;

-    незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години.

     для споживачів:

-    перенесення часу роботи підприємств, які працюють в одну зміну, на нічні години доби, для тих, які працюють у першу та другу зміни - перенесення роботи другої зміни на нічні години доби;

-    незастосування енергоємного обладнання як для опалення, так і в технологічних процесах у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;

-    зниження підприємствами з безперервним циклом роботи навантаження у період з 8 до 22 години доби.

 

Самостійне впровадження споживачами зазначених заходів забезпечить зменшення нерівномірності добового графіка навантаження об'єднаної енергетичної системи України, збільшить стійкість роботи вітчизняної енергосистеми та дозволить зменшити вартість виробництва електроенергії тепловими електростанціями.

 

Перейти на дифтарифи нескладно - для цього слід лише звернутись із відповідною заявою до сервісного центру філії «Шосткинський РЕМ» ПАТ "Сумиобленерго" за адресою вул.Чернигівська, 4 м.Шостка. Вам буде надано всебічне сприяння та усі необхідні роз'яснення.  

 

 

 18.12.2016 11:12

Источник: Шосткинське відділення інспекції Держенергонагляду у Сумській області http://www.shostka-rada.gov.ua/
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"