Законодавством України передбачена оплата, за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України після перенесених захворювань і травм. На доліковування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів направляються застраховані особи (або їх діти у супроводі одного із застрахованих батьків (опікуна, піклувальника), що працюють на підприємствах (в організаціях, установах) незалежно від форм власності та відомчої приналежності. Направлення хворих до санаторію здійснюється безпосередньо із спеціалізованих стаціонарних відділень лікувальних закладів міністерства охорони здоров'я України.
Відновлювальне лікування можуть отримати:
- постраждалі внаслідок АТО в відділеннях медико-психологічної реабілітації,
- хворі із захворюваннями щитовидної залози,
- хворі після хірургічних втручань на органах сечостатевої системи та після оперативного та інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів за допомогою ударно-хвильової літотрипсії та ендоскопічних методів літотрипсії,
- хворі (дорослі та діти у супроводі дорослих) після операцій ортопедичних, травматологічних, при дефектах та пороках розвитку хребта, пластиці суглобів, ендопротезу ванні та реендопротезуванні, реплантації кінцівок та з захворюваннями опорно-рухового апарату,
- хворі після гострого інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії, хірургічних втручань з приводу аневризми серця і аорто коронарного шунтування,
- хворі на цукровий діабет,
- хворі (дорослі) з захворюваннями органів травлення ( в тому числі після оперативних втручань на органах травлення),
- хворі із опіковою хворобою.
Такожвідновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів можуть отримати вагітні жінки з терміном вагітності від 12 до 32 тижнів, відповідно до лікарських показань, але їм на період оздоровлення в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу листок непрацездатності не видається. Вагітні на час лікування в реабілітаційному відділенні повинні перебувати у відпустці.
Важливою відмінністю реабілітаційної путівки є те, що вона видається для лікування застрахованої особи або її дитини – безкоштовно, а направлення на доліковування в санаторій проводиться безпосередньо із стаціонару з видачею листка непрацездатності .
Протягом календарного року одній і тій же особі може бути видана лише одна санаторно-курортна путівка, що сплачена за рахунок коштів Фонду. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні.
За більш детальною інформацією звертайтесь до Шосткинської міжрайонної виконавчої дирекції СОВ ФСС з ТВП за телефонами 7-27-80; 6-52-83, або за адресою м. Шостка, пров. Івана Євдокименка, 4.