Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Кампанія декларування громадян своїх доходів – це вияв громадської свідомості суспільства.

Основна мета кампанії –  забезпечення добровільного декларування доходів громадян, досягнення взаєморозуміння з платниками податків та формування високої податкової культури населення. Крім обов’язку сплати податків під час кампанії декларування, передбачено і реалізацію права платника податків на податкову знижку.

 

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2013 р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів,                   та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Якщо громадяни у минулому році одержували доходи виключно від податкових агентів, то обов’язок щодо подання річної декларації відсутній.

 

Від обов’язку подання декларації звільняються незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які є неповнолітніми, або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Однак, обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника.

 

Обов'язкове подання декларації передбачено для громадян, які одержали в минулому році доходи:

 - іноземні доходи  (перекази, аліменти тощо) ;

- від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше);

- доходи, отримані  від  здавання  в  оренду  рухомого, нерухомого майна   фізичним  особам - громадянам,  (наприклад,   будинків, квартир,  гаражів, тощо);

- доходи від виграшів в азартні ігри;

- у вигляді спадщини та подарунків (крім, спадщини у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР);

Об'єкти спадщини підлягають оподаткуванню за такими ставками податку:

• за нульовою ставкою:

при отриманні будь-якого об'єкта спадщини спадкоємцями, які є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення; (вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у т. ч. усиновлені).

• за ставкою 5 %:

при отриманні будь-якого об'єкта спадщини спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

• за ставками 15 або 17 % (залежно від розміру отриманого доходу):

при отриманні будь-якого об'єкта спадщини будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента та при отриманні будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

- як додаткове благо;

- доходи отримані від двох або більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума такого доходу перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року ( у 2013 році – 1147 грн. (1147 грн. х 120=137640 грн.)

- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.

 

За результатами проведеного декларування станом на 28.02.2014 року задекларували свої доходи 316 громадян. Загальна сума задекларованого доходу громадянами склала 8674,33  тис. грн., що на 117,9 тис. грн. більше , ніж в минулому році. Найбільша кількість громадян задекларували доходи у вигляді спадщини, від отримання інвестиційного прибутку, від здачі в найм нерухомого майна. За результатами опрацьованих декларацій найбільший задекларований  дохід склав на суму 300,5  тис. грн., який задекларував громадянин міста Шостка  у вигляді спадщини  на нерухоме  майно.

 В результаті проведеної кампанії декларування до місцевих бюджетів вже надійшло 102,0  тис. грн податку на  доходи фізичних осіб.

 

О.Цьомка акцентувала увагу, що громадяни мають право скористатися податковою знижкою. Податкова знижка – це сума витрат платника податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року

 

Подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе, або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом та ін. Таким громадянам Податковим кодексом надано право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом 2013 року в бюджет податку на доходи фізичних осіб. Протягом 60 днів з дня отримання такої декларації гроші  будуть повернені на банківський рахунок

Для зручності й покращення обслуговування підприємців та громадян запроваджується  сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дозволятиме заповнити декларацію на веб -порталі Державної податкової служби України (http://sts.gov.ua). Щоб надіслати Декларацію через Інтернет, для цього необхідно отримати безкоштовний електронний ключ в будь-якому представництві Акредитованого центру сертифікації ключів ДПС України.  Такий центр діє при  Шосткинській ОДПІ, вул. Комуністична,2.

 В кінці зустрічі О. Цомка акцентувала увагу всіх декларантів з проханням не відкладати конституційний обов’язок до останнього дня та звертатися до  податкової вже сьогодні.

 06.03.2014 14:35

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"