 |
Міський голова Шостки розповів про пріоритети розвитку міста та умови подолання економічної кризи.
– Миколо Петровичу, у рейтингу «Топ 50» ви посіли 11 місце. Завдяки чому, на Вашу думку, ви отримали такий високий бал серед знаних сумських політиків, управлінців, підприємців? – Мабуть, це запитання доцільніше було б адресувати тим, хто визначав моє місце в рейтингу. Я ж просто працюю спільно з громадою міста Шостки, тому вважаю, що оцінка моєї роботи відноситься до усіх жителів міста.
– Які пріоритети у розвитку Шостки Ви ставите на сьогодні? – Шостка розвивається як адміністративно-економічний, культурний і науковий центр півночі Сумської області. Надзвичайно складно, але, борючись за «місце під сонцем», ми рухаємось саме цим шляхом. Пам’ятаєте, як у Тараса Шевченка: «Чи є що краще, лучче в світі, як укупі жити, з братом добрим добро певне познать, не ділити?» Сьогодні, як ніколи раніше, самотужки місту не вижити, якщо не розвивати прилеглі території. Успіх можна отримати, поєднавши зусилля з навколишніми селищами й селами. Це і є магістральний напрямок розвитку Шостки, який вже сьогодні забезпечена можливість жителям цілого регіону навчатись, лікуватись, користуватись культурними здобутками і таке інше.
– Чи вплинула економічна криза на життєдіяльність міста і як Ви збираєтесь їй протидіяти? – Дуже боляче вплинула, як і усім іншим. Особливо непокоїть ускладнення в роботі наших промислових підприємств, малих і середніх бізнесових структур. Конкуренція стала не просто жорсткою, а жорстокою. В цих умовах наше завдання – послабити панічні настрої, податковий гніт, допомогти людям здолати труднощі на цій, очевидно, тривалій дистанції, зберегти більшість підприємств і підприємців. Щоб вони не просто вийшли з кризи, а вийшли оновленими.
– Наскільки реальним є впровадження пілотного проекту з енергозбереження у Вашому місті, і як Ви оцінюєте його ефективність? – Якби ми не вірили в реальність цього проекту, ми б за нього й не брались. Його ефективність довів досвід сусідів – Росії, Білорусі, Фінляндії. Це реальний проект. Він відповідає ідеології розвитку цивілізації на нашій планеті. Разом з тим реалізація нашого проекту потребує надзвичайних зусиль. І сьогодні ми докладаємо їх, аби завершити справу, яку вже розпочали.
– Чи вважаєте Ви себе успішним мером? Що повинен знати й уміти міський голова, аби стати успішним? – Роботу керівництва міста оцінюють люди. Важливо розуміти, що сьогодні нам насамперед треба мобілізуватись, об’єднатись і працювати вдвічі краще, ніж будь-коли.
– Що ви вважаєте своїм найбільшим успіхом і найбільшою невдачею в роботі? – Свої успіхи та невдачі ми будемо оцінювати і обговорювати коли вийдемо, точніше, коли подолаємо кризу. Сьогодні цим стурбовані, думаю, керівники усіх міст планети.
10.03.2009 20:50
|