Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Увага, податківці відповідають через мережу Інтернет

Начальник Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції Мазуренко Олексій Володимирович 5 жовтня 2011 року відповів на всі питання платників податків, які надійшли під час проведення Інтернет–конференції. Пропонуємо переглянути відповіді:

 

 Не считаете ли Вы, как представитель налогового ведомства, что принятое на сегодняшний день налоговое законодательство существенно стало угрозой для малого предпринимательства?

- якщо Ви маєте на увазі прийняття Податкового кодексу, то відповім однозначно, що прийняття кодексу і для платників і для податківців стало рішучим кроком уперед. Хто цікавиться податковими змінами, той неодмінно помітив, що законодавство стало більш урегульованим. Якщо порівняти податкове законодавство до 2011 року і після, то «плюси» кодексу очевидні. Звичайно, не всіх влаштували зміни, я маю на увазі тих суб’єктів, хто намагається працювати повз законодавство. Але більшість побажань були враховані, і продовжують враховуватися урядом, наприклад прийняття Закону України від 07.07.2011 № 3609-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України». Відповідно до цього документу підприємцям дозволено протягом року зменшувати авансовий платіж з податку на доходи фізичних осіб. Крім того, до введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування не проводиться фактична перевірка підприємців, які не є платником ПДВ, та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування за 10-відсотковою ставкою єдиного податку.

Що стосується підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, то для них взагалі залишилися діяти норми, які були чинними і до 2011 року. Мова йде про обмеження на види діяльності, граничний обсяг виручки та дозволену кількість найманих працівників.

 

Сегодня в СМИ часто звучит информация об возмещении НДС с бюджета в автоматическом режиме. Есть и критерии отбора плательщиков. А есть ли в городе Шостка такие предприятия, кому уже посчастливилось получить возмещение НДС именно автоматически?

- на сьогоднішній день всі податкові органи працюють над тим, аби забезпечити платників сучасним сервісом, якісним та швидкісним обслуговуванням тощо. Саме в цьому році автоматичне відшкодування ПДВ з бюджету стало реальним. Крім масово-роз’яснювальної роботи, проводяться персональні співбесіди керівництвом інспекції з кожним суб’єктом господарювання, який декларує суми ПДВ до відшкодування, з метою роз’яснення переваг автоматичного відшкодування податку з бюджету. Але, нажаль, на сьогоднішній день по Шосткинській МДПІ немає платників, які б вже отримали саме автоматичне відшкодування податку з бюджету. На даний час розглядається питання про отримання такого відшкодування податку трьома підприємствами, але це стане можливим, коли вони усунуть певні недоліки.

 

3.  Алексей Владимирович, добрый день. У меня вопрос по уплате налогов. Дело в том, что я знаю, что моя знакомая сдает свою квартиру квартирантам. Предпринимателем она не зарегистрирована, на сколько мне известно. А без предпринимательства она может сдавать свое жилье?

- власник квартири має право здавати своє житло в оренду, будучи при цьому приватним підприємцем, або звичайною фізичною особою, тобто здавати як громадянин. Якщо житло здається особою – підприємцем, то обирається або спрощена система оподаткування або загальна. Якщо ж здається житло особою без статусу підприємця, тоді такий власник квартири повинен сплатити 15% від обсягу отриманого доходу (або 17%, в залежності від отриманої суми прибутку), при цьому він щоквартально вносить авансові платежі та подає щорічну декларацію про доходи.

 

4. Очень много информации в Интернете и прессе по запланированным новшествам для «единщиков». На сегодняшний день есть ли какие-то уже принятые нормы или все остается по-старому?

- що стосується підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, то для них взагалі залишилися діяти норми, які були чинними до 2011 року. Мова йде про обмеження на види діяльності, граничний обсяг виручки та дозволену кількість найманих працівників. Єдиною новацією стало те, що підприємці на спрощеній системі не мають права бути платниками ПДВ. А слідкувати за прийняттям тих чи інших нормативно-правових актів Ви можете також в Інтернеті на сайтах ДПА України або Верховної Ради України.

 

5. Алексей Владимирович, Вы все время говорите в прессе, что Шосткинская налоговая обслуживает три района. А сколько получил бюджет денежных средств благодаря налоговой и этим плательщикам? Правда, что перед налоговыми органами ставят планы? Сколько зарабатывают у вас в налоговой? Где можно узнать про вакантные места, есть ли они вообще? 

- так, Шосткинська міжрайонна державна податкова інспекція обслуговує платників податків чотирьох адміністративно-територіальних одиниць: Шосткинського, Ямпільського та Середино-Будського районів та міста Шостка. Завдяки злагодженій співпраці податкової інспекції та платників податків за 9 місяців 2011 року розрахункова база надходжень до загального фонду державного бюджету з початку року забезпечена на 104,1 відсотка. При завданні 49149,0 тис.грн. фактичні надходження склали 51151,7 тис.грн. якщо порівнювати відповідний період минулого року, то додатково надійшло 11001,5 тис.грн. або 27,4 відсотка.

Розрахункова база надходжень до місцевого бюджету забезпечена на 109 відсотка. При завданні 79548,5 тис.грн. фактичні надходження склали 86694,6 тис.грн. До відповідного періоду минулого року: додатково надійшло 9690,9 тис.грн. або 12,6 відсотка.

Виконання розрахункової бази – це виконання прогнозних показників, які встановлюються Міністерством фінансів України перед Державною податковою службою України.

Що стосується оплати праці та наявності вакантних місць: середня заробітна плата працівників податкових органів районного рівня – приблизно 2000 гривень

На роботу до державних податкових органів можуть бути прийняті лише громадяни України, які мають відповідну освіту згідно кваліфікаційних вимог.

Не можуть бути обраними або призначеними на посаду в державному органі особи, які досягли встановленого законодавством граничного віку перебування на державній службі; мають судимість; у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані або підлеглі особам, які є близькими родичами чи свояками; визнані у встановленому порядку недієздатними; позбавлені права займати відповідні посади в установленому законом порядку на визначений термін, в інших випадках, установлених законами.

Що стосується наявності вакантних місць, то таку інформацію Ви можете отримати в секторі персоналу, телефон 2-30-00.

 

6. Алексей Владимирович, Вы планируете в будущем проводить такие же общения с населением через Интернет или это единичный случай?

- такі Інтернет конференції планується проводити щокварталу. Оголошення про їх проведення висвітлюватиметься у ЗМІ та в мережі Інтернет. Крім того, Ви можете отримати таку інформацію в приймальні громадян податкової інспекції.

 

7. Как записаться к Вам на прием?

- запис на прийом до посадових осіб податкової інспекції проводиться через приймальню громадян (телефон 23073). Графік проведення прийомів розміщений на дошці оголошень в приміщенні податкової інспекції та на сайті ДПА в Сумській області.

 

8.  Я бухгалтер небольшого предприятия. В последнее время очень часто слышно от ваших инспекторов по поводу электронной отчетности для плательщиков НДС. Как я понял, глобальные изменения ждут нас в 2012 году. Очень хочется услышать именно от Вас, как от глави налоговой инспекции, какие именно изменения или все это пустые разговоры?

- що стосується електронної звітності, то це питання досить давно висвітлюється податковими органами. Ми не раз наголошували, що перш за все, електронна звітність на благо самому платнику. Єдині, хто це ще не відчув, це ті суб’єкти які категорично не бажають переходити на таку форму звітування. В чому плюси? По-перше, немає потреби особисто звертатися до контролерів, стояти інколи в чергах, або заново складати звіти при виявленні найменшої помилки. По-друге, електронна форма звітування – це зручно, оскільки складати її можна у зручний для платника час, автоматично, тому, що програма перевіряє наявність помилок. По-третє, вона економить час, адже в такому форматі можна робити звіти в усі контролюючі органи і навіть знаходячись у дорозі.

Що стосується змін з нового року, зауважу, що з 2011 року законодавством передбачена обов'язкова реєстрація податкових накладних на підакцизні та імпортовані товари в Єдиному реєстрі, та накладних, по яких сума ПДВ перевищує 10 тисяч гривень. Тому, фахівці податкової інспекції вже зараз запрошують всіх суб’єктів господарювання, особливо платників податку на додану вартість, не відкладаючи на останні дні звітного року, звертатися до інспекції для оформлення відповідних договорів. Адже, сьогодні податкові органи надають практично-консультаційну допомогу щодо формування і відправлення податкової звітності в електронному форматі. Коли ж електронна форма подання звітності стане обов’язковою, вчитися може бути запізно.

 

9. С этого года очень много предприятий отказались работать с предпринимателями «единщиками» из-за принятого налогового кодекса. На сегодняшний день как-то ситуация изменилась?

- вважаю, що мова йде про пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України, відповідно до якого при визначенні оподатковуваного прибутку не враховуються витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).

На сьогоднішній день дана норма чинна.

 

10.  Сколько из зарплаты должен браться налог?

- якщо заробітна плата не перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати на 1 січня (сьогодні це 9410 гривень), то з зарплати вираховується єдиний соціальний внесок та 15 % податку на доходу фізичних осіб. Якщо ж зарплата більше зазначеної суми, то із суми перевищення податок сплачується за ставкою 17%

 

11.  Алексей Владимирович, скажите насколько точная информация, что налоговые органы не будут проверять предпринимателей в ближайшее время?

- взагалі в 2011 році кількість перевірок по всій території України скоротилася на 30%. Крім того, Законом України від 07.07.2011 № 3609-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України визначено, що до введення в дію положень щодо спрощеної системи оподаткування не проводиться фактична перевірка підприємців, які не є платником ПДВ, та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування за 10-відсотковою ставкою єдиного податку.

 

12.  Алексей Владимирович, подскажите, если у плательщика нет физической возможности приносить отчеты в налоговую, так как фактически работает в другом городе, есть ли какие-то альтернативные способы, куда изначально обращаться предпринимателю-новичку?

- якщо платник не має можливостей подати декларацію до податкової інспекції особисто, він може відіслати її через поштове відділення (але обов’язково з дотриманням строків) або укласти договір з податковою інспекцією щодо визнання електронних документів. Тоді Ви в будь-який зручний для Вас час (в межах граничного строку) можете відправляти свої звіти через Інтернет. Перед укладання договору податковою інспекцією платнику необхідно звернутися до представників центрів сертифікації ключів, для встановлення відповідного програмного забезпечення та придбання ключів електронних цифрових підписів.08.10.2011 02:01

Источник: Шосткинська МДПІ
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"