Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Апаратна нарада від 12 грудня 2011 р.

 12 грудня на апаратній нараді при міському голові була заслухана інформація директора Шосткинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Гурби щодо здійснення соціальної роботи з сім’ями та молоддю у 2011 році.

 

 У своєму виступі пані Гурба повідомила, що діяльність Шосткинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спрямована на реалізацію державної молодіжної соціальної політики шляхом надання допомоги особистості та соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, розвиток у них техніки подолання труднощів і вироблення навичок самодопомоги через здійснення таких видів соціальної роботи: соціальне обслуговування, соціальний супровід, соціальна профілактика, соціальна реабілітація, соціальне інспектування, які спрямовані на вирішення складних життєвих обставин.

 За 2011рік до центру звернулося 527 чоловік, яким надано 1317 послуг, а також проведено 206 групових заходів. В порівнянні з 2010 роком, це на 3 % більше по кількості осіб, на 14 % більше по кількості послуг та на 11 % по кількості групових заходів.

 Одним із пріоритетних напрямків роботи Центру є соціальна робота з сім’ями, які опинилися у складних життевих обставинах та потребують стороньої допомоги.

 Згідно „Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями… ”, затвердженому спільним наказом 7 міністерств (від 14.06.06р.), проводиться взаємодія установ та організацій щодо раннього виявлення, обліку та здійснення соціальної роботи з сім’ями. Ведеться облік сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в якому на даний час нараховується 319 сімей.

На підставі отриманої інформації здійснюється соціальне інспектування сімей з метою ознайомлення з умовами проживання, діагностики складних життєвих обставин, та висновків і рекомендацій щодо подальшої роботи з сім’єю.

У 2011 році під соціальним супроводом Центру перебувало 21 сім’я у складних життєвих обставинах , 3 опікунські сім’ї та 5 осіб з числа дітей-сиріт. 14 сімей знято з позитивним результатом, 2 внаслідок невиконання плану угоди.

Соціальний супровід здійснюється згідно планів роботи з сім’ями, їм надається всебічна допомога та підтримка.

 До соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах також громадські організації. З центром соціальних послуг активно взаємодіють: громадська організацію «Перемога», громадська організація Шосткинського міського товариства допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства „Турбота”; громадська організацію Всеукраїнський союз жінок-трудівниць „За майбутнє дітей України”. З громадською молодіжною організацією «Буферна зона» в цьому році реалізовані соціальні проекти «Єфективне спілкування», який спрямований на розвиток навичок спілкування та фестиваль «Відкрите небо». На участь у Всеукраїнському фестивалі проектів, які організовує міжнародний фонд Відродження, подані проекти: «Фестиваль молодіжних субкультур» та Дискусійний клуб «Громада».

Важливим напрямком роботи Центру є робота з учнівською та студентською молоддю, яка здійснюється у гуртожитках ПТНЗ та хіміко-технологічного коледжу за наступними напрямками: профілактичному, інформаційному та психологічному.

Тематика заходів – різноманітна, всі вони спрямовані на формування здорового способу життя, усвідомлення широкого кола своїх можливостей, визначення своєї позиції у житті, ствердження свого „Я”, профілактику негативних явищ. Всього протягом 2011 р. на базі гуртожитків проведено 71 груповий захід.

Систематично здійснюється взаємодія Центру з управлінням освіти щодо підготовки до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших та випускних класів школи-інтернат, формування здорового способу життя, вирішення проблем самореалізації. У звітному періоді на базі школи-інтернат проведено 12 групових заходів. Даною програмою охоплені всі випускники-сироти школи-інтернат (13).

Центром проводиться широкомасштабна інформаційна компанія з метою популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, пошуку потенційних прийомних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників. Серед населення міста з даної тематики розповсюджуються буклети та листівки.

На даний час під соціальним супроводом Центру знаходиться 8 прийомних сімей, де виховуються 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Одна сім’я пройшла курси підготовки кандидатів у прийомні батьки при обласному центрі і отримала рекомендації на створення прийомної сім’ї, на даний час йде підбор дітей.

З метою соціальної підтримки, адаптації та реабілітації дітей прийомні сім’ї залучаються до заходів та свят, які проводяться Центром. Щорічно проводяться заходи до Дня сім’ї та матері, до Міжнародного дня захисту дітей, семінар-свято «Родинного вогника» для прийомних сімей, групи взаємодопомоги прийомних батьків, тощо.

„Подаруй частинку серця тому, хто потребує” – саме за таким принципом з квітня 2006 року на базі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює „Школа волонтерів”, яка у 2011 р. нараховує 50 волонтерів, з числа учнівської, студентської, працюючої та непрацюючої молоді. Всі вони працюють за наступними напрямками: соціально-медичний, профілактичний, соціальна робота з сім’ями, благодійний.

Саме волонтери несуть інформацію до своїх однолітків щодо діяльності „Клініки, дружньої до молоді”, розробляють та розповсюджують інформаційно-рекламний матеріал, а також проводять акції, такі як «Почуйте, всі» та «Подаруй життя».

Зараз проходить акція «Подаруй життя», проголошена громадською радою при Сумській державній адміністрації при підтримці СОЦСССДМ, по збору коштів для закупівлі сепаратора крові для лікування онкохворих дітей).

 Центр тісно співпрацює з Центром медико-соціальної допомоги дітям та молоді „Клініка, дружня до молоді”. Систематично спеціалісти Центру на базі клініки проводять тренінгові програми та відеолекторії зі студентською та учнівською молоддю Шостки, а з середньою ланкою загальноосвітніх шкіл - ігрові програми. За 2011 рік на базі КДМ проведено 150 групових заходів, з них спеціалістами нашого центру 64 заходи, які спрямовані на формування здорового способу життя, ствердження активної життєвої позиції, вирішення внутрішніх конфліктів та подолання між особистісних проблем.

 Відомою серед молоді стала служба „Телефон Довіри”, яка створена у 2005 році. Станом на 1 грудня 2011 р. на „Телефон Довіри” поступив 191 дзвінок.

З метою запобігання поширенню ВІЛ-інфекції серед осіб, які вживають наркотики ін’єкційним шляхом при Центрі створена служба соціально-профілактичної роботи. Службою проводиться консультування та здійснюється обмін шприців, які надані за фінансової підтримки Фондом Народонаселення ООН. За 2011 рік до служби звернулось 149 клієнтів.

На виконання міської програми відпочинку та оздоровлення дітей під час літніх канікул було організовано та проведено 64 ігрові програми в дитячих оздоровчих таборах, якими охоплено близько 1000 дітей. 

Стало доброю традицією проведення у заміському таборі „Світлий” молодіжної акції „Твоє життя – твій вибір”, яка проходить щомісячно у літній період та до якої залучаються лікарі з КДМ та волонтери громадської молодіжної організації «Буферна зона».

З 2003р. в місті реалізується „Програма молодіжного пільгового житлового кредитування ”, яка є найважливішою складовою частиною державної молодіжної житлової політики. За період дії програми в місті здані в експлуатацію 44 квартири по вул. Комуністична, 4 та Горького, 4.

  • 2004 р. – 7 квартир;
  • 2005 р. – 4 квартири;
  • 2006 р. – 13квартир;
  • 2008р. – 20 квартир.

На даний час завершується реконструкція житла за адресою вул. Горького, 4 і ще 11 молодих сімей міста отримають житло в кредит. Станом на 01.12.2011р. на обліку по програмі молодіжного кредитування перебуває 120 сімей до 35 років та 18 сімей віком до 40 років.

Фінансування заходів та програм Центру здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету. На реалізацію програм у 2011 р. використано 4,436 тис. грн., з них тільки на службу роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків 3,188 тис.грн.

Проаналізувавши показники діяльності міських центрів Сумської області, а саме міст: Конотоп, Глухів, Охтирка, Ромни, Лебедин, Шостка щодо функціонування прийомних сімей, кількості клієнтів центру, кількості наданих їм послуг, групових заходів та соціального супроводу сімей Шосткинський міський центр є лідером в здійсненні соціальної роботи в області.

 За результатами розгляду цього питання міський голова доручив директору Шосткинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вжити заходів по збільшенню кількості сімей, що знаходяться під соціальним супроводом.

 Начальник управління житлово - комунального господарства Микола Краснощок повідомив, що порив тепломагістралі по вул. Дзержинського, в результаті якого 8 будинків залишились без опалення, ліквідовано. Завершуються роботи зі встановлення міської новорічної ялинки – сьогодні розпочнеться робота по її прикрашанню.

 Начальник відділу культури і туризму Ігор Фатун проінформував про проведення 1 – го відкритого конкурсу віолончелістів, який відбувся на минулому тижні у дитячій школі мистецтв. Повідомив, що театралізоване свято засвічування вогників на міській ялинці «Рік Дракона на дворі» заплановане на 16 грудня на 15.00. та запросив всіх бажаючих відвідати концерт народного камерного хору духовної музики Глухівського міського Палацу культури, який відбудеться 18 грудня о 13.00 в дитячій школі мистецтв.

 Начальник управління освіти Антоніна Наймитенко повідомила, що на минулому тижні відбувся конкурс «Учитель року», вихованці ДЮСШ на Чемпіонаті України з художньої гімнастики, що проходив у місті Дрогобич, вибороли 3 командне місце. На цьому тижні заплановані курси підвищення кваліфікації для педагогів дошкільних навчальних закладів. 13 грудня о 17.00 на базі ШХТК відбудеться зустріч представників Харківського центру оцінювання з учнями 11 класів з питань ЗНО та організації вступної кампанії у 2012 році.

 Завідувач сектором з фізичної культури і спорту Андрій Доценко розповів, що на минулому з нагоди дня Збройних сил України відбувся міський конкурс «А ну-мо, хлопці!». Пройшли 2-й Всеукраїнський чемпіонат з футзалу та всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби.

 Начальник управління з НС Ольга Ткаченко звернула увагу на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на льоду – в зв’язку з погодними умовами лід на водоймищах ще дуже тонкий. Проінформувала, що в результаті пожежі, що сталася на при будинковій території по вул. Луначарського вогнем знищено 50 сараїв.

 

 За результатами розгляду питань міським головою були надані доручення:

 

 Краснощок М.І. – вжити заходів щодо недопущення виникнення заборгованості по заробітній платі на КП «Шостка - Зеленбуд»;

 Наймитенко А.М. - продовжити роботу по підбору педагогічних кадрів до Малої академіх наук в м. Шостка;

 Доценко А.В. – організувати спортсменів міста та зацікавлених осіб для участі у роботах по ремонту ДЮСШ «Свема»;

 Ткаченко О.О. – спільно із секретарем міської ради Хомовненко Л.П. провести перевірку гідрантів в районі вул. Луначарського.

 12.12.2011 20:05

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"