Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

О.Слобожан: місцеві бюджети не в змозі компенсувати збитки комунальних підприємств, спричинені зростанням вартості електроенергії. Проблему слід вирішувати на законодавчому рівні

  
Виконавчий директор АМУ О.Слобожан сказав, що така ситуація ускладнює й так критичний фінансово-економічний стан підприємств водопостачання та водовідведення. Вони не мають можливість компенсувати збитки від зростання вартості електрики через механізм приведення тарифів до економічно обґрунтованих і змушені в черговий раз звертатися до органів місцевого самоврядування з проханням надати фінансову підтримку для забезпечення діяльності підприємств.
Він наголосив, що органи місцевого самоврядування не в змозі надавати безповоротну допомогу комунальним підприємствам. Спроможність місцевих бюджетів не дозволяє покривати збитки цих підприємств, та це й не було передбачено. Окрім того, неможливо відволікти кошти від інших «захищених» видатків  - в освіті, охороні здоров’я, соціальному захисті, зокрема, виплати зарплат вчителям, медикам тощо.
При цьому, постачальники електроенергії не бажають брати участь у відкритих торгах, тому водоканали не можуть придбати її за зниженими цінами.
АМУ пропонувала законодавчо вдосконалити механізми коригування тарифів, але відповідні законопроекти не були проголосовані парламентом минулого скликання.
Також Виконавчий директор АМУ звернув увагу на проблеми комунальних підприємств, що виникли через скасування так званого «нічного тарифу», що застосовувався, наприклад,  для нічного освітлення вулиць та закачування води у водопостачальні системи для забезпечення тиску. АМУ на спеціальній нараді пропонувала механізм для НКРЕКП щодо наведення ладу з «нічним тарифом».
Асоціація міст України зверталася до Уряду з проханням втрутитися у ситуацію і є доручення Прем’єр-міністра про створення відповідної робочої групи, щоб розібратися, чи є можливість у рамках повноважень НКРЕКП та міністерств  вирішити це питання. Також АМУ просила доручити АМКУ розібратися у причинах зростання вартості електроенергії в результаті запуску в Україні як роздрібного, так і оптового ринків електроенергії.
АМУ вважає, що для врегулювання цих проблем потрібні зміни до законодавства і  сприятиме перереєстрації відповідних законопроектів у Верховній Раді.
Олександр Слобожан наголосив, що банкрутство комунальних підприємств в першу чергу вплине на якість послуг для споживачів – водопостачання, водовідведення, теплопостачання. Оскільки процес підготовки до опалювального сезону вже в активній фазі,  необхідно терміново вирішувати питання, щоб уникнути в подальшому виникнення  кризових  ситуацій та соціальної напруги у містах через неможливість забезпечення теплопостачання житлових будинків і соціальних об’єктів.
На даному етапі можна стабілізувати роботу комунальних підприємств без внесення змін до законодавства, але такі зміни вкрай потрібні, наголосив він.
Відповідаючи на запитання журналістів, Виконавчий директор АМУ О.Слобожан заначив, що нині вкрай негативно позначається на стані комунальних підприємств невирішена проблема повернення різниці тарифів за попередні роки. Цей борг складає  орієнтовно 19 млрд грн. Через це комунальні підприємства не можуть погасити заборгованість перед постачальниками енергоресурсів і постійно платять пені і штрафи. АМУ свого часу запропонувала варіант нульового списання – через цільову субвенцію.  АМУ вкотре наголошує: повернення цих коштів допоможе вирішити питання складного фінансового стану комунальних підприємств, що надають послуги у сфері водопостачання, водовідведення, теплопостачання.
 
 

 

 

Галузь: 06.08.2019 10:41

Источник: АМУ https://www.auc.org.ua/novyna/problemni-pytannya-organiv-miscevogo-samovryaduvannya-u-sferi-zhkg-nadislani-do-minregionu
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"