Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Олег Бояринцев: «Місце, де закатовано тисячі наших земляків, повинна знати вся Сумщина. Остроушки – це наш Бабин Яр»

Про це перший заступник голови Сумської обласної ради сказав перед ветеранами Великої Вітчизняної війни, школярами і представниками громадськості біля села Остроушки Шосткинського району, де відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня партизанської слави.

 

На правому березі Десни в 1941 році було вирито величезний протитанковий рів, який мав зупинити фашистів. Але цей рів став величезною братською могилою для військовополонених Червоної Армії, для партизан і підпільників, для євреїв і циган. Десятки років після війни трагічна історія цього місця залишалась фактично невідомою для молодого покоління і тільки у 2009 році тут з'явився перший невеликий пам'ятник, потім ще один, ще. Знаходились очевидці жахливих розстрілів, народна пам'ять відтворювала то одну, то іншу історію. Це було пекло, яке не жаліло ні старих, ні дітей. За зв'язки з партизанами, за організацію самооборони в селі Білоусівка Середино-Будського району карателі пригнали майже всіх селян до Остроушок, де розстріляли в протитанковому рові. На меморіальних плитах значаться 12 Прудникових, 49 Мірошникових, 55 Ковальових – разом 365 білоусівців лежать на шосткинській землі. За кілька метрів – могила, де лежать не менше 280 євреїв. Старі люди розказували, що після розстрілу земля три дні рухалась на могилі, а вода в Десні була червоною від крові...

 

- Дорогі земляки, шановні наші ветерани, колишні партизани і підпільники! Можливо, в такий же сонячний теплий осінній день на цьому місці обірвались життя офіцерів і солдат Червоної Армії, партизанів, мирних жителів. Сьогодні на державному рівні Україна святкує 70-річчя початку партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни, віддаючи тим самим данину всім, хто боровся з окупантами в тилу ворога. Влада робитиме все, щоб історію більше ніхто не переписував, щоб нашими героями навічно залишились наші діди-прадіди. Тут, біля села Остроушок, ми фактично заново відкриваємо історію. Вважаю, що про це святе місце, де закатовано тисячі наших земляків, повинна знати вся Сумщина, це віддалене місце серед лісів і боліт має бути центром загальнообласних заходів. Остроушки – наш Бабин Яр, - сказав Олег Бояринцев.

Перед присутніми також виступили голова Шосткинської районної адміністрації Володимир Притико, голова районної ради Олександр Федоренко, міський голова Микола Нога. З великою увагою присутні слухали доктора історичних наук, професора, генерал-лейтенанта, колишнього юного партизана, письменника Анатолія Русака, який у своїх книгах описує події війни, що відбувались на цій території. Емоційно, проникливо виступили голова Середино-Будської ветеранської організації Станіслав Гончаров і голова єврейської громади Шостки Юрій Лушев. А керівник Сумського обласного відділення банку «Аваль» Олексій Міцура розповів, що в одній із братських могил поховано його батька...

Всі були одностайні: пам'ять повинна жити, молоде покоління має знати страшну правду війни. За загиблими відслужили заупокійну літію.

За останні роки на березі Десни при підтримці місцевої влади облаштовано братські могили військовополонених і партизан, закатованих жителів села Білоусівка, євреїв, дівчат-комсомолок.

 

30.09.2011 00:25

Источник: Сумська обласна рада http://www.sorada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"