Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом ( в строк до одного дня)

 

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців здійснювалася за принципом мовчазної згоди. Цей принцип передбачав складну 3-х етапну процедуру: на першому етапі до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (ЄДР) вносився запис про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення підприємницької діяльності, на другому етапі здійснювалися перевірки контролюючими органами та розрахунки за наслідками перевірки, на третьому етапі (не раніше закінчення строку пред’явлення вимог кредиторів) – запис про проведення державної реєстрації припинення, який вносився лише у разі, якщо відсутні заперечення контролюючих органів (тобто за їх мовчазною згодою).

 

Обтяжливість та довготривалість цих процедур є загальновідомою. Крім того, застосування принципу мовчазної згоди до процедур припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців призводить до порушення прав кредиторів, бо передбачає  погашення їх вимог.

Спрощення даної процедури дуже важливе для дрібних підприємців, якщо їх бізнес перестав приносити навіть дуже скромний дохід (що часто трапляється в сучасних умовах), і колишній дрібний підприємець має шукати роботу та зареєструватися як безробітний і отримувати допомогу.

13.05.2014 Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом», який набирає чинності з 08.07.2014. Даним Законом внесено зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» в частині скасування двоетапної процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням та судовим рішенням, що не пов’язано з банкрутством фізичної особи-підприємця, а також запроваджено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності таких осіб за заявницьким принципом не пізніше наступного робочого дня з дати надходження реєстраційної картки на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем або судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, що не пов’язано з її банкрутством.

 

     1.    Для    проведення   державної   реєстрації   припинення підприємницької  діяльності  фізичною  особою  - підприємцем за її рішенням  фізична  особа  - підприємець або уповноважена нею особа подає  (надсилає)  державному  реєстратору  реєстраційну картку ( Ф. №12) на проведення   державної   реєстрації   припинення   підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням. Державний реєстратор вносить рішення фізичної особи-підприємця про припинення підприємницької діяльності та проводить державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням не пізніше наступного робочого дня з дати надходження реєстраційної картки.

    2.    Для    проведення   державної   реєстрації   припинення підприємницької  діяльності  фізичною  особою  - підприємцем за судовим рішенням, що не пов’язано з банкрутством – на підставі відповідного судового рішення  та заповненої державним реєстратором  відповідної реєстраційної картки (Ф.№12) державний реєстратор вносить судове рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, що не пов’язано з банкрутством та проводить державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, що не пов’язано з банкрутством, не пізніше наступного робочого дня з дати надходження реєстраційної картки.

При цьому в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у переліку документів, прийнятих для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця відповідні довідки органів доходів і зборів та Пенсійного Фонду України не відмічаються.

 

Ідеологія  заявницького принципу базується на тому, що фізична особа, яка припиняє свою підприємницьку діяльність, на відміну від випадку ліквідації юридичної особи, нікуди не зникає. Фізична особа – підприємець не є новим суб’єктом права, відмінним від «просто» фізичної особи. Це лише статус, який суб’єкт – фізична особа – може набути або втратити. Тому фізична особа і після припинення підприємницької діяльності має продовжувати відповідати за своїми боргами, а обсяг такої відповідальності жодним чином не повинен змінюватися. Це стосується, зокрема, й сплати податків і зборів (так, у п. 65.10.8 Податкового кодексу України зазначено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання).

 

Така ситуація є природною і загальноприйнятою у світі. У багатьох країнах навіть немає поняття "фізична особа - підприємець" - будь-яка фізична особа може здійснювати підприємницьку діяльність, якщо бажає, і сплачувати податки - це тільки вітають. Відтак, немає ніяких підстав вимагати від фізичної особи надання будь-яких довідок від контролюючих органів або вимагати проходження певних перевірок, чи вимагати здачі звітності, документів тощо. Подібні вимоги не повинні бути умовою реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою. Тому прийнято здійснювати таку реєстрацію негайно після одержання від фізичної особи відповідного волевиявлення (у формі реєстраційної картки), без права контролюючих органів заблокувати реєстрацію.

Слід підкреслити, що припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців без проведення перевірок чи надання довідок чи дозволів від державної податкової служби, Пенсійного фонду України жодним чином не може призвести до порушення прав працівників, які уклали трудові договори з фізичною особою – підприємцем (зокрема,  щодо невиплати заробітної плати, своєчасного попередження про звільнення тощо), бо обов’язки  фізичної особи щодо найманих працівників не залежать від того, чи має фізична особа статус підприємця, чи ні.

    

 

Начальник відділу державної реєстрації

юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

реєстраційної служби Шосткинського

міськрайонного управління юстиції                                                          О.М.Белясник08.07.2014 08:49

Источник: Управління юстиції http://www.shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"