Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Документи

 Публічні закупівлі

 Статистика

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Фінансові ресурси та їх направлення 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Про вилучення з обігу монет дрібних номіналів

Маєте ще питання про вилучення з обігу монет дрібних номіналів?

НБУ відповідає на найпоширеніші з них: Коли саме Національний банк вилучить з обігу 1, 2 та 5 копійок?

 

Національний банк України почне вилучати з готівкового обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок з 01 жовтня 2019 року. Ними не можна буде розрахуватися, і вони перестануть бути платіжним засобом. Що робити з копійками, які залишаються на руках після 01 жовтня 2019 року? Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналами 1, 2 та 5 копійок на монети та банкноти усіх номіналів, що перебувають в обігу, впродовж наступних трьох років: в банках України — до 30 вересня 2020 року включно; у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль) — до 30 вересня 2022 року.

 

Як довго можна обмінювати чи здавати копійки?

 

Монети номіналами 1, 2 та 5 копійок потрібно буде обміняти впродовж наступних трьох років до кінця вересня 2022 року. Монети номіналом 25 копійок залишаються в обігу необмежений період часу. Їх не потрібно спеціально обмінювати, ними можна продовжувати розраховуватися.

 

Чи зможуть українці й надалі використовувати копійки для купівлі товарів та послуг?

 

Так. Монети номіналом 10, 25 та 50 копійок залишаються в обігу. Що Національний банк робитиме з вилученими монетами? Національний банк утилізує вилучені з обігу монети номіналами 1, 2 та 5 копійок, знищивши на них мотиви зображень на спеціальному обладнанні, а метал піде на переплавку. Чи карбуються зараз монети 1, 2 та 5 копійок? Зараз карбуються лише монети номіналом 10 і 50 копійок та 1 і 2 гривні.

 

Чи існує подібна практика вилучення монет у світі?

 

Так, міжнародний досвід свідчить, що вилучення з обігу монет дрібних номіналів є поширеним і для інших країн: Нова Зеландія (у 1990 та 2006 роках), Норвегія (в 1972, 1982, 1992 та 2011 роках), Ізраїль (у 1991 та 2008 роках), Австралія (у 1990 році), Чехія (2003, 2008), Угорщина (2008) тощо. Як відбуватимуться розрахунки, якщо ціна буде кратна 1, 2 та 5 копійкам? Для полегшення готівкових розрахунків застосовуються правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) до 10 копійок. Якщо йдеться про безготівковий розрахунок — то заокруглення не відбуватиметься і списуватиметься сума по чеку. Що робити, якщо у банку відмовляються брати монети? Усі банківські установи зобов’язані приймати їх до обміну впродовж року, включно до 30 вересня 2020 року. Також, якщо банк відмовляється обмінювати монети, громадяни можуть скаржитися до Національного банку.

Подробнее по ссылке: https://uteka.ua/ua/publication/news-14-delovye-novosti-36-ob-izyatii-iz-obrashheniya-monet-melkix-nominalov?from=balance.ua02.10.2019 15:19

Источник: Uteka.ua https://uteka.ua/ua/publication/news-14-delovye-novosti-36-ob-izyatii-iz-obrashheniya-monet-melkix-nominalov?from=balance.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"