Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Про роботу Шосткинського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів в 2014 році

Основним завданням Центру є надання своєчасної та ефективної корекційної, соціальної, психологічної допомоги дитині-інваліду та організація реабілітаційного навчання відповідно до особливостей психофізичного розвитку дитини. Не менш важливим є і психологічна підтримка батьків, діти яких опинилися в таких складних обставинах. Ця допомога надається на підставі індивідуальної програми реабілітації. В умовах обмеженого фінансування це дозволило організувати надання реабілітаційних послуг саме тим дітям, які їх найбільше потребують. Лікарі  відзначають в більшості випадків позитивну динаміку стану здоров’я наших підопічних.

 

На сьогоднішній день на обліку в Центрі перебуває   210    дітей-інвалідів. На протязі 10 місяців 2014 року реабілітаційні послуги отримали 173 з них.

 

  Як складову спільної роботи педагогічних, медичних працівників центру, батьків та  лікарів маємо те що сьогодні 129 дітей з 210 відвідують загальноосвітні школи,  26 дитячі дошкільні заклади. 13 чоловік навчаються у вишах.

 

У центрі поряд з психологічною та соціально-педагогічною реабілітацією створені умови для  оздоровлення дитини-інваліда, цим займаються медичні працівники Центру. Ми надаємо таки медичні послуги як: масаж( отримало 108 дітей), лікувальна фізкультура-78, фізіотерапія- 94, також діти отримали послуги з аромотерапії, фітотерапії, кінезотерапії та ерготерапії.

 

У Центрі постійно впроваджуються інноваційні корекційно- розвиваючі методики. Для мовленнєвого розвитку дітей використовується логоритмика, яка сприяє розвитку мовлення і адаптації дитини у соціумі.

 

Викладачем з трудового навчання застосовується універсальний метод лікування на основі образотворчого мистецтва – арт терапія. Для розвитку дрібної моторики та естетичного смаку проводяться заняття з  квілінгу, ліплення( предметно-сюжетного та художньо - рельєфного) та малювання. З цього року розпочались заняття з нового виду об’ємної аплікації методом Торцювання.

 

Викладач з трудового навчання продовжує заняття з учбової кухні, які передбачають навчання навичкам самообслуговування, культури харчування, сервіровки столу, технології приготування страв. На протязі цього року такі послуги отримали 102 дитини.

 

У Центрі сформована група постійного перебування для дітей-інвалідів з розумовою відсталістю та психічними захворюваннями, керівником якої є соціальний педагог.  Діти групи живуть активним життям за спеціально складеним розкладом корекційних занять та розважальних заходів. Крім цього соціальний педагог здійснює соціально-побудовий патронаж, з метою обстеження умов проживання та виховання дитини у сім’ї. На протязі 10 місяців поточного року 156 дітей-інвалідів  обслужив соціальний педагог.

 

Поряд з традиційними методами в цьому році у Центрі вчитель-реабілітолог розпочав роботу з фланелографом, мета якого розвиток дрібної моторики, сенсорний розвиток (розпізнавання кольорів, просторова орієнтація тощо), розвиток пізнавальної сфери. Продовжується  корекційна робота з дітьми-аутистами,  до яких застосовуються таки методи як: - традиційний артикуляційний; - тренінг артикуляційної мотивації; - тренінг на основі ЕЙ-БИ-ЕЙ терапії. За звітний період послуги вчителя-реабілітолога отримали  111 дітей-інвалідів.

 

Особливу роль у розв’язанні психологічних проблем належить практичному психологу, від роботи якого залежить формування психічного розвитку і особистісних якостей у дитини-інваліда.

 

У своїй роботі практичний психолог використовує різні види діяльності психологічної допомоги: психолого-профілактична і просвітницька робота, психологічне консультування, психокорекція і психотерапія.

 

Для здійснення корекції з використанням різних методик в роботі використовується Сенсорна кімната, яка є потужним інструментом для розширення і розвитку світогляду, пізнавального розвитку, нормалізації психічного стану, зняття м’язової та психоемоційної напруги, та релаксації після занять. Послуги психолога отримали 121 дитина.

 

Колектив центру разом з вихованцями не залишились осторонь від ситуації в країні, ми вирішили внести свою частку допомоги нашим воїнам, які приймають участь в АТО. З цією метою організували та провели виставку продаж творчих доробок, виготовлених власноруч дітьми-інвалідами.

 

І все ж таки основним своїм завданням ми вважаємо створення необхідних умов для адаптації дитини у суспільство. Це багатогранний, складний і нелегкий процес. Одним із елементів цього процесу є розвиток творчого потенціалу дитини. В цьому році наші діти вийшли на велику сцену – вихованці приймали участь у загальноміських заходах присвячених Дню інваліда і Дню захисту дітей. Всі заходи, які ми проводимо в Центрі з кожним роком стають більш змістовними і цікавими. У цьому році у жовтні проведено  свято Осені, в якому приймали активну участь не тільки наші діти, а і їх батьки. Разом з ними з великим задоволенням дітлахи розповідали вірші, водили хороводи, грали у рухливі ігри, а кульмінацією свята було смаження на кострі сосисок і сала.

 

У своїй повсякденній роботі, всі працівники Центру  прищеплюють дітям-інвалідам любов до України, до рідної землі та дбайливе ставлення до природи. Залучають їх до посильної допомоги по упорядкуванню прилеглої території   твердо знаючи, що дитина, вихована у любові, виросте лагідна душею та з чуйним серцем.

 

На досягнутому зупинятися ми не збираємось, є багато планів, цікавих задумів, які ми будемо втілювати у життя. Маємо тверду надію, що міська влада нас підтримає і допоможе.

 

Директор МЦ СР дітей-інвалідів

О.Б. Кривущенко    20.10.2014 14:33

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"