Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Результати проведення Інтернет-конференції податковою інспекцією

Напередодні Нового року заступником голови Комісії з проведення реорганізації Шосткинської МДПІ, заступником начальника податкової інспекції Каширою Ю.Ю. була проведена Інтернет – конференція з питань застосування податкового законодавства.

 

Пропонуємо відповіді на надіслані питання.

1. Доброго дня. Я ФОП на єдиному податку, з січня 2012 року хочу надати в оренду підприємцю на єдиному податку нежитлове приміщення, площею 61 м. кв. Скажіть, будь ласка, до якої групи я буду відноситься – до другої або третьої?

 

- Доброго дня. В даному випадку Ви маєте право на застосування другої групи для платників єдиного податку. Адже підприємці другої групи мають право надавати послуги виключно платникам єдиного податку або населенню, і при цьому не мати найманих працівників або мати їх в кількості не більше 10 чоловік, і обсяг валового доходу за рік не повинен перевищити 1 млн. гривень.

 

2. Які ставки податку будуть з січня 2012 року?

 

- Якщо Ви маєте на увазі ставки єдиного податку, то зауважу, що відповідно до Податкового кодексу, з урахуванням змін, що наберуть чинності з січня 2012 року, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

На сьогоднішній день ставки не затверджені.

Але, зверніть увагу, що підприємцям 1 та 2 групи єдиний податок за січень 2012 року необхідно сплатити до 20 січня 2012 року.

Тому, якщо Ви будете відноситися до 1 або 2 групи спрощеної системи, Вам необхідно слідкувати за затвердженням ставок єдиного податку відповідними сільськими, селищними та міськими радами.

Суб’єкти третьої та четвертої груп сплачуватимуть єдиний податок за наслідками кварталу.

 

3. Доброго дня. Кому необхідно подавати форму 20-опп?

 

- Доброго дня. Форму №20-ОПП затверджено наказом ДПА України від 22.12.2010 р. №979. Цей самий наказ затверджує і Порядок обліку платників податків і зборів (далі — Порядок).

Відповідно до Порядку платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів (за основним та неосновним місцем обліку)

Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України.

Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування), за ф. N 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта

У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає зазначене повідомлення за ф. N 20-ОПП з оновленою інформацією до органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

При цьому у разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому - оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.

Таким чином, форму №20-ОПП зобов’язані подавати всі суб’єкти господарювання — і підприємства, і підприємці, у переліку випадків, встановленому розділом VIII Порядку.

 

4. У фізичної особи підприємця – платника єдиного податку в 2011 році виникло перевищення обсягу виручки 500 тис. грн. Чи має право він писати заяву на спрощену систему оподаткування в 2012 році?

- Умови застосування спрощеної системи оподаткування визначено нормами статті 291 Податкового кодексу України, відповідно до яких обсяг доходу фізичних осіб – підприємців протягом календарного року не повинен перевищувати: у платників єдиного податку першої групи - 150000 грн.; у платників єдиного податку другої групи – 1000000 грн.; у платників єдиного податку третьої групи – 3000000 грн.

 

Отже, якщо за підсумками 2011 року у фізичної особи – підприємця загальний дохід, отриманий у попередньому календарному році, не перевищує обсяг доходу, встановлений статтею 291 ПКУ, то така фізична особа - підприємець може у 2012 році бути платником єдиного податку в залежності від інших умов перебування на спрощеній системі оподаткування, визначених статтею 291 Податкового кодексу.31.12.2011 06:57

Источник: Шосткинська МДПІ
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"