Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

«Історія Гамаліївського Харлампієва монастиря» - нова книга краєзнавця Володимира Чухно

Побачила світ нова книга краєзнавця Володимира Чухно «Історія Гамаліївського Харлампієва монастиря», презентація якої відбулася 7 червня у центральній міській бібліотеці.

 

Гамаліївський монастир по праву вважається перлиною українського бароко. Це один з останніх монастирів-фортець, побудованих в Україні, тут знаходиться усипальниця двох гілок родини Скоропадських. Існують твердження, що ініціатором будівництва собору Різдва Пресвятої Богородиці, теплого храму на честь священномученика Харлампія, інших споруд була дружина Івана Скоропадського Анастасія Марківна.

 

Зінаїда Іванівна Чухно - дружина автора книги, згадувала про Володимира Єгоровича як про людину великого серця, працьовиту, скромну. З юнацьких років він захоплювався історією рідного краю. Поступово захоплення переросло у серйозну працю по пошуку інформації, повязаної з історією малої батьківщини - с. Очкіно та Середино — Будського району.

 

Юрист за освітою, краєзнавець за покликанням Чухно В.Є. останні роки свого життя присвятив справі дослідження та популяризації нашої історичної спадщини.У 2013 році взявся за написання книги про Шостку та її околиці, де прожив більше 30 років. Книга була готова на 60%, але хвороба обірвала життя невтомного дослідника історії рідного краю.

 

Краєзнавче дослідження про історію Гамаліївського Харлампієвого монастиря – фундаментальна праця В. Чухно. Одних тільки посилань на джерела – 6 сторінок тексту.

З великою повагою і теплотою згадували про Володимира Чухно юристи Солдаткін Сергій Григорович та Спановський Микола Павлович, вчителька школи №1 Марченко Надія Миколаївна, лікар — епідеміолог Марков Олександр Анатолійович.

Ієромонах Феодосій нагадав присутнім, що головне у храмі — не стіни, а душа та молитва. А книга про монастир вразила його точністю наведених фактів та кількістю використаних джерел.

 

“Я думаю, що книга буде дуже корисною для тих, хто хоче знати свою історію, а також дуже цінним путівником для молоді. Багатьох із тих людей, чиї спогади лягли в основу книги, уже немає з нами, а їхні спогади — безцінні у краєзнавчому плані”, – підкреслила секретар міської ради Олена Миколаївна Чанцева-Коваленко.

 

Заступник міського голови Ніна Олексіївна Сиваєва акцентувала увагу на тому, що, враховуючи виняткову культурну та історичну цінність ансамблю Гамаліївського монастиря, потрібно відродити історичну справедливість, зробити так, щоб люди могли відвідувати національну пам’ятку . Але до вивільнення монастиря потрібно підходити виважено, виміряно. “Багато що в цьому напрямку зроблено, багато ще маємо зробити. Але ми повинні вірити, що прийде час і Гамаліївський Харлампієвський монастир буде входити у духовне кільце разом з храмами Путивля, Глухова. Адже потрібно досліджувати те, що не знаємо, цінувати те, що маємо та передавати знання молодому поколінню”.

 

Четверикова Тамара, підсумовуючи зустріч, нагадала, що книги з історії рідного краю необхідні для того, щоб пам'ятати — ХТО МИ, берегти і примножувати культурне та духовне багатство України та своєї малої батьківщини.

 

Книга  «Історія Гамаліївського Харлампієва монастиря» вийшла у світ завдяки  фінансовій  підтримці міської влади.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 08.06.2017 14:00

Источник: Міська ЦБС http://shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"