Працівники Шосткинського міськвиконкому продовжують працювати над створенням Стратегії розвитку міста на наступні 5 років. На думку міського голови Миколи Ноги, в непростих економічних і політичних умовах, які склалися в країні, шосткинцям необхідно визначити ефективну концепцію розвитку. Наразі робота місцевих спеціалістів відбувається на тлі прискорення процесів світової глобалізації.
Розвиток креативної економіки, впровадження системи Smart City (Розумне Місто), популяризація англійської мови та інформатики – саме це дасть змогу для потужної модернізації усіх сфер життя. Планується приділити підвищену увагу таким стратегічним напрямкам як розвиток інвестиційної та соціальної сфер, реформування системи ЖКГ, гармонійне поєднання роботи підприємств з забезпеченням екологічності Шосткинщини. Стратегічний план розвитку повинен стати спільним проектом міської влади, громади та провідних українських експертів. На минулому тижні шосткинці мали змогу поспілкуватися з відомими спеціалістами у сфері комунікацій та економіки.
Відбувся тренінг «Стратегії місцевого розвитку», який провела Зоя Казанжи - консультант з комунікацій при Кабінеті Міністрів України. Присутні дослідили проблеми та перспективи розвитку Шостки, ознайомилися з головними правилами ефективної передачі інформації та методами аналітичної діяльності, дізналися про види та критерії ефективності стратегічного планування. «Влада має задавати тренди, генерувати ідеї. Але разом з цим необхідно залучати громаду до створення стратегії міста», - впевнена Зоя Казанжи. «Не потрібно насильно примушувати народ любити Батьківщину. Треба створити умови для природнього розвитку патріотизму. Найкращий аргумент на користь країни або міста – це коли тут добре жити», - підкреслила пані Зоя.
Лекція кандидата економічних наук Валерія Борзунова була присвячена концепції сталого розвитку територіальних громад. Враховуючи численні зв’язки Шостки з прилеглими територіями, цілком виправданий комплексний підхід до Шосткинщини як до повноцінного соціально-економічного кластеру. Валерій Іванович пропонує 31 напрямок стратегії розвитку, деталізований алгоритм її поетапного впровадження, власне прогресивне бачення можливостей для розвитку локальних проектів. Тільки помірковане поєднання різнопланових параметрів (економічні та соціальні реформи, екологічна безпека та розвиток духовності) здатне забезпечити сталий прогрес будь-якої територіальної громади.
Сьогодні робота над створенням Стратегічного плану міста триває. Найближчим часом перший блок розробок (присвячений впровадженню новітніх інформаційних технологій) буде оприлюднено та винесено на обговорення широкого загалу.




