Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Як убезпечити себе від шахраїв і зберегти свої гроші на картці

 

Як убезпечити себе від шахраїв і зберегти свої гроші на картці

 Основні правила безпеки для користувачів платіжних карток

На жаль, багато хто з нас стикається з різними видами шахрайства. Левова їх частка стосується використання платіжних карток. Про те, як убезпечити себе від карткових шахраїв, редакція розмовляє з директором департаменту електронної комерції та платіжних засобів Ощадбанку Володимиром Москаленком.

Володимире, минулого року Ощадбанк вийшов на перше місце за кількістю активних карток, а це означає, що клієнти банку активно користуються картками і напевно стикаються з різного роду шахрайством. Розкажіть, будь ласка, чого слід побоюватись користувачам карток.

На жаль, як і раніше популярні такі види шахрайства з банківськими платіжними картками, як скімінг[1] , фішинг[2] , шимінг[3]  і соціальний інжиніринг, на якому я хотів би зупинитись більш докладно. Його суть полягає в тому, що шахрай переконує користувача картки розкрити конфіденційну інформацію (номер картки, PIN, термін дії картки, CVV2 / CVC2-код та ін.) за допомогою певних методів психологічного впливу, наприклад, представляючись співробітником банку або інших установ соціальної сфери.

Так, почастішали звернення від клієнтів усіх банків з приводу телефонних дзвінків з невідомих номерів. Суть їх у тому, що шахраї, отримуючи номер телефону з відкритих джерел або використовуючи метод підбору, дзвонять його власнику та «в цілях безпеки» чи «для авторизації або проведення ідентифікації» просять назвати персональні дані (дату народження, кодове слово, номер і термін дії картки, PIN-код і CVV-код). Також вони можуть попросити назвати код з SMS, яке «зараз надійде на Ваш телефон». Про такі дзвінки іноді повідомляють і співробітники банку.

Як діяти в таких випадках? Адже багато хто може просто розгубитись і піти на поводу у шахраїв.

Перш за все потрібно запам'ятати, що співробітники банку ніколи не дзвонять клієнту з невідомого номера з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці і не просять назвати ці дані по телефону.

Так що в жодному разі не можна їх повідомляти. Потрібно одразу ж зателефонувати до банку за офіційними номерами телефонів, що вказані на картці, і повідомити про подію. Якщо в нашому банку підозрюють шахрайські дії з якоюсь карткою, ми не телефонуємо користувачеві, а блокуємо картку. Тож можна сміливо переривати дзвінок шахрая.

Як убезпечити себе при знятті грошей у банкоматі?

При обслуговуванні в банкоматі потрібно переконатись у відсутності на ньому можливих накладок або сторонніх предметів, які надають шахраям можливість скопіювати дані з магнітної смуги картки або дізнатись PIN-код. На всіх банкоматах обов'язково розміщується фото його зовнішнього вигляду, на яке необхідно неодмінно звертати увагу. Вводьте PIN так, щоб ніхто не зміг його побачити. Якщо запам'ятати PIN-код важко і він записаний, наприклад, на папірці, не зберігайте його разом з карткою. Відомі випадки, коли в результаті крадіжки гаманця, в якому крім готівки були картка і PIN-код, людина втрачала кошти через власну необачність.

Яких правил потрібно дотримуватись при розрахунках карткою в торговельній мережі, ресторанах?

Картка має завжди бути в полі вашого зору, тобто здійснювати розрахунок співробітник магазину або ресторану повинен тільки у вашій присутності. Ситуація, коли офіціант кудись забирає карту для розрахунків, повинна бути виключена. Введення PIN-коду не повинно супроводжуватись наглядом сторонніх осіб.

В Інтернеті теж часто можна зіткнутися з шахраями. Які правила безпеки існують для розрахунків онлайн?

Звичайно, для розрахунків карткою онлайн існують особливі правила безпеки. Щоб безпечно користуватись інтернет-банкінгом, завжди перевіряйте адресу, яку вводите. Адреса онлайн-банкінгу завжди повинна починатись з https://. Здійснюйте вхід з тих пристроїв, доступ до яких є тільки у вас. Вигадайте складний пароль, не зберігайте його ані на папері, ані в електронному вигляді. Обов'язково підключіть SMS-інформування, якщо не зробили цього раніше! Також на вашому пристрої має бути встановлена ​​антивірусна програма.

Для покупок в Інтернеті краще використовувати не основну картку, на якій знаходиться значна сума, а відкрити спеціальну віртуальну картку. Наприклад, усі користувачі карток Ощадбанку, зареєструвавшись у WEB-банкінгу «Ощад 24/7», можуть одразу ж відкрити віртуальну картку додатково до основної. Вона використовується виключно для оплати товарів і послуг в Інтернеті. Операції по ній можна здійснювати одразу після отримання SMS про її успішне відкриття. Необхідну для оплати суму безпечніше перераховувати на віртуальну картку безпосередньо перед покупкою. Переказати кошти на віртуальну картку з основної (і навпаки) можна безкоштовно в будь-який час доби.

Окремо маємо згадати гео-ліміти. З метою забезпечення безпеки коштів на карткових рахунках клієнтів Ощадбанком реалізований зручний сервіс - управління гео-обмеженнями (гео-лімітами). Так, клієнт може самостійно встановити обмеження на проведення операцій у будь-якій країні світу. Це налаштування забороняє операції, які вимагають наявності картки (зняття готівки і оплата не через Інтернет) поза обраною клієнтом країною, що захищає від поширених шахрайських схем.

Наскільки безпечно залишати свій номер телефону і номер картки на сайтах на кшталт ОLХ?

Не зайвим буде нагадати основні правила безпеки при використанні торгових сайтів. Не здійснюйте попередню оплату, не відправляйте, не переказуйте і не віддавайте гроші, поки не отримаєте і не перевірите товар. Зустрічайтесь з продавцем особисто, в людних і знайомих місцях, де ви будете почуватись комфортно. Якщо ж продавець з іншого міста, користуйтесь післяплатою - в цьому випадку товар можна перевірити одразу ж при отриманні і оплатити його тільки якщо він вас влаштовує. Якщо щось (часто це електроніка) пропонується за дуже привабливою ціною, перегляньте ціни на аналогічний товар в інших продавців або в інших магазинах. Якщо різниця в ціні надто значна, попросіть додаткові фотографії товару з іншого ракурсу. Варто також почитати відгуки про продавця.

Якщо ви продавець, не залишайте в тексті оголошення номер картки та інші конфіденційні дані на загальний огляд. Також рекомендується вказувати як контактний телефон не основний номер мобільного, що прив'язаний до банківської картки, а інший телефонний номер. Якщо ви зважились на оплату за допомогою переказу на картку, для отримання грошей повідомляйте тільки 16 цифр її номера. PIN-код, термін дії картки, CVC-код повідомляти нікому ніколи не можна - для отримання коштів на картку вони не використовуються. Не довіряйте фотографіям чеків, які вам можуть надати, та SMS, які можуть надійти на ваш телефон, - завжди перевіряйте баланс самостійно, без допомоги покупця та інших сторонніх людей. Найпростіший спосіб - дзвінок до колл-центру вашого банку за номером телефону, що вказаний на зворотному боці картки. Також не відправляйте SMS-запитів, в яких ви не впевнені, і не передавайте свої паспортні дані та ідентифікаційний код нікому, ким би він не представився. Пам'ятайте, що для отримання коштів немає необхідності підходити до банкомата або платіжного термінала і тим більше виконувати там будь-які дії.

Як банки борються з шахраями?

Ми здійснюємо цілий комплекс заходів для протистояння шахрайським діям, активно співпрацюємо з операторами мобільного зв'язку та правоохоронними органами і, звичайно ж, проводимо відповідну роботу з клієнтами по основних правилах безпеки.

Повторю ще раз: користувач картки має пам'ятати, що не можна розголошувати конфіденційну інформацію - кодове слово, номери карток, термін їх дії, PIN-код і CVC / CVV-код (3 цифри на зворотній стороні картки) ні знайомим, ні стороннім, ні тим більше тим особам, які представляються співробітниками банку. Чим меншому колу людей відомі дані вашої картки, тим краще - для збереження коштів.

 Що робити, якщо гроші з картки все ж зникли?

Потрібно одразу звернутись із відповідними заявами до банку та правоохоронних органів.[1] Скімінг - вид шахрайства з банківськими картками, який передбачає використання різноманітних пристроїв - скімерів, за допомогою яких зчитується інформація з картки. Скімери, як правило, прикріплюються до банкоматів.

[2] Фішинг - вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів - логінів і паролів. Це досягається шляхом проведення масових розсилок електронних листів від імені популярних брендів, а також особистих повідомлень всередині різних сервісів, наприклад, від імені банків або всередині соціальних мереж.

[3] Шимінг - вид шахрайства, коли в банкомат поміщається пристрій товщиною не більше людської волосини. Його дуже важко виявити. Але шимер не вміє зчитувати ПІН-код.

 20.04.2016 21:02

Источник: Ощадбанк http://www.shostka-rada.gov.ua/
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"