Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю Шосткинським міським центром соціальних служб для cім’ї, дітей та молоді у 2014 році

Діяльність Шосткинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спрямована на реалізацію державної молодіжної соціальної політики шляхом надання  допомоги особистості та соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, розвиток у них техніки подолання труднощів і вироблення навичок самодопомоги.

Пріоритетним напрямком у діяльності центру соціальних служб є соціальна робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, раннє виявлення, облік та здійснення соціального супроводу  різних категорій сімей і осіб та укріплення інституту сім’ї, виховання  дітей  в сім’ях.

На даний час центр працює у складі 4 чоловік, а саме: директор, бухгалтер та 2 спеціалісти. 

За 2014 рік  охоплено  індивідуальною роботою 4150 чоловік, надано 13640 послуг  .

Відвідано 4900 сімей, проінспектовано 2656 сімей.

 

Важливий показник – виявлення сімей СЖО. За 2014 рік виявлено  122 сім’ї, в яких виховуються 172 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах. Причини, за якими сім’ї потрапляли у складні життєві обставини: складні стосунки в сім’ї, насилля, алкогольна залежність, умовна судимість одного з членів сім’ї, безробіття та інш.

          

Відповідно до розпорядження голови ОДА від 06.10.2006 № 523 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах», у м. Шостка функціонує  дорадчий орган – комісія щодо роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, яку очолює заступник міського голови.

У 2014р.проведено  17  засідань комісії, на яких розглянуто 453 справи сімей, у 2013р. - 18 засідань, 345 справ сімей. Отже, показник у 2014р. збільшено на 31 %.

      

Соціальним супроводом центру у 2014 р. охоплено  181 сім’ю, дітей 292, у 2013 році - 220 / 360 дітей, що належать до категорії тих, які опинилися у  складних життєвих обставинах.

 

Із позитивним результатом завершено соціальний супровід у 2014р. – 169   сімей, у минулому році - 117 сімей.

 

В цілому за  2014 рік сім’ям, які перебували під соціальним супроводом надано близько  8000  послуг.

Серед ключових проблем, які в ході соціального супроводу потребували розв’язання, переважали проблеми в  налагодженні складних стосунків в сім’ї – 81 сім’я,  поліпшенні житлово-побутових, санітарно-гігенічних умов – 44 сім’ї, проблеми залежності - 2 сім’ї, 13 сімей неповнолітніх умовно засуджених та збільшилась кількість сімей, які зазнали насилля – 12, у минулому році 7.

Протягом 2014 року від управління праці та соціального захисту населення до центру надійшло  87  повідомлень про скоєння насилля в сім’ї. Комісійно проведено інспектування ціх сімей, факт насилля підтверджено у 15 сім'ях ( 4- фізичне насилля, 11 – психологічне). З метою попередження насилля 12 сімей охоплено супроводом, робота з 3 -   проводиться за карткою отримувача послуг.                                                           

Актуальним напрямком роботи є профілактика правопорушень та злочинів серед неповнолітніх, які мають проблеми з законом.

У 2014 році на обліку у Центрі перебувало 33 неповнолітніх, які засуджені до покарань без позбавлення волі або перебувають на обліку у кримінальній міліції у справах дітей, 18 з них охоплено соціальним супроводом.

З метою надання соціальної допомоги сім’ям, які виховують неповнолітніх засуджених без позбавлення волі фахівцями  центру було розроблено цикл тренінгів  для підлітків  та їх батьків «Шлях додому» та «Дорогою батьківської мудрості». Батьки та їх діти вчилися краще розуміти один одного, ідентифікувати власні почуття, працювати над своїм життєвим шляхом, брати відповідальність за свої вчинки, слова, думки. Найголовніша мета, яку ставить перед собою Центр,  знайти й розкрити особистісні якості підлітка та усіх членів  його сім’ї, яка опинилася у складній  ситуації.

 

Важливим напрямком роботи Центру є робота з учнівською та студентською молоддю, яка здійснюється у гуртожитках ПТНЗ (3 гуртожитки) та    хіміко-технологічного коледжу, у обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, у центрі медико-соціальної допомоги дітям та молоді «Клініка дружня до молоді», школі-інтернат за напрямками:  профілактичному,  інформаційному та психологічному.

Тематика заходів спрямована на  формування здорового способу життя, визначення активної життєвої позиції,  розвиток особистості, профілактику негативних явищ. Всього, протягом 2014р. проведено 153 заходи, у 2013 -  проведено 206 групових заходів.

Одним із пріоритетних напрямків роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2014 році до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з метою створення прийомних сімей, звернулася 1 сім’я, яка поставлена на облік та направлена на навчання до Сумського обласного центру.  Під соціальним супроводом Центру знаходиться  8 прийомних  сімей, в яких виховуються  13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Батьки 3-х прийомних сімей пройшли підвищення кваліфікації на базі Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Відповідальний працівник центру надає всебічну допомогу та підтримку сім’ям, приймає участь у процесі виховання дітей, сприяє їх гармонійному та творчому розвитку. З метою соціальної підтримки, адаптації та  реабілітації дітей прийомні сім’ї залучаються до заходів та свят, які проводяться Центром. Щорічно проводяться заходи до Дня сім’ї та матері; до Міжнародного дня захисту дітей; семінар-свято «Родинного вогника», та групи взаємодопомоги прийомних батьків.

 

Центр тісно співпрацює з  Центром медико-соціальної допомоги дітям та молоді „Клініка, дружня до молоді”. Систематично спеціалісти  на базі клініки проводять тренінгові програми та відеолекторії зі студентською та учнівською молоддю нашого міста, а з середньою ланкою загальноосвітніх шкіл  - ігрові програми. За 2014 рік на базі КДМ проведено 25 групових заходів, які спрямовані на формування здорового способу життя, ствердження активної життєвої позиції, вирішення внутрішніх конфліктів та подолання міжособистісних проблем.

 

 На виконання міської програми відпочинку та оздоровлення дітей під час літніх канікул було організовано та проведено 42 ігрові програми в дитячих оздоровчих таборах, якими охоплено понад 900 дітей.

Стало доброю традицією проведення у заміському таборі „Світлий” молодіжної акції „Твоє життя – твій вибір”, яка проходить у літній період щомісячно та до якої ми залучаємо лікарів з КДМ.

На протязі 9 років працює служба „Телефон Довіри”. На 1 грудня 2014 р. зафіксовано 149 дзвінків(у 2013 - 143 дзвінка).  

      

 

 

 

Директор ШМЦСССДМ                                                    

 

Т.А.Гурба15.12.2014 10:45

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"