Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Зміни в пенсійному забезпеченні у 2018 році

Про збільшення мінімального розміру заробітної плати.

 

З початку року мінімальна заробітна плата зросла на 523 грн. Відтепер розмір мінімальної заробітної плати не може бути менше ніж 3723 грн. У грудні минулого року її розмір складав 3200 грн.

З урахуванням нового показника визначається максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, що дорівнює п'ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати - 55845 грн. У грудні максимальна величина бази нарахування єдиного внеску визначалася з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не могла бути більшою за її 25 розмірів, це - 44050 грн. Отже, з 01.01.2018 року максимальна величина бази нарахування єдиного внеску зросла на 11795 грн.

 

Щодо мінімального розміру пенсії за віком для 65 річних осіб,  які набули необхідного страхового стажу.

 

З 01 січня 2018 року набули чинності положення Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” щодо встановлення мінімального розміру пенсії за віком в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати особам, які досягли віку 65 років і старше, за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

 

Отже, починаючи з січня, незалежно від того працює пенсіонер чи ні, розмір пенсії за віком для указаної категорії осіб не може бути менше ніж 1489,20 грн. (40% від 3723 грн.). У подальшому, у разі зростання мінімальної заробітної плати перерахунок указаного мінімального розміру буде здійснюватись непрацюючим пенсіонерам, працюючим - після звільнення з роботи. Надбавки, підвищення та доплати установлюються понад зазначену вище мінімальну пенсію. Зокрема, доплата за понаднормовий стаж визначається на рівні 1% від пенсії, обчисленої для кожної особи індивідуально з урахуванням її тривалості стажу та заробітку, але не більше ніж від розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, збільшеного з 01.10.2017 року на 79 грн., - 1452 грн.

 

Про тривалість страхового стажу для визначення права на призначення пенсії.

 

Починаючи з 01.01.2018 року необхідно мати не менше ніж 25 років стажу щоб вийти на пенсію по досягненню 60 річного віку чоловіками та жінками, зокрема, які народилися у період з 01.10.1959 року по 31.03.1960 року, - 58 років 6 місяців, іншим - з урахуванням поетапного збільшення їх віку виходу на пенсію до 60 років залежно від дати народження.

 

Якщо особа не набула необхідної тривалості стажу, то право на пенсію за віком настане після досягнення 63 річного віку або раніше, коли буде набуто необхідний страховий стаж. Таким чином, щоб вийти на пенсію по досягненню 63 річного віку у цьому році жінкам і чоловікам необхідно мати не менше ніж 15 років страхового стажу.

 

У наступному, 2019 році вимоги щодо необхідної тривалості страхового стажу буде збільшено. Зокрема, щоб вийти на пенсію у віці 60 років необхідно буде мати не менше ніж 26 років, у 63 роки - не менше ніж 16 років страхового стажу. Якщо необхідної тривалості стажу для виходу на пенсію по досягненню 63 річного віку недостатньо, то за наявності стажу не менше ніж 15 років пенсія призначатиметься по досягненню 65 років.

Для тих, кому виповнилося 60 років у 2017 році та хто не встиг звернутися за пенсією у минулому році, нові вимоги щодо необхідної тривалості стажу не застосовуються.

 

Про страховий стаж.

 

Починаючи з 01.01.2018 року для визначення права на призначення пенсії до страхового стажу також включаються:

         1) ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

         - з 01.01.1998 року по 30.06.2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності;

         - з 01.07.2000 року по 31.12.2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);

         2) проходження військової служби по 31.12.2017 року включно;

         3) перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 01.01.2004 року по 30.06.2013 року включно;

         4) перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 01.01.2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків (єдиного внеску) за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

         За зверненнями пенсіонерів у січні і надалі пенсії призначаються із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу на рівні 1%. У минулому році нові пенсії призначалися із застосуванням вартості одного року стажу на рівні 1,35%, але при розрахунку розміру пенсії для осучаснення заробітку використовувалася середня заробітна плата за три попередні роки, тобто за 2014, 2015 та 2016 роки.

 

Про обчислення заробітної плати для призначення пенсії.

 

За зверненнями пенсіонерів у 2018 році заробітна плата для призначення пенсії визначається із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки. Наразі її показник відсутній, дані про розмір зазвичай надходять у березні. Отже за встановленими правилами, до їх надходження, для визначення середньої заробітної плати (доходу) враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) особи для обчислення пенсії після отримання даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії.

 

У наступному, 2019 році і надалі заробітна плата для призначення пенсії визначатиметься із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передуватимуть року звернення за пенсією, як це передбачалося і раніше починаючи з 2011 року.

 

Щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб з числа чорнобильців та членів їх сімей.

 

Починаючи з 1 січня 2018 року дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

 

Крім того, починаючи з 01.01.2018 року мають бути перераховані пенсії особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Зазначеній категорії чорнобильців пенсія встановлюється у відсотках, визначених органами медико-соціальної експертизи залежно від рівня втрати працездатності, з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня поточного року. Отже, у зв'язку з її збільшенням чорнобильцям-строковикам пенсії по інвалідності у розмірі відшкодування фактичних збитків мають бути перерахованими у зв'язку з надходженням даних про середню заробітну плату у 2017 році.

 

Про розширення переліку професій, які дають на призначення пільгової пенсії за віком.

 

З 01.01.2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 №479, яка суттєво розширила перелік професій, що дають право на пільгову пенсію за віком.

 

Тепер на пільгову пенсію можуть розраховувати працівники, які зайняті повний робочий день, в окремих виробництвах:

         - ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва та капітальним ремонтом свердловин;

         - на роботах у зоні відчуження, сумарна щільність забруднення території якої радіонуклідами становить 100 кБк/м2 і більше;

         - паянням виробів припоями, що містять свинець або шкідливі речовини першого/другого класу небезпеки чи канцерогени;

         - на видобуванні та збагаченні уранової руди 50 і більше відсотків робочого часу;

         - на складах і базах зберігання і постачання пестицидів та хімічної продукції, безпосередньо зайняті навантаженням, розвантаженням і складуванням пестицидів.

         Нові позиції у списках поширюються на всіх працівників, незалежно від посад, а право на пільгове пенсійне забезпечення виникає у разі його підтвердження за результатами атестації робочих місць, проведеної на підприємстві.

 

Про прожитковий мінімум.

 

Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” від 07.12.2017 року  №2246-VIII встановлено, що розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2018 року становить 1373 грн., з 01.07.2018 року складе 1435 грн., з 01.12.2018 року — 1497 грн. Його величина застосовується при визначенні: мінімальних пенсій у зв'язку з втратою годувальника та пенсійних виплат для пенсіонерів, визнаних інвалідами; мінімальних пенсій за віком та доплати за понаднормовий страховий стаж для непрацюючих пенсіонерів; доплат, надбавок і підвищень, які визначаються у відсотках від зазначеного показника.

 

Розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2018 року становить 1700 грн., з 01.07.2018 року— 1777 грн., з 01.12.2018 року — 1853 грн. Вказаний розмір використовується під час призначення надбавки почесному донору України, яка становить 10% від його величини.

 23.03.2018 13:23

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"