Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Звіт Шосткинського міського голови за 2018 рік

                                    Шановні шосткинці!

 

Шосткинці плідно працювали над розбудовою рідного міста.

 

Минулий рік ввійде в історію тим, що Шостка як місто обласного підпорядкування, об’єдналася з прилеглим населеним пунктом – селом Ображіївка. Впевнений, що це вірне рішення.

 

Шосткинська міська об’єднана територіальна громада має значні потенційні можливості. Настав час розширити систему територіальної співпраці, і Шостка має реальні перспективи для цього.

 

Одним з ключових питань минулого року стало створення госпітального округу в нашому місті. Результатом напруженої праці та консолідації спільних зусиль стало відповідне рішенням Кабінету Міністрів України у січні 2019 року.

 

Шостка претендує на звання північного центру Сумщини та підтверджує це на практиці.

 

В черговий раз шосткинці високо проявили себе у виробництві, медицині, освіті, культурі, спорті, громадському житті. Особлива подяка воїнам АТО, які захищають рідну Україну на Сході та є гідними синами нашого міста.

 

Попереду – непростий та перспективний рік, час для плідної роботи, згуртованості і мудрої суспільної позиції. Спільними зусиллями ми переживемо тиск надвисоких тарифів, приймемо вірні рішення на виборах Президента України. Забезпечимо спокій і толерантне ставлення в цих складних умовах, перетворимо Шостку на гордість Сумщини.

 

Загалом у минулому році  ми працювали над реалізацією 24 міських цільових та комплексних програм. Для виконання визначених завдань залучались кошти місцевого, обласного та державного бюджетів. Прийнято 405 рішення виконкому та 83 розпоряджень міського голови з основної діяльності.

 

Виконавчими органами міської  ради опрацьовано 5250  звернень, з яких 1368 надійшло через особистий прийом міського голови та заступників. Показник колективних звернень склав  5,5 % від загальної кількості. Найбільш актуальними були питання, що стосуються  сфери соціального захисту населення (47%) та житлово-комунального господарства  (28%). У 2018 році у порівнянні з минулорічними показниками зменшилася кількість звернень з питань комунального господарства на 22%. У зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги зросла кількість звернень громадян з питань соціального захисту населення (на 14%). Жителі міста порушували питання  надання матеріальної допомоги, призначення  субсидій,  призначення і виплати соціальних допомог.

 

Особлива увага приділялась ветеранам, учасникам бойових дій в зоні АТО та їх сім’ям, особам з інвалідністю, особам з інвалідністю внаслідок війни, тимчасово переміщеним громадянам із зони проведення АТО та іншим соціально незахищеним верствам населення. При виконавчому комітеті міської ради функціонує цілодобова служба «1555», працівниками якої в оперативному режимі вирішується ряд питань задля сталого забезпечення життєдіяльності міста. Працює «телефон довіри», до участі в телефонній «гарячій лінії» залучаються заступники міського голови, керівники підприємств, установ, організацій міста, керівники структурних підрозділів міської ради.

 

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК:

 

Незважаючи на складні економічні умови промислові підприємства міста протягом 2018 року працювали ефективно. Обсяг випуску товарної продукції промисловими підприємствами міста основного кола звітності склав 2106,9 млн. грн., темп росту 108,9% до відповідного періоду минулого року.  За даним показником м. Шостка посідає 3 місце по Сумській області.

Позитивні темпи росту промислового виробництва має більшість підприємств. Нарощують обсяги виробництва КП «ШКЗ «Імпульс» (141,0%), ТОВ «Укрпромупровадження» (131,9%), ТОВ «Плюс ЛТД» (122,7%), ПП «Катунь» (112,9%), ТОВ «Галант» (120,9%), ТОВ «Фармхім» (111,9%), ТОВ «Зодіак» (103,2%) та інші. Стабільно працює підприємство харчової галузі ПАТ «Бель Шостка Україна», ПАТ «Шосткинський хлібокомбінат».

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції по місту за 2018  року склав 2437,1 млн. гривень., темп росту – 103,1% до відповідного періоду минулого року(3 місце по Сумській області). 

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста станом на 01.10.2018р.  склав 43,4 млн.дол.США . За цим показником Шостка посідає 2 місце після обласного центру. Провідним підприємством з іноземними інвестиціями є ПАТ «Бель Шостка Україна».

В місті реалізовується інвестиційний проект «Розвиток індустріального парку «Свема». Головною перевагою індустріального парку є оформлення земельної ділянки для ведення господарської діяльності за декілька днів. На даний час «Індустріальний парк «Свема» є єдиним реально працюючим парком в Україні. У межах індустріального парку здійснює свою діяльність ТОВ «Шосткинський елеватор».

Темпи притоку капітальних інвестицій по місту у 2018 році склали 160,4 відсотки до відповідного періоду 2017 року (199,5 млн.грн.). Більша частина вкладень була направлена на матеріальні активи, а саме 99,2 відсотки.

 Шосткинська міська рада є активним учасником в реалізації інвестиційних проектів, завдяки яким вдалось залучити мільйонні інвестиції в інфраструктуру міста.

Питання енергоефективності на сьогодні є одним з ключових пріоритетів для громади. З метою підвищення енергоефективнсті інфраструктури громади Шосткинською міською радою у 2018 році розроблено інвестиційний проект «Термомодернізація приміщення та придбання сучасного ІТ-обладнання комунальному позашкільному навчальному закладу Шосткинський міський малій академії наук учнівської молоді Шосткинської міської ради Сумської області» який реалізовується за кошти отримані від Європейського Союзу (1,6 млн.грн.).

Другій рік поспіль міською владою реалізується інвестиційний проект «Реконструкція з утепленням фасадів, заміною вікон, дверей та ремонтом покрівлі Шосткинського НВК: спеціалізована школа І-ІІ ступенів – ліцей по вулиці Свободи, 33 в м.Шостка Сумської області», вартість якого становить 16,6 млн.грн.

У звітному році в місті розпочалася реалізація проекту  «Капітальний  ремонт проїзної частини вулиць Воронізька, Кожедуба в м.Шостка Сумської області».

 

БУДІВНИЦТВО:

 

За 12 місяців  2018 року обсяг виконаних будівельних робіт організаціями міста становив 63694 тис. грн. (114,3% до відповідного періоду минулого року). Активно працюють на території Шостки та прилеглих районів Сумської та Чернігівської областей такі будівельні підприємства як: ТОВ «Прогноз», ТОВ «Хімбуд-3»,  ТОВ «БМУ-3», ПП «Шляховик-Шостка», ТОВ «Архбуд», ФОП Ліфіренко, ЖЕД-2, ТОВ «ТД «Дизайн», ПП «Індако», ТОВ «Сигірія».

 

РОЗВИТОК ТРАНСПОРТУ:

 

Регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом здійснюються на  24 міських автобусних маршрутах загального користування. Кількість транспортних засобів, задіяних на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах, становить 60 одиниць. 

З метою підвищення комфортності пасажирських перевезень з початку року проведено заміну транспортних засобів малої місткості на автобуси середньої місткості.  Крім того на маршрутах №4 та №6 працюють 2 транспортні засоби, обладнані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. На кінцевих автобусних зупинках розміщено розклад руху міського транспорту. Незважаючи на економічні складнощі щодо компенсаційних виплат за пільговий проїзд, вирішене питання по забезпеченню перевезення пільгової категорії громадян по місту Шостка в кількості 454 200 чол. на загальну суму 1773, 8 тис. На достатньому рівні виконується перевезення жителів міста до садово-городніх масивів, які розташовані за межами Шостки. Вартість проїзду на цих маршрутах нижча, ніж на приміських автобусних рейсах.

 

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО:

 

За звітній період виконано ремонтних робіт на автомобільних дорогах міста на загальній площі 23 342, м² на суму 6 811,4 тис. грн. Капітально відремонтовано частини вулиць Свободи, Івана Мазепи, Сергія Коворотного. Проведена реконструкція тротуарів та облаштування покриття плиткою на площі 4261,0 м² на суму 3381,0 тис. грн. Реконструйовано тротуари по вулицям Свободи (від вул. Садовий бульвар до вул. Короленка, в районі будинків 44 та 46), вул. Українська (від вул. Садовий Бульвар), вул. Щедріна (від вул. Свободи до поліклініки № 4), вул. Озерна, вул. Гагаріна, вул. Шевченка, вул. Чернігівська, вул. Горького.

Проведені роботи по ремонту внутрішньоквартальних проїздів до житлових будинків на площі 3942, 0 м² на суму 1674,0 тис. грн.

Протягом року було проведено значний обсяг робіт з капітального ремонту покрівель житлових будинків. Загальна площа реконструкції становить 30200,0 м², що на 6200,0 м² більше аналогічного показнику 2017 року. На дані роботи було використано 4926,3 тис. грн. бюджетних коштів. У минулому році успішно завершено реконструкцію каналізаційного колектору в мікрорайоні «Капсуль», що дало змогу припинити потрапляння каналізаційних стоків в озеро поблизу ЗОШ №4.  Найближчим часом необхідно продовжити капітальний ремонт самопливного колектору по вул. Українська (від вул. Садовий бульвар до вул. Пушкіна). Сьогодні колектор знаходиться в аварійному стані і потребує значних фінансових ресурсів. На даний час виділено 839,7 тис. грн. з обласного бюджету. Передбачається часткове залучення коштів  з місцевого бюджету.

Проведено капітальний ремонт 19 ліфтів на суму 1301,0 тис. грн. Роботи по капітальному ремонту ліфтів потребують значних обсягів фінансування і в поточному році. Планується продовжити встановлення сучасної системи зв’язку в ліфтовому господарстві міста. Здійснено заміну електричних мереж підключення житлових будинків, на загальну суму 343,0 тис. грн.

Завершені роботи по підключенню житлових будинків по вул. Індустріальна, з обладнанням вуличного освітлення на загальну суму 960,0 тис. грн. Збільшено обсяги ремонту вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих світильників по вул. Сумська та Прорізна. Виконано комплекс робіт по утепленню теплових мереж в житлових будинках. В поточному році обсяги робіт в даному напрямку буде збільшено.

 

 

РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА ТА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА:

 

Станом на 01.01.2019 року в місті діє 11 регуляторних актів, протягом звітного року прийнято 1 регуляторний акт.

Регуляторні акти з відповідними аналізами регуляторного впливу оприлюднені у газеті «Полісся» та на офіційному сайті Шосткинської міської ради.

На даний час відбувається обговорення програми підтримки підприємців «Програма розвитку малого та середнього підприємництва Шосткинської міської територіальної громади на 2019-2022 роки», якою передбачено комплекс заходів по розвитку підприємництва та території громади.

 

 

СПОЖИВЧИЙ РИНОК:

 

Станом на 01.01.2019р. в місті працює 592 торгівельних заклади, з них - 435 магазинів та 157 кіосків, 39 загальнодоступних закладів ресторанного господарства та 117 закладів побутового обслуговування населення, 3 ринки. За звітний період відкрито 54 підприємства роздрібної торгівлі, 2 заклади побутового обслуговування населення.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб за 9 місяців 2018 року  склав 587,1 млн. грн., або 119,6% до відповідного періоду 2017 року.

 

 

 

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ:

 

За січень-листопад 2018 року експорт склав 9798,1 тис. дол. США (70,3% до відповідного періоду минулого року), імпорт склав 28014,3 тис. доларів США (125,9% до відповідного періоду минулого року). Сальдо від’ємне 18216,2 тис. доларів США.

 

 

 

ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА:

 

За 2018рік до бюджету міста Шостка  надійшло доходів в сумі 772945,8 тис.грн.

Власних надходжень загального фонду бюджету отримано в сумі 217876,3 тис.грн., що дало змогу виконати затверджений річний план на 103,6 %. Планові показники за 2018 рік перевиконані на 7489,8 тис.грн. Приріст власних надходжень загального фонду проти минулого року склав 30016,7 тис.грн., або 16,0 %.

В структурі власних надходжень загального фонду місцевого бюджету м.Шостка за  2018 рік найбільшу питому вагу мають податок та збір на доходи фізичних осіб (68,5 %), єдиний податок (11,3%), акцизний податок (9,3 %), плата за землю (7,5 %).

Місцевих податків та зборів за 2018 рік  надійшло 43107,7 тис.грн., з них: єдиного податку - 24594,6 тис.грн., або 102,3% до річного плану; плати за землю – 16278,1 тис.грн., або 100,4 % до затверджених обсягів на рік; податку на нерухоме майно - 2077,1 тис.грн., або 103,0 % до річного плану.

Завдяки надходженням власних та закріплених доходів вдалось своєчасно протягом року фінансувати видатки місцевого бюджету.

Вдячні Міністерству фінансів України, обласній державній адміністрації за виділення додаткового фінансового ресурсу у сумі  16396,3 тис.грн.

Це дало можливість покращити фінансування галузі «Охорона здоров'я» та інших заходів.

 

 

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ:

 

За третій  квартал 2018 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника становила 6101 грн. Це на 28,6 % більше ніж за аналогічний період торік та  у 3,3 рази перевищує розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, та у 1,6 рази мінімальну заробітну плату, встановлену чинним законодавством.

Заборгованість із виплати заробітної плати обліковується на  4 підприємствах міста із загальною сумою боргу 20002,7 тис. грн. Борги склалися, в основному,  за рахунок накопичення боргів на підприємстві державної форми власності КП ШКЗ «Зірка».

У минулому році повністю погашена заборгованість ДержНДІХП, ВАТ АК «Свема».

В місті проводиться комплекс робіт по подоланню ганебного явища – боргів по заробітній платі працівників. У зв’язку зі збільшенням боргів на казенному підприємстві «Зірка» проведено ряд переговорів з керівником «Укроборонпрому» Павлом Букіним спільно з головою Сумської ОДА Миколою Клочком. Надана одноразова матеріальна допомога працівникам даного підприємства. За нашою ініціативою було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України, яким виділені основні засоби  в\ч 3022 з майнового комплексу КЗ «Зірка», завдяки чому щорічні фінансові витрати підприємства були зменшені на 2,6 млн. грн. Розробляються пропозиції по фінансовому оздоровленню КЗ «Зірка».

Протягом  2018 року  проведено 11 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Заслухані звіти та проаналізовано ситуацію, що склалась  на  5  підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати.

 

 

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ:

 

У 2018 році послугами державної служби зайнятості скористалися 4962 жителі міста, з них статус безробітного мали 3674 особи.

З метою задоволення поточних та перспективних потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках міськрайцентром зайнятості було організовано підвищення кваліфікації для 200 осіб з числа безробітних (105,3%  до відповідного періоду минулого року).

За направленням центру зайнятості роботу отримали 1662 особи, що складає 107,5% до показника 2017 року. У тому числі на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат по сплаті єдиного внеску працевлаштовано 47 безробітних (2017 рік - 38 осіб).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 549 осіб, у тому числі 448 безробітних взяли участь у громадських роботах.

Фінансування вказаних робіт проводилося за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України та місцевого бюджету пропорційно рівними частинами. На організацію громадських робіт витрачено коштів у сумі 1213,9  тис. грн.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ:

 

Станом на 01.01.2019 року кількість одержувачів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми - 2558 осіб, сума виплат – 41840,0 тис. грн., кількість одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям - 1063 особи, сума виплат 30134,0 тис. грн., кількість одержувачів  державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам — 615 осіб., сума виплат 12560,0 тис.грн.

Виплата допомоги 9 прийомним сім’ям, у яких виховується 12 дітей, протягом 2018 року склала 830,0 тис. грн.

Протягом 2018 року нараховано субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги на загальну суму 156717,3 тис. грн.

На підставі рішень міської комісії по розгляду заяв громадян з питань надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, як виняток, житлова субсидія призначена 6641 сім’ї. Станом на 01.01.2019 одержує субсидію 15479 сімей.

Упродовж 2018 року Шосткинським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було охоплено різними видами соціального обслуговування 2423 особи з числа громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Реабілітаційні послуги отримали 195 дітей з інвалідністю.

У місті функціонує Університет третього віку структура якого щорічно розширюється. На даний час він складається з 12 факультетів: теологічного, економічно-правового, мистецького, інформаційних технологій, цифрового фото, фінансово-господарчого, агрономічного, основ медицини, історичного, народознавства, вивчення англійської мови, фізкультурно-оздоровчого «Довголіття», що є однією із форм залучення осіб пенсійного віку до активного життя. Навчанням в Університеті охоплено 547 осіб.

За звітний період забезпечено санаторно-курортним лікуванням 113 осіб пільгової категорії з числа ветеранів війни, учасників АТО, осіб з інвалідністю та осіб, постраждалих внаслідок ЧАЕС. Направлено на психологічну реабілітацію 5 учасників АТО. Діє транспортна послуга «Соціальне таксі» для забезпечення швидкого та комфортного переміщення осіб з обмеженими фізичними можливостями до соціально значимих об’єктів. Станом на 01.01.2019  послугою скористалися 27 осіб та виконано 109 заявок.

У місті забезпечено безкоштовне перевезення у маршрутних таксі військовослужбовців, які брали безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, укладені договори з 5 перевізниками.

 

ПІДТРИМКА ВОЇНІВ АТО:

 

Шосткинською міською радою за підтримки жителів нашого міста систематично організовується гуманітарна допомога для військовослужбовців – шосткинців, які перебувають в зоні антитерористичної операції. Протягом року організовано 5 поїздок в зону АТО. У цьому році здійснено оцінку потреб у 87 сім’ях учасників АТО.

За рахунок місцевого бюджету встановлено пільги по оплаті житлово-комунальних послуг, надання щорічної матеріальної допомоги, звільнення дітей військовослужбовців АТО від оплати за харчування у навчальних закладах та за навчання у дитячій школі мистецтв.

На базі Шосткинського обласного військового госпіталю облаштовано 5 ліжко-місць для реабілітації учасників АТО, проводяться систематичні медичні огляди. Надається матеріальна допомога тяжкохворим військовим, які потребують лікування. В Шостці надається первинна психологічна допомога учасникам антитерористичної операції.

Організовано медичне забезпечення та навчання на базі Шосткинського центру професійно-технічної освіти та Шосткинського інституту СумДУ даної категорії населення. Триває робота по створенню музейної експозиції, присвяченої подіям неоголошеної війни.

Нагальною проблемою сучасного суспільства є те, що допомога учасникам бойових дій в зоні АТО надається недостатньо, як на державному, так і на місцевому рівні. Тому головне завдання як місцевої влади, так і кожного свідомого українця – зробити все можливе для здійснення всебічної підтримки захисникам України.

 

 

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

 

У Шосткинському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області станом на 01.01.2019 р. оформлено 1102 нових пенсійних справ. По заявам проведено 3287 перерахунків пенсій, зроблено 856 подовжень виплати пенсій, взято на облік 119 пенсійних справ з інших управлінь.

На обліку в управлінні станом на 01.01.2019 перебуває 23911 пенсіонерів міста. Середній розмір пенсії по місту складає 2298,00 грн. 

 

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я:

 

Протягом усього минулого року та на початку цього в галузі охорони здоров’я проведено значний комплекс організаційних робіт. Завдяки успішній роботі медичних колективів вдалось підтримувати високий професіональний рівень та позитивний імідж лікувальних закладів та відстояти створення госпітального округу в нашому місті, до складу якого увійшли заклади охорони здоров’я Шосткинського , Ямпільського, Середино - Будського районів, Дружбівської та Зноб - Новгородської об’єднаних територіальних громад. Разом з тим це тільки перший крок в цьому напрямку. Попереду відповідальна робота по укріпленню матеріальної бази лікувальних закладів, підвищенню професійного рівня лікарів та середніх медичних працівників.

 Створена і успішно розпочала свою роботу первинна ланка медичної допомоги КНП «Шосткинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Між жителями міста та лікарями ЦПМСД підписано 52000 декларацій, що склало 68% від всього населення, та дозволило укласти угоду з Національною службою здоров’я України і отримати додаткове фінансування на 2019 рік. Робота по підписанню декларацій продовжується.

В цілому у 2018 році на галузь охорони здоров’я направлено 133794,2 тис.грн., в тому числі з місцевого бюджету додатково виділено 15530,1 тис.грн. на заробітну плату, медикаменти, комунальні платежі.

На придбання медикаментів було використано 15042,8 тис.грн., в т.ч. на пільгові медикаменти – 7150,0 тис.грн. На пільгове зубопротезування було використано 223,0 тис.грн.

Лікувальними закладами міста обслуговуються жителі м. Шостка та прилеглих районів. Протягом року проведено 125,3 тис. ліжко-днів, проліковано 13727 хворих, проведено 3510 оперативних втручань, прийнято 459 пологів, проведено 737,5 тис. лікарських відвідувань, здійснено 3706 амбулаторних операцій.

Лікувально-профілактичними закладами міста придбано за бюджетні кошти та отримано медичного обладнання на суму 2709,0 тис.грн. (за рахунок капітальних видатків – 2154,6 тис.грн.).

Придбання сучасного обладнання дозволило впровадити нові методики лікування:

-          ендоскопічні операції в урології,

-          електрозварювання м’яких тканин під час хірургічних та гінекологічних операцій,

-          обстеження кардіологічних хворих за допомогою Холтер-моніторингу.

За рахунок державного та місцевого бюджету проведено капітальні ремонти лікувальних закладів на загальну суму 1496,4 тис.грн.

Триває підвищення кваліфікації шосткинських лікарів. Протягом року медики міста прийняли участь у 14 міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конгресах і конференціях. Вся робота по модернізації галузі, яка проводилася протягом року, була спрямована на створення підґрунтя подальшого забезпечення повноцінного функціонування госпітального округу північного регіону з центром у м. Шостка.

 

 

ПІДТРИМКА ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ:

 

Послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 51%  дітей шкільного віку, на що витрачено 2 млн. 276 тис.грн.( в минулому році 986,0 тис.грн). У цьому році було знижено вартість путівки до оздоровчого табору «Світлий» на  400 грн. і табір вперше за 4 останні роки запрацював у  2 зміни.

При підготовці «Світлого» особлива увага приділялась заходам безпеки життя і здоров’я дітей, покращенню матеріальної бази: зроблено обробку дерев’яних покриттів, встановлено сучасну  протипожежну сигналізацію, протипожежні люки та  двері. Організовано чергування пожежної  машини, придбано систему оповіщення, сучасний телевізор, новий посуд, подушки,  постільну білизну,  кулери для питної води та ін. Зроблено поточний ремонт корпусів, їдальні, прибрано та впорядковано територію.

В 3 зміни працював заміський табір «Лісний» КЗ «Імпульс». В таборі зроблено капітальний ремонт та установлено протипожежну сигналізацію. Користуються попитом альтернативні форми літнього оздоровлення - це пересувні табори наметового типу. Їх  матеріальна база постійно оновлюється. Напередодні оздоровчого періоду придбано холодильник, генератор, бензопилу, туристичне обладнання та спортивний інвентар.

    За рахунок коштів обласного бюджету, в рамках конкурсу проектів інститутів  громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю організацій   у   липні    працював наметовий табір "Лицар честі ім. Івана Євдокименка ».

За кошти місцевого бюджету в заміських оздоровчих таборах було оздоровлено141 дитину пільгових категорій – це на 30 відсотків більше минулого року.69 дітей пільгових категорій було оздоровлено у МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія».                                  

В приміщенні  центральної міської бібліотеки перейшов до практичної роботи Co-working, що дало можливість місцевим фрилансерам спілкуватися, обмінюватися ідеями та допомагати один одному, на відміну від роботи вдома.

Група науковців та студентів Шосткинського інституту СумДУ проводить комплекс робіт по втіленню в життя ІТ-  розробок в господарський комплекс міста. Для інформування молоді щодо можливості реалізації власних ідей у  місті Шостка працює студентська та учнівська дорадча рада при міського голові.

 

 

 

ОСВІТА:

 

Освітня галузь міста є однією із самих успішних  в Сумській області. Робота закладів освіти у 2018 році була  спрямована   на впровадження Концепції  «Нова українська  школа та інноваційних технологій в освітній процес.  Мережа   закладів освіти міста складається з 15 загальноосвітніх, 13 дошкільних та 8 позашкільних   закладів освіти. Охоплення дітей дошкільною освітою (2955 дитина) становить 86 %, що є найкращим показником у Сумській області.  Загальну середню освіту здобувають 6381  дитина (в минулому році - 6346).

На галузь освіти міста Шостка в 2018 році з місцевого бюджету було виділено 178187,0 тис. грн.

 З метою створення інноваційного освітнього середовища в закладах освіти міста Шостки оновлюється матеріально-технічна база. Придбано: 15 комп’ютерів, 32 ноутбуки, 11 проекторів, 11 сенсорних інтерактивних панелей, 10  комплектів мультимедійного обладнання тощо за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

 Продовжується робота по створенню англомовного середовища в 13 англомовних групах  закладів дошкільної освіти. Успішно функціонують  ІТ-класи на базі ШЗШ №11 ШСШ №1,  ШЗШ №7, та   інноваційних класів в ШСШ №1 – дослідницького, ліцеї – комп’ютерного дизайну. Викладачами Шосткинського інституту СумДУ розроблені спеціальні навчальні програми, оновлюється навчальне обладнання проведено уроки інформатики з елементами робототехніки в усіх закладах загальної середньої освіти. З 1 вересня 2018 року  за програмами Нової української школи навчаються 696 першокласників міста. У закладах освіти створено нове освітнє середовище, внесено зміни до дизайну класних кімнат та рекреацій.  На оновлення навчального середовища, придбання нових засобів навчання та зміцнення матеріально-технічної бази з державного та місцевого бюджетів використано 1652,8 тис.грн.

Відпрацьовано систему роботи з обдарованою молоддю. Спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей є  визнаним  лідером  олімпіадного руху в Сумській  області: цьогоріч – 33 переможці (минулого року – 30). До п’ятірки найкращих навчальних закладів в області за підсумками ІІІ етапу олімпіад увійшла також гімназія (17 переможців). За результатами ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад Шостка посідає ІІ місце в області, поступаючись місту Суми. Стипендіатами голови Сумської ОДА стали 4 учні трьох шкіл міста.

П’ятий  рік поспіль педагоги Шостки стають переможцями ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». У 2018 році – переможець – Андрєєва Світлана та два лауреати – Бежевець Лариса та Брюховецький Андрій.

З метою розробки освітнього маршруту дітей з особливими освітніми потребами у місті Шостка створений інклюзивно-ресурсний центр, який укомплектовано досвідченими фахівцями.  Організовано роботу 3 інклюзивних груп в 3 закладах дошкільної освіти,   та  4 класів в 3 закладах загальної середньої освіти. 

На придбання нових засобів навчання та зміцнення матеріально-технічної бази центру з державного та місцевого бюджетів використано 153,984 тис. грн. Центр є регіональним та обслуговує дітей Шосткинського та Ямпільского районів.

Упродовж звітного періоду на базі Шостки проведено 5 заходів обласного та всеукраїнського рівнів.

На заходи з капітального ремонту та реконструкції закладів освіти міста за звітний період з місцевого бюджету профінансовано в сумі 2925,6 тис. грн.

У поточному році в галузі освіти планується впровадження ІТ-технологій, ознайомлення учнів шкіл з програмуванням робототехніки з елементами штучного інтелекту, робота англомовного класу та створення прогресивних сучасних   сайтів закладів освіти.

 

 

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ:

 

В цілому на галузь фізичної культури та спорту з місцевого бюджету у 2018 році виділено 9949,9 тис. грн.

Основними закладами, які надають фізкультурно-оздоровчі послуги та популяризують спорт в місті є: КДЮСШ «Барса», КЗ «Шосткинський міський фізкультурно-оздоровчий центр» та МЦФЗН «Спорт для всіх».

 Підготовку спортивного резерву в місті здійснює школа «Барса» з 16 видів спорту, в якій займається 801 учень. Навчання з учнями проводять 38 тренерів, два з яких мають звання «Заслужений тренер України».  За минулий навчальний рік школою підготовлено:   3 майстри спорту, 20 кандидатів в майстри спорту, 21 спортсмен першого розряду та 201 спортсмен масових розрядів. Тринадцять  вихованців входять до складу збірних команд України

У 2018 році в галузі фізичної культури та спорту працювали 102 людини, з них: 28 вчителів фізичного виховання  загальноосвітніх шкіл, 6 викладачів професійно-технічних навчальних закладів, 8 викладачів вищих навчальних закладів, 12 інструкторів-методистів, 33 тренери, 3 працівників спортивних шкіл, 5 спеціалістів міського центру фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”.

Мережа закладів фізичної культури та спорту в місті складається з: 2 – стадіонів, 1 – басейн, 28 – спортивних залів (не менше 162 кв.м), 30 – приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять (з них 13 з тренажерним обладнанням), 41 – спортивних майданчиків, 22 – гімнастичних містечок та 10 футбольних полів, 7 – майданчиків зі штучним покриттям, 2 лижні бази.

 У 2018 році продовжились роботи щодо реконструкції стадіону «Зірка». Завершено роботи по монтажу штучного покриття футбольного поля. На роботи в 2018 році виділено 1435,0тис.грн.: з них кошти ДФРР 1330,0тис.грн., та з місцевого бюджету 105,0тис.грн.

Проведено реконструкцію приміщення КДЮСШ «Барса». Зроблено шатровий дах в спортзалі та відремонтовано фасад адмінбудівлі, на що з місцевого бюджету було виділено 555,0тис.грн.

Для КДЮСШ «Барса» придбано спортивного інвентарю на суму 546,9тис.грн., з них: 471,9тис.грн. – місцевий бюджет,  75,0тис.грн – позабюджетні кошти (ковзани, лижі, тренажерне обладнання, надувна доріжка для відділення стрибків на акробатичній доріжці).

Для МЦФЗН «Спорт для всіх» придбано спортивного інвентарю з місцевого бюджету на суму 98,7тис.грн.

В центрі «Спорт для всіх» функціонує клуб любителів туризму «Родина», в якому  займаються підлітки і культивуються: туризм, шахи, шашки та рукопашний бій.  При клубі «Олімп» працюють секції пауерліфтингу, екстремального жиму, бодібілдингу та армрестлінгу, функціонує  кімната фізичної та психологічної реабілітації людей з інвалідністю.

 На базі клубу «Рубін» по вул. Щербакова 1,  проходять заняття  з боксу, греко-римської боротьби, футболу та настільного тенісу. За підсумками 2018 року роботу МЦФЗН «Спорт для всіх» визнано найкращою в області з поміж 6 Центрів.

В місті продовжує свою роботу комунальний заклад „Шосткинський міський фізкультурно-оздоровчий центр”. Населення міста має змогу отримувати на базі найкращого плавального басейну області послуги з плавання, аеробіки, фітнесу, пауерліфтингу, армреслингу. При центрі працюють великий та малі плавальні басейни, тренажерний та гімнастичний зали.

 

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ:

 

Впродовж 2018 року на розвиток і утримання галузі культури було спрямовано 23687,1 тис.грн.

Яскравими перемогами на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах порадували учні шкіл естетичного виховання, а особливо краща школа області, Шосткинська дитяча школа мистецтв. З найбільш вагомих досягнень перемоги на Міжнародних конкурсах: фортепіанних- Єгора Бахмута (викл. Тарасова І.С.), баяністів - Валерії та Сергія Сапун (викл. Лоза Ю.Д.), ансамбля віолончелістів  «Співучі струни» (викл. Скега Л.М., конц. Тарасенко Т.І.) На Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах  учні шкіл естетичного виховання вибороли 142 призових місця .

У грудні 2018 року відбулось урочисте відкриття оновленої Зали урочистих подій “Wedding”  Шосткинського відділу реєстрації актів цивільного стану. Поряд з традиційними послугами, усі бажаючі мають можливість отримати нові: «Шлюб за добу», відзначити золоте або срібне весілля, провести обряд реєстрації народженої дитини або усиновлення та інші.

З відкриттям  у місті «АРТ Центру» розширились можливості щодо знайомства з творчістю талановитих людей – уродженців  міста, району, області та країни. Протягом 2018 року  в «АРТ Центрі»  було представлено:

- персональні виставки Народного художника України Віктора Ковтуна «Доземно вклоняюсь землі колисковій» та «Симфонія кольорів»;

         - виставки живопису: Олександра Куліченко,Алевтини Філон, Софії Журавльової, Василя Толкача, студентів та викладачів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури;

            - художня виставка «Весняний капіж»та «Осінні барви». 

            - виставка фотохудожниці Агне Дакните (Литва);

            - виставка ілюстрацій Олександра Шатохіна;

            - виставка робіт учнів художнього відділення ДШМ «Вади людства усвідомлені та неусвідомлені»;

Протягом року проводилась робота з підготовки до відзначення 200 річчя з дня народження П.Куліша: розроблені святкові заходи, виконані ремонтні роботи з розширення експозиції музею П.Куліша у центральній бібліотеці, а саме - зроблена digital-art кімната, що дасть можливість створення художніх творів у цифровій формі за допомогою інформаційних технологій.

З метою розвитку туризму проводиться робота по наповненню сайта «Сіверщина – північне серце України» розробляються маршрути за різними напрямками, вивчається досвід великих і малих «туристичних» міст,.

З метою модернізації матеріально-технічної бази закладів культури придбано: мультимедійне обладнання, літературу, музичні інструменти, звукове та світлове обладнання, сценічні костюми та сценічне взуття на суму 972,2 тис. грн. Здійснено капітальні ремонти закладів культури на суму 197,6 тис. грн.

 

Спільними зусиллями влади та жителів Шостки проведена значна робота в інших напрямках розвитку міста. 2019 рік потребує додаткових фінансових та інтелектуальних зусиль. Сьогодні у суспільному середовищі спостерігається посилення конкуренції міст, тому Шостка повинна розраховувати  перш за все на власні ресурси, допомогу області та керівництва країни. Шосткинці завжди були та залишаються ініціативними та витривалими людьми, які неодноразово підтверджували свій патріотизм конкретними справами на благо міста. Щиро переконаний: консолідованими зусиллями ми подолаємо всі труднощі та в черговий раз підтвердимо статус Шостки як центру півночі Сумської області.08.04.2019 08:52

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"