Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Документи

 Публічні закупівлі

 Статистика

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Фінансові ресурси та їх направлення 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

ЗВІТ ШОСТКИНСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ЗА 2016 РІК. SHOSTKA MAYOR’S REPORT FOR 2016

Шановні шосткинці! 

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  звітую перед вами про роботу за 2016 рік.

В першу чергу хочу подякувати кожному шосткинцю за самовіддану, щоденну працю по розбудові нашого міста. Тільки завдяки спільним зусиллям Шостка змогла втримати та закріпити лідерські позиції в промисловій, медичній, освітній, спортивній та культурній сферах. Впродовж 2016 року в місті реалізовано промислової продукції на 2,0 млрд. грн. За обсягом іноземних інвестицій Шостка посіла І місце в Сумській області.

 

Минулий рік став черговим випробуванням нашої громади на згуртованість, патріотизм та громадську самосвідомість. Одним з найбільших досягнень минулого року вважаю збереження політичної стабільності в суспільстві, вирішення конфліктних питань цивілізованим шляхом, відкинувши власні амбіції. Глобальні виклики принципово змінюють стратегію Шостки. У сучасному світі позитивна динаміка розвитку міста можлива тільки за умови  успішності прилеглих районів. І сьогодні, незважаючи на стан відносної рівноваги місцевих систем, спостерігається постійне посилення конкуренції. Це не тільки серйозне випробування для керівництва та громади міста, але й потужний поштовх до трансформації  економіки майбутнього. В 2016 році розроблено програму стратегічного розвитку «SHOSTKA SMART CITY», яка передбачає поєднання виробництва та культури, соціальних та технологічних інновацій. Велике значення має комплексна трансформація соціальної та економічної сфер: розвиток новітніх інформаційних технологій, сучасні підходи до реалізації політики енергоефективності, суттєво інший рівень відносин влади та населення. Дана модель управління містом передбачає широке використання новітніх знань, впровадження ІТ- технологій, розвиток креативної економіки.

 

Загалом у минулому році  ми працювали над реалізацією 22 міських цільових та комплексних програм. Для виконання визначених завдань залучались кошти місцевого, обласного та державного бюджетів. Прийнято 350 рішень виконкому та 66 розпорядження міського голови з основної діяльності.

В 2016 році виконавчими органами міської  ради опрацьовано 3 450 звернень,  які надійшли від 8 382 громадян. На особистий прийом звернулося 1 036 осіб. Найбільше звернень зареєстровано з питань соціального захисту населення (42,5%), комунального господарства (26,6%), земельних відносин (10,8%), регіональної політики та будівництва  (9%), житлової політики  (5%). Особлива увага приділялась учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям, ветеранам, малозабезпеченим верствам населення. Протягом року від даної категорії населення надійшло 1 318 звернень.

 

 

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК:

 

За 2016 рік темпи промислового виробництва в діючих цінах склали 132,9% до відповідного періоду 2015 року. (В період скорочення обласних обсягів виробництва та при загальнонаціональному показнику зростання 2,4%).

 

Складні економічні умови в країні ускладнюють роботу промислових підприємств міста, однак всі промислові підприємства основного кола звітності нарощують обсяги виробництва, якщо порівнювати з відповідним періодом минулого року.

 

Шосткинський казенний завод «Імпульс» та ПАТ «Бель Шостка Україна» стали переможцями регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України».

ТОВ «Фармхім» з початку поточного року зареєстрував і запустив у виробництво 3 нові активні фармацевтичні інгредієнти.  Крім того, спеціальна комісія Сумського центру стандартизації метрології і сертифікації підтвердила відповідність системи управління якістю ДСТУ ІSO 9001:2009.

 

 В першому кварталі 2016 року  завершено будівництво нового підприємства,  ПАТ «Фармак». Запущено виробництво різноманітних субстанцій. На підприємстві працює більше 100 працівників. 

 

На сьогоднішній день ІП «Свема» є єдиним в Україні реально працюючим індустріальним парком. Розвиток індустріального парку «Свема» підтримує Уряд України. В вересні введена в експлуатацію перша черга Шосткинського елеватору, розташованого на території «Свеми». У травні 2016р. «наш індустріальний парк  презентовано на XIII Міжнародній універсальній виставці міжрегіонального зовнішньоекономічного співробітництва «Слобожанський міст - 2016», в листопаді - в Посольстві Індії в Україні.

 

Проведено науково-діловий форум «Індустріальний парк «Свема»: стратегії перспективного розвитку» та 55-ту битву стартапів (спільно з інвестиційною платформою Startup.Network).

 

Незважаючи на економічні складнощі в Україні, також наполегливо працюють в нашому місті НДІ Хімічних продуктів, КЗ «Зірка», завод «Хімреактивів, НП «Технологія», ВАТ «Шосткинський хлібокомбінат», підприємства «Хемікалінвест», меблева фабрика «Катунь», ТОВ «Зодіак», ПП «Грант-Сервіс», ТОВ «Плюс ЛТД», ПП «Укрпромвпровадження».

 

В 2016 році в Шостці за кошти Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету реалізовано наступні інвестиційні проекти: ремонт теплових мереж по вул. Горького, реконструкція вулиці Степова, будівництво електричних мереж  та реконструкція доріг до індустріального парку «Свема».

 

БУДІВНИЦТВО:

 

За 12 місяців  2016 року обсяг виконаних будівельних робіт будівельними організаціями міста становив 69059,0 тис. грн. (117,6% до відповідного періоду 2015 року).

Освоєні обсяги капітальних інвестицій підприємствами міста за 2016 рік склали 105704,0 тис. грн., або 128,9 % до 2015 року. Активно працюють на території Шостки та прилеглих районів Сумської та Чернігівської областей такі будівельні підприємства як ТОВ «Прогноз», ТОВ «Хімбуд-3»,  ПП «Шляховик-Шостка», ТОВ «Архбуд», ФОП Ліфіренко, ЖЕД-2, ТОВ «ТД «Дизайн», ТОВ «БМУ-3», ПП «Індако», ТОВ «Сигірія».

 

РОЗВИТОК ТРАНСПОРТУ:

 

Послуги щодо регулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом в місті надають 29 приватних перевізників та ПАТ «Шосткинське АТП-15909» на 24 міських автобусних маршрутах загального користування (28 маршрутів у 2015 році). До автомобільних перевезень задіяно 57 одиниць транспортних засобів: автобуси марки «БАЗ» - 42 одиниці, «Рута» – 14 одиниць, «ТУР» - 1одиниця. 2 транспортних засоби, обладнані для перевезення людей з обмеженими можливостями.

 

Залізничним транспортом у 2016 році по станції Шостка було перевезено 267,5 тис. пасажирів. Приміським сполученням скористувалися 63,5 тисяч пасажирів, 49,0 тисяч з яких безкоштовно. У грудні 2016 року відкрито залізничне сполучення за новим маршрутом «Суми-Новгород-Сіверський». Протягом 2016 року по залізничній станції Шостка на 7,7%  у порівнянні з 2015 роком збільшилися обсяги вантажних перевезень. Проводилась робота по недопущенню монополізації ринку автоперевезень, що є запорукою створення здорових конкурентних відносин та підвищення якості надання послуг населенню.

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО:

 

За  звітний період обсяг виконаних робіт по благоустрою міста склав 27291,6 тис. грн., в т.ч. 12886,4 тис. грн. коштів місцевого бюджету. Роботи щодо підвищення якості надання житлово-комунальних послуг виконані на загальну суму 13 560,0 тис. грн. (місцевий бюджет – 2328,7 тис. грн., державний бюджет – 11232,7 тис. грн.) . Роботи по капітальному ремонту житлового фонду виконані на суму 5386,5 тис. грн., у тому числі за кошти місцевого бюджету 5172,4 тис. грн., за кошти обласного бюджету 214,1 тис. грн.

В складних економічних умовах на фоні стрімко зростаючих цін на енергоносії в Шостці працюють і забезпечують обслуговування об’єктів житлово-комунальної сфери підприємства: КП ВУВКГ «Водоканал», КП «Шостка Зеленбуд», КП «Шостка-Міськсвітло»,  ТОВ «ШП «Харківенергоремонт» та підприємства різних форм власності, що обслуговують житловий фонд міста (КП ПВО «Енергія», ПП «Івушка-Шостка», ТОВ «Шосткажитлосервіс», ТОВ «Жилкомсервіс», ФОП «Ємлягіна О.М.», ТОВ «ТД «Дизайн», КП «Укржилкомфорт», ПП «ЖЕД-1», ЖКВ КЗ «Імпульс»,  ТОВ «ШП «Харківенергоремонт»). Зроблено поточний ремонт автодоріг (загальною площею 5 650 м²) та ґрунтових доріг (площею 3 200 м²). Проведено реконструкцію та ремонт тротуарів по вул. Свободи, Садовий Бульвар, Весняній, Короленко, Озерній,

 

Бульварній  (загальною площею 1130 м²), а також - прибудинкових територій по вул. Ціолковського, Свемівській, Депутатській, Марата, Миру, Свободи, Знаменській (загальною площею 930 м²).   Здійснено ремонт зовнішнього освітлення по вул. Чернігівській, Гагаріна.  Проведена реконструкція мереж електропостачання до будинків по вул. Заводській.

 

У 2016 році проведено капітальний ремонт 17 ліфтів житлового фонду. Встановлено 100 нових світлоточок на подвір’ях багатоквартирних будинків. На 66 житлових будинках виконаний капітальний ремонт покрівель, на 9 будинках замінено двері під’їздів, в 21 будинку проведено ремонт внутрішньо будинкових мереж холодного та гарячого водопостачання, водовідведення, опалення. Проведено капітальний ремонт конструктивних елементів (фундаментів, фасадів, стін, відмостків фундаментів) в 12 житлових будинках. Надавалась фінансова підтримка об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на проведення капітальних ремонтів.

 

На території міста реформується система управління таких підприємств, як Шосткинське відділення ПАТ «Сумигаз»,  Шосткинське відділення ТОВ «Укртелеком», Шосткинське районне відділення ВАТ «Сумиобленерго», які забезпечують обслуговування своїх мереж на території міста та прилеглих районів. Це є запорукою перспективного розвитку Шостки як економічного та адміністративного центру півночі Сумської області.

 

РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА ТА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА:

 

До плану підготовки   проектів регуляторних актів на 2016 рік було включено 5 проектів рішень міської ради та  1  рішення виконавчого комітету міської ради.

Станом на 01.01.2017 року в місті діє 12 регуляторних актів. Протягом звітного періоду регуляторні акти не приймалися. До всіх регуляторних актів застосовувалася процедура відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Центр надання адміністративних послуг в Шостці відкрито 24 квітня 2012 року. Він здійснює діяльність за принципом «єдиного вікна», тобто прийом документів та видача результатів послуг здійснюється виключно через адміністраторів Центру.

 

Громадяни  та суб’єкти господарювання міста мають можливість отримати в ЦНАПі 54 види послуг.  ЦНАП м. Шостка приймає, опрацьовує та видає документи, пов’язані з  реєстрацію/зняттям з реєстрації місця проживання фізичних осіб.

 

На офіційному веб-сайті Шосткинської міської ради (www.shostka-rada.gov.ua) створено і постійно оновлюється сторінка «Центр надання адміністративних послуг», на якій можна ознайомитись з інформацією щодо функціонування Центру та переліком послуг.

 

Протягом звітного періоду за отриманням консультацій до Центру звернулось 14699 суб’єктів, надано працівниками ЦНАПу  32665 послуг. 

 

Відділом державної реєстрації міської ради за звітний період проведено реєстраційних дій 256 підприємців-фізичних осіб та юридичних осіб. Проводиться  реєстрація речових прав на нерухоме майно. Станом на 01.01.2017 року зареєстровано 1130 прав власності (т.ч. 57 - права власності на земельні ділянки для учасників АТО), 714 прав оренди земельних ділянок.

 

 

СПОЖИВЧИЙ РИНОК:

Станом на 01.01.2017р. в місті працює 570 торгівельних закладів, з них 416 магазинів, 41 загальнодоступний заклад ресторанного господарства та 112 закладів побутового обслуговування населення, 3 ринки. За звітний період відкрито 10 підприємств роздрібної торгівлі, 3 заклади побутового обслуговування населення, 1 заклад ресторанного господарства. 

 

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ:

 

Зовнішньоторговельний обіг товарів за січень-грудень 2016 року склав 31909,5 тис.  дол. США 134,4% до відповідного періоду 2015 року. Експорт склав 7464,7 тис. дол. США (152,8 % до відповідного періоду минулого року), імпорт склав 24444,8 тис.  доларів США (129,7% до відповідного періоду минулого року).

 

ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА:

 

За 12 місяців 2016 року збір податків та платежів до Зведеного бюджету України склав 279916,6 тис. грн. (136,6% до відповідного періоду минулого року), до Державного бюджету мобілізовано 123185,1 тис. грн. (115,8% до відповідного періоду минулого року), сума відшкодування ПДВ – 8323,9 тис. грн.  Надходження до Зведеного бюджету по податку на прибуток склали 36431,6 тис. грн. (259,9% до відповідного періоду минулого року), збір до загального фонду Державного бюджету по ПДВ – 38748,1 (67,0% до відповідного періоду минулого року).

До місцевого бюджету м. Шостка надійшло доходів по загальному фонду за 2016 рік в сумі 138043,4 тис. грн., або 108,8 % річних призначень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 49592,4тис.грн., або на 56,1%.    

 

За  2016 рік надійшло місцевих податків та зборів   33627,7 тис. грн., з яких єдиного податку –14769,2тис.грн., або 128,9 % до річного плану, податку на майно – 1001,1 тис. грн., або 111,3 % до річного плану, плати за землю – 17787,1тис.грн., або 117,6% до річного плану.

 

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ:

 

Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника за 12 місяців 2016 року  склала 3396,34 грн., що на 22,7 %  більше ніж за аналогічний період торік.

 

За статистичними даними станом на 1 січня  2017 року загальна заборгованість із виплати заробітної плати становить 4255,2 тис. грн. На економічно активні підприємства припадає 44,8% загальноміського боргу – 1906,7 тис. грн., решта боргу — 2348,5 тис. грн.  належить підприємствам-банкрутам. Протягом 2016 року  загальна сума боргу зменшилась  на 2245,6 тис. грн.

 

У 2016 році  проведено 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Заслухані звіти 6 керівників підприємств-боржників із виплати заробітної плати.  За звітний період повністю ліквідована заборгованість ТОВ “Водолій-БС” та філії «Шосткинський райавтодор».

 

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ:

 

Упродовж  січня — грудня 2016 року послугами державної служби зайнятості скористалися 6000 мешканців міста, з них статус безробітного мали 4244 особи.

 

Міськрайцентром зайнятості було організовано професійну перепідготовку та підвищення кваліфікації для 183 зареєстрованих безробітних.

У семінарах з орієнтації на підприємницьку діяльність взяли участь 22 безробітних, з них 7 осіб проходили навчання за програмою з основ малого підприємництва. Започаткували підприємницьку діяльність за рахунок виплати одноразової допомоги по безробіттю 8  осіб.

 

За направленням центру зайнятості роботу отримали 1682 особи, що складає 101,9% до прогнозованого показника на 2016 рік. У тому числі працевлаштовано 15 осіб на новостворені робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за направленням центру зайнятості.

 

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 686 осіб. Громадські роботи проводилися за участю КП “Шостка-Зеленбуд” та управління праці та соціального захисту населення.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ:

 

Станом на 01.01.2017 року кількість одержувачів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми - 3367 осіб, сума виплат склала 42094,1 тис. грн., кількість одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям - 1398 осіб, сума виплат - 29726,9 тис. грн., кількість одержувачів  державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам — 577 осіб., сума виплат - 9156,8 тис.грн.

 

Виплата допомоги 10 прийомним сім’ям, у яких виховується 14 дітей, протягом 2016 року склала 606,0 тис. грн.

Субсидії призначаються за спрощеним порядком. У 2016 році нараховано субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги на загальну суму 192920,7 тис. грн. Станом на 01.10.2016 одержує субсидію 31143  сімей.

 

Протягом 2016 року Шосткинським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було охоплено різними видами соціального обслуговування 2441 особу з числа громадян похилого віку, інвалідів, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

2282 особи отримали натуральну і матеріальну допомогу. Трансферти населенню за рахунок місцевого бюджету склали 408,2 тис.грн. (матеріальна допомога, благодійні обіди, продукти харчування, передплата періодичних видань).

 

Реабілітаційні послуги у Шосткинському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримали 210 дітей-інвалідів.

 

В місті активно працює Університет третього віку у складі дев’яти факультетів: теологічного, економічно-правового, мистецького, інформаційних технологій, агрономічного, основ медицини, історичного, народознавства, вивчення англійської мови. Діяльність Університету є однією з форм залучення дорослого населення до активного життя. Навчанням навчанням охоплено  540 осіб.

 

Станом на 01.01.2017 року оздоровлено у санаторно-курортних закладах 123 особи, із числа інвалідів, ветеранів війни, учасників АТО, осіб постраждалих внаслідок ЧАЕС. Видано 1123 технічних та інших засобів реабілітації , в тому числі 51 крісло колісне. В поточному році ухвалено рішення про організацію соціального таксі для перевезення інвалідів.

 

Створений і постійно діє Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. Це дозволяє проводити звірку інформації в електронному вигляді з 23 підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги населенню. Станом на 01.01.2017 в базі даних Реєстру перебуває на обліку 20761 осіб, які мають право на пільги. Протягом 2016 року нараховано пільг на суму 11745,3 тис. грн.

 

ПІДТРИМКА ВОЇНІВ АТО:

 

Систематично організовуються  гуманітарна допомога для військовослужбовців – шосткинців, які перебувають в зоні антитерористичної операції, захищають цілісність України. Протягом року організовано 6 поїздок в зону АТО. У цьому році  здійснено оцінку потреб  у  79 сім'ях учасників  АТО.                                                                                                                                                                                                                                                         

 За рахунок місцевого бюджету встановлено пільги по оплаті житлово-комунальних послуг, надання   щорічної матеріальної допомоги, звільнення дітей військовослужбовців АТО від оплати за харчування у навчальних закладах та за навчання у дитячій школі мистецтв.

 

На базі Шосткинського обласного військового госпіталю облаштовано 5 ліжко-місць для реабілітації учасників АТО, проводяться систематичні медичні огляди. Надається матеріальна допомога тяжкохворим військовим, які потребують лікування. В Шостці здійснюється первинна психологічна допомога учасникам антитерористичної операції. Наразі фахівці Шосткинської ЦРЛ проходять спеціальні курси підготовки психотерапевтів.

 

Шосткинці активно опікуються військовою частиною, яка дислокується в смт Вороніж та полком Національної гвардії України в м. Шостка.

 

Організовано медичне забезпечення та навчання на базі Шосткинського ВПУ та Шосткинського інституту СумДУ. Триває робота по створенню музейної експозиції, присвяченої подіям неоголошеної війни.

Телерадіокомпанією «Акцент» знято та презентовано фільм «Обличчя на граніті», присвячений загиблому герою Сергію Коворотному.  

 

Ми повинні самокритично визнати, що допомога учасникам бойових дій в зоні АТО надається недостатньо, як на державному, так і на місцевому рівні. Тому головне завдання як місцевої влади, так і кожного свідомого українця – зробити все можливе для здійснення всебічної підтримки захисникам цілісності України.

 

 

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

 

Станом на 01.01.2017р. на обліку в управлінні Пенсійного фонду перебуває 24767 пенсіонерів м. Шостка. Протягом 2016 року оформлено 758 нових пенсійних справ. Середній розмір пенсії по місту складає 1619,58 грн., що на 7,7% більше ніж у відповідному періоді минулого року.

 

Важливим напрямком роботи є інформаційно - роз’яснювальна робота та робота зі зверненнями громадян.

 

Загальна сума боргу по 23 платниках, що обліковуюється по місту складає 204,36 млн. грн. Заборгованість по науковим пенсіям  по 3 платниках складає 1,0 млн. грн.

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ`Я: 

 

Лікувальними  закладами  міста здійснюється  лікування жителів Шостки та прилеглих районів. Протягом 2016 року проведено 152,0 тис. ліжко-днів, 791,2 тис. відвідувань. 

 

На придбання медикаментів було використано 4496,1 тис. грн., відшкодовано за пільговими рецептами 2336,6 тис. гривень. На зубопротезування використано 125,6 тис. гривень.

 

Лікувально-профілактичними закладами міста Шостка придбано за бюджетні кошти  та отримано медичного обладнання на суму 6560,3 тис.грн.:

 

- Центральна районна лікарня  - лапароскопічне обладнання, ректоскоп, аналізатор електролітів, біохімічний аналізатор, кисневий концентратор, електрокардіограф, фетальний монітор, чотири апарати штучної нирки тощо;

-  Стоматологічна поліклініка - операційна лампа-освітлювач, опромінювач-рециркулятор, стіл маніпуляційний, фартук стоматологічний, системний блок та монітор;

- Дитяча лікарня -  електрокардіограф, небулайзер-юлайзер 2 штуки, дихальний реаніматор, меблі для кабінетів, комп’ютерна техніка.

 

За рахунок бюджетних коштів проведено капітальні ремонти лікувальних закладів на загальну суму 1480,4 тис. грн. Відремонтовано дах головного корпусу дитячої лікарні, приміщення очного відділення,  пасажирський ліфт ЦРЛ, частково реконструйовано стоматологічну поліклініку.

 

За підтримки обласного управління охорони здоров’я та особисто голови Сумської ОДА Миколи Клочка  в Шостці було відкрите відділення гемодіалізу, для отримання висококваліфікованої медичної допомоги нефрологічного профілю. Воно облаштоване сучасним медичним обладнанням та здатне обслуговувати не тільки шосткинців, але й пацієнтів з прилеглих територій.

 

Завершується робота по створенню електронної системи попереднього запису на прийом до лікаря.

 

Вся робота по модернізації галузі, яка проводилася протягом року, була спрямована на створення підґрунтя подальшого забезпечення повноцінного функціонування госпітального округу північного регіону з центром у м.Шостка. Жителі міста та прилеглих районів виявили громадську активність та провели   збір підписів щодо створення госпітального округу у м. Шостка. Загалом було зібрано понад 15 тис. підписів небайдужих громадян.

 

 

ПІДТРИМКА ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ, ГЕНДЕРНА ПОЛІТИКА:

 

За звітний період організовано і проведено ряд міських фестивалів, конкурсів, акцій: «Студентська весна», «Молодь обирає здоров’я», «Чисте довкілля», «Студфест», молодіжний туристичний зліт молоді.

 

Організовуються заходи до 25 річниці Незалежності України;  Дня партизанської слави; Дня Захисника України, Дня Збройних сил України.

 

Для інформування молоді у  місті працює студентська та учнівська дорадча рада при міському голові, до складу якої входять лідери учнівського самоврядування професійно-технічної та вищої освіти міста.

 

Щорічно проводяться міські конкурси проектів «Якби мером був я» та «Шостка – місто, яке я люблю.»

 

У місті зареєстровано 9 молодіжних організацій, робота яких спрямована на реалізацію заходів щодо підтримки молоді. У 2016 році громадська молодіжна організація «Прогресивна молодь «ЕПІЦЕНТР» спільно з студентським самоврядування Шосткинского інституту СумДУ  та громадською організацію «Шосткинське міське товариство «Турбота»  виграли та успішно реалізували 2 проекти з  патріотичного виховання дітей та молоді.

 

На оздоровлення підлітків було фактично використано 804.0 тис. грн.    У 2016 році   оздоровленням охоплено   3004 дитини, що складає 50 % від загальної кількості дітей шкільного віку. В місті дієво працювали пришкільні та  профільні табори, табори праці та відпочинку, диспансерна  група при дитячій лікарні та 2 заміські табори - «Світлий» ВАТ «АК» Свема» та «Лісний» КЗ «Імпульс.» За рахунок місцевого бюджету було оздоровлено 85 дітей пільгових категорій ( діти, учасників АТО, переселенці з тимчасово окупованої території, діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, діти - інваліди, діти з багатодітних родин.

 

47 дітей пільгових категорій було оздоровлено у Державному підприємстві «Український державний центр «Молода гвардія» та ДП «Артек» (Пуща Озерна).

Пріоритетною формою виховання дітей є сімейне виховання, тому робота спрямована на зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у державних закладах.

 

На первинному обліку служби у справах дітей перебуває  102 дитини-сироти та дитини, позбавленої  батьківського піклування; 22 дитини прибули з інших районів.

 

На даний час  в сім’ях виховується 95,1% дітей даної категорії, в державних закладах 4,9%. З кожним роком зменшується кількість дітей, які знаходяться на повному державному забезпеченні. Продовжується  робота щодо розвитку сімейних форм виховання дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У місті функціонує 10 прийомних сімей, в них  виховується 14 дітей. Забезпечено стовідсоткове соціальне супроводження цих сімей.

 

ОСВІТА:

 

Протягом 2016 року освітня галузь міста Шостки працювала над створенням успішного освітнього середовища, впровадженням інноваційних технологій в навчально-виховний процес.

Мережа навчальних закладів міста складається з 15 загальноосвітніх, 13 дошкільних та 8 позашкільних навчальних закладів. Охоплення дітей дошкільною освітою (3031 дитина) становить 86 % (найвищий рівень в області).  Загальну середню освіту здобувають 6240 дітей (в минулому році - 6191).

 

За результатами ЗНО-2016 200 балів отримали 2 учениці Шосткинської гімназії з німецької мови.

З метою створення інноваційного освітнього середовища в навчальних закладах міста Шостки оновлюється матеріально-технічна база придбано 60 планшетних ПК (181,5 тис грн), 30 комп’ютерів (299 тис грн), 27 ноутбуків (210 тис грн) тощо.

Англомовні групи відкрито в усіх 13 дошкільних навчальних закладах міста .

 

Відкриті чотири  ІТ-класи на базі ШСШ №1, гімназії, ШЗШ №7, ШЗШ №11, три інноваційні класи в ШСШ №1 – дослідницький, ліцеї – комп’ютерного дизайну, ШЗШ №7 – екоклас. Викладачами Шосткинського інституту СумДУ розроблені спеціальні навчальні програми, інноваційне навчальне обладнання («розумні будинки» тощо). Протягом березня – квітня 2017 року будуть проведені уроки програмування для всіх учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста викладачами та студентами Шосткинського інституту СумДУ.

Відпрацьована система роботи з обдарованою молоддю. Шосткинський ліцей три роки поспіль є лідером олімпіадного руху в Сумській області: цьогоріч – 30 призових місць (минулого року - 29). За результатами ІІІ, ІV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад Шостка посідає ІІ місце в області, поступаючись місту Суми (64 призових місця на ІІІ етапі, в минулому році - 62).

 

Стипендіатами голови Сумської ОДА стали 3 учні ШСШ №1, ліцею,  ШЗШ №7, вихованець ДЮСШ (в минулому році - 2).

Четвертий рік поспіль педагоги Шостки стають переможцями ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Цьогоріч – переможець – Карпенко Олена та два лауреати – Пата Олена та Пантелейчук Лілія.

 

На базі Шостки проведено низку заходів обласного та всеукраїнського рівнів.

 

У планах – створення інноваційного освітнього середовища в кожному навчальному закладі з метою надання якісних освітніх послуг для успішної соціалізації та самореалізації дітей.

 

Усі загальноосвітні навчальні заклади підключені до мережі Інтернет.

 

На заходи по капітальному ремонту та реконструкції навчальних закладів міста за звітний період профінансовано з місцевого бюджету коштів в сумі 971,6 тис. грн. З місцевого бюджету виділено кошти на реконструкцію та утеплення приміщення ДНЗ № 7 «Горобинка» та ДНЗ № 5 «Теремок», на реконструкцію ДЮСШ «Барса». За кошти субвенції з державного бюджету проведено реконструкцію та утеплення фасадів, заміну вікон та дверей школи № 11, завершено облаштування буфету-роздаточної Шосткинської гімназії, ремонт фасадів з заміною вікон ЗОШ № 1.

 

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ:

 

Мережа закладів фізичної культури та спорту в місті складається з: 2 – стадіонів, басейну, 30 спортивних залів, 30 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять (з них 13 з тренажерним обладнанням), 41 спортивного майданчика, 21  гімнастичного містечка та 11 футбольних полів, 6  майданчиків зі штучним покриттям, 2 лижних баз.

 

Підготовку спортивного резерву в місті здійснює дитячо-юнацька спортивна школа «Барса» з 16 видів спорту, в якій займається 781 учень. З початку поточного року проведено Чемпіонат України з ковзанярського спорту, першість міста з шорттреку, плавання, спартакіаду серед осіб з обмеженими фізичними можливостями, чемпіонат північного регіону Сумської області з футзалу, першість області з футболу. Спортсмени міста брали участь у чемпіонатах області з боксу, греко-римської боротьби, лижних гонок, легкої атлетики. Проведено кубок України з лижоролерів та айкі-будо, чемпіонат України зі стрибків на акробатичній доріжці.

 

Станом на 01.01.2017 року завершено роботи по капітальному ремонту та благоустрою території ДЮСШ «Барса». Завершено ремонт покрівлі підтрибунних приміщень стадіонів «Хімік» та «Свема».

 

Відремонтовано майданчики по вул. Грушевського, вул. Онупрієнка, проведено капітальний ремонт кімнати психологічного розвантаження та фізичної реабілітації інвалідів в клубі «Олімп», у спортзалі «Рубін» замінено вікна.

Основними закладами, які надають фізкультурно-оздоровчі послуги та популяризують спорт в місті є є плавальний басейн, школа «Барса» та центр «Спорт для всіх».

 

Навчально-тренувальний процес з учнями  проводять  43 тренера-викладача, два з яких   мають звання  «Заслужений тренер України». У 2016 році школою підготовлено 5 майстрів спорту, 23 кандидати в майстри спорту, 23 спортсмени першого розряду та 223 спортсменів масових розрядів. Для учнів ДЮСШ щороку  створюються профільні  спортивно-оздоровчі табори. У 2016 році було оздоровлено 330 вихованців.

 

Одним із пріоритетних та перспективних напрямків реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту в місті є відновлення та розширення  інфраструктури фізкультурно-спортивних закладів.

В листопаді 2016 році розпочато реконструкцію стадіону «Хімік», на яке витрачено з державного бюджету 1406 тис.грн., місцевого бюджету – 575,0 тис. грн.

 

З метою залучення різних груп населення до регулярних  занять спортом за місцем проживання, навчання, роботи та у місцях масового відпочинку  в місті працює міський центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх”.

 

У поточному році планується капітальний ремонт плавального басейну, де проводяться заняття з: плавання, аеробіки, фітнесу, пауєрліфтингу, армреслингу, важкої атлетики та аквааеробіки. При центрі працюють великий та малі плавальні басейни, тренажерний та гімнастичний зали. Серед відвідувачів – пільгові категорії населення: діти-інваліди, діти-сироти, ветерани війни та учасники бойових дій.

 

 

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ:

 

В місті функціонує 12 закладів культури: дитяча школа мистецтв, дві музичні школи, сім бібліотек, Центр культури і дозвілля, краєзнавчий музей.

 

Протягом 2016 року проведено  19 культурно-мистецьких заходів: новорічний концерт творчих колективів і виконавців міста, заходи до Дня Соборності, мітинг-реквієм  до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, заходи до Дня героїв Небесної сотні, святковий вечір « В коханні вам освідчуємося», художня виставка  «Весняний капіж», заходи до Шевченківських днів, ХVІІ фестиваль камерної та класичної музики «Поліська рапсодія», мітинг-реквієм до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії, День Перемоги, День скорботи, заходи до 96-річниці з дня народження Івана Кожедуба, День Конституції України, День молоді, ХІІ Кулішеві читання (до 196-річниці з дня народження П. Куліша), День Незалежності України (25-а річниця), заходи до 277-річниці з дня заснування міста Шостки, День партизанської слави, Всеукраїнський день бібліотек, День захисника України, День Гідності, День пам’яті жертв Голодомору. Проводилися міські свята, фестивалі, конкурси, виставки. Вперше в цьому році було проведено відкриті міські фестивалі: хорових колективів «Українська пісня єднає нас» та української пісні  «Ми роду козацького діти, землі української цвіт!», рок фестиваль «LET´S ROCK!». 

 

Завдяки зусиллям шосткинських пошукових загонів у тісній співпраці з місцевими краєзнавцями було віднайдено та облаштовано могилу батька Пантелеймона Куліша, Олександра. Цього ж року виповнилося 160 років зі створення «Кулішівки» - оригінальної системи письма, що лежить в основі сучасного українського правопису. На честь визначної події у Шостці відбулася масштабна науково-просвітницька конференція «Пантелеймон Куліш в історії української культури», за участю науковців, дослідників творчості П.Куліша з Києва, Сум, Чернігова, Львова, а також місцевих краєзнавців.

 

В  місті було відкрито художню галерею в Art-центрі «Молодіжний». Відвідувачі ознайомилися з персональною виставкою Народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, академіка, професора, нашого земляка Віктора Ковтуна, який подарував місту більш 50-ти своїх робіт.

 

Завершується підготовка приміщення в центральній міській бібліотеці з відкриття коворкінгу (зони спілкування, обміну ідеями). 

 

З метою модернізації матеріально-технічної бази закладів культури придбано: комп’ютери, меблі, книги з історії, музичні інструменти на суму 163,4 тис. грн.

Справою національного значення стали  роботи по відокремленню Гамаліївського Харлампієвого монастиря від виправної колонії, адже саме тут знаходиться родинний склеп гетьмана Скоропадського. Міська та районна влада докладуть максимум зусиль для заснування тут історико-культурного заповіднику, який безперечно стане одним з туристичних брендів Сумщини.

 

P.S.

Щиро дякую всім жителям Шостки, кожний з яких на своєму робочому місці чесно та самовіддано виконує доручену справу. Сьогодні Україна переживає нелегкі часи, але спільними зусиллями наша нація зможе гідно витримати всі випробування.

Ми повинні не тільки зберегти, але й примножити власні досягнення. Незважаючи на всі складнощі, наше місто було і залишається окрасою та гордістю Півночі України.

                                

Разом ми – сила, разом ми – Шостка.

 

 

SHOSTKA MAYOR’S REPORT FOR 2016

 

Dear Shostka residents!

 

According to the Law of Ukraine "Of local government in Ukraine" report to you on the work was done in 2016.

First of all, I want to thank every Shostka resident for their selfless, daily work on the development of our town. Only through joint efforts Shostka was able to maintain and consolidate the leading position in industrial, medical, education, sports and culture spheres. During 2016 the industrial output is about 2.0 million UAH. In terms of foreign investment Shostka won first place in Sumy region.

Last year was another challenge for our community cohesion, patriotism and civic consciousness. One of the greatest achievements, I consider is preserving political stability in society, conflict resolution issues in a civilized way, rejecting own ambitions. Global challenges fundamentally changing Shostka’s strategy. In today's world the positive dynamics of town development is possible only because of the success of surrounding areas. And today, despite of the state of relative balance of local systems, there is a constant increasing competition. This is not only a serious challenge for leadership and community, but also a powerful impetus to the transformation of the future economy of the future. In 2016 a program of strategic development «SHOSTKA SMART CITY», which involves a combination of production and culture, social and technological innovation. The great importance has the transformation of complex social and economic areas: the development of new information technologies, modern approaches to the implementation of energy efficiency significantly different level of relations between the authorities and people. This model of town management involves extensive use of new knowledge, implementation of IT technologies, the development of the creative economy.


Overall in the last year we worked on the implementation of 22 urban and complex target programs. To perform certain tasks were involved resources of local, regional and state budgets. It was made about 350 decisions by Executive Committee and about 66 orders by Mayor core activities. In 2016 the town council processed about 3,450 requests received from about 8,382 people. On personal reception were appealed over 1,036 people. Most applications were registered on social protection (42.5%), utilities (26.6%), land relations (10.8%), regional policy and construction (9%), housing policy (5%). Particular attention was paid to members of the antiterrorist operation and their families, veterans, low-income groups. Within a year we received 1 318 applications from this particular kind of inhabitants.

 

INDUSTRIAL AND INNOVATIVE DEVELOPMENT:

 

By 2016 the pace of industrial output in current prices amounted to 132.9% of the corresponding period of 2015. (During the reduction of regional output and with the national growth rate of 2.4%). Difficult economic conditions in the country complicates the work of town industry, but all the main reporting industries increasing the range of output when they are compared with the corresponding period of the last year.

Shostka State Plant "Impulse" and private corporation "Bel Shostka Ukraine" won the regional stage of Ukrainian competition "100 best goods of Ukraine".

Ltd. "Farmhim" from the beginning of the year registered and launched a new three active pharmaceutical ingredients. In addition, a special commission of the Sumy center of standardization, metrology and certification confirmed compliance with Ukrainian State Standard quality management system ISO 9001: 2009.

In the first quarter of 2016 was completed the construction of a new enterprise of "Farmak" private corporation. And started the production of various substances. The company employs more than 100 workers.

 IP "Svema" is the only real working industrial park in Ukraine today. The Government of Ukraine supports the development of industrial park "Svema". In September, the first stage of Shostka elevator, located in the "Svema", was put into operation. In May of 2016 our industrial park was presented at the XIII International Universal Exhibition of interregional economic cooperation “Slobozhanskiy bridge - 2016 ", in November it was presented in Embassy of India in Ukraine.

It was held the scientific and business forum "Industrial Park" Svema ": Perspective Development Strategy" and the 55th battle startups (with investment platform Startup. Network).

Despite economic difficulties in Ukraine are also still working hard in our town SRI of chemical products, state plant "Star", the plant of "Chemical reagents", NP “Technology ", OJSC" Shostka bakery ", enterprise "Hemikalinvest", Furniture Factory "Katun", LLC "Zodiac", PE "Grant-Service", LLC "Plus Ltd" and PE "Ukrpromvprovadzhennya".

In 2016 in Shostka at the expense of the State fund for regional development and local government implemented the following investment projects: repair of heating systems on the Gorky Street, Stepova Street reconstruction, construction of power grids and reconstruction of roads to the industrial park "Svema."

 

 

 CONSTRUCTION:

During the 12 months of 2016 the amount of construction works which were fulfilled by construction companies of the town was about 69,059.0 UAH. (117.6% of the corresponding period of 2015).

Earned value capital investment enterprises of the town for 2016 amounted to 105,704.0 UAH, or 128.9% by 2015. In Shostka and nearby areas actively operating such Sumy and Chernihiv regions construction companies as LLC "Forecast", LLC "Himbud 3" PE "Shlyakhovyk-Shostka", LLC "Arhbud" FOP Lifirenko, ZHED-2, company "TD "Design", LLC "SMU-3", PE "Indako" and LLC "Syhiriya."

DEVELOPMENT OF TRANSPORT:

29 private carriers provide services for regular passenger transportation and JSC "SHOSTKA ATP-15909" in 24 urban bus routes of public use (28 routes in 2015). Car traffic involved about 57 units of vehicles: buses of "BAZ" - 42 units, "Ruta" - 14 units, "TOUR" – 1 unit. 2 vehicles equipped to transport people with disabilities.

By railway transport in 2016 Shostka station transported about 267.5 thousand people. 63,500 passengers used commuter transport, 49.0 thousand of which are free. In December 2016 opened railway communication on the new route "Sumi-Novgorod-Seversky." During 2016 increased amount of freight traffic on 7.7% in Shostka railway station compared to the 2015 year. Also it was carried out the work on prevention of monopolizing transport market, which is the key of creating a healthy competitive relationship and quality of public services.

 

UTILITIES:

 

During the reporting period the amount of work on the improvement of the town amounted to 27,291.6 UAH, including 12,886.4 UAH of local budget. Works on improvement of the quality of housing services performed totaling on 13 560.0 UAH (local budget - 2,328.7 UAH, the state budget - 11,2327 UAH). Work on the overhaul housing made amounting to 5,3865 UAH, including the local budget on 5,172.4 UAH, at the expense of the regional budget on the amount of 214.1 UAH.

In difficult economic conditions against the backdrop of rapidly rising energy prices in Shostka operate and provide services of housing and communal services enterprise: VUVKH KP "Vodokanal", ME "Shostka Zelenbud", ME "Shostka-Misksvitlo", LLC "IM" Harkivenerhoremont" and enterprises of different ownership serving the housing stock of the town (CP PVO" Energy ", PE " Ivushka-Shostka", LLC "Shostkazhytloservis", LLC "Zhylkomservis" FOP " Yemlyahina O.M."  , LLC"TD "Design", ME "Ukrzhylkomfort", PE" ZHED-1", ZHKV" Impulse", LLC " IM "Harkivenerhoremont"). It was made the maintenance of roads (a total area of 5,650 m²) and thaw roads (the area of about 3 200 m²). The reconstruction and repair of sidewalks on the Freedom, Orchard Boulevard, Spring, Korolenko and Ozerna streets (with total area of 1130 m²), and - adjacent areas on the streets as Tsialkovskogo, Svemivskiy, Deputatskiy, Marata, Myru, Svobody and Znamenskiy streets (total area of 930 m²). It was done the repair of exterior lighting on the Chernihivska and Gagarina streets. Reconstruction of electricity networks to the houses on the Zavodska Street.

In 2016 it also was done the overhaul of housing of about 17 elevators. Established 100 new light points in the yards of multifamily buildings. 66 homes have major repair of roofs, were replaced the front doors in 9 houses, in 21 houses renovated internally household networks of cold and hot water supply, drainage and heating. In 12 houses was made an overhaul of structural elements (foundations, facades and walls). Provided financial support to associations condominiums and housing cooperatives to repair.

The town reformed system of such enterprises as Shostka branch of JSC "Sumyhaz", Shostka division of "Ukrtelecom", Shostka district branch of OJSC "Sumyoblenergo" which providing service to its network in the town and surrounding areas. This is the key to perspective development of Shostka an economic and administrative center of the northern Sumy region.

REGULATORY POLICY AND ENTREPRENEURSHIP:

To the plan of drafting regulations for 2016 were included five draft decisions of the Town Council and 1 decision of the executive committee of the Town Council.

As of 01.01.2017 the town has 12 regulations. During the reporting period regulations were not taken to the report. To all the regulations was applied the procedure according to the Law of Ukraine "On Principles of Regulatory Policy in Economic activities".

Center for providing administrative services in Shostka opened in April 24, 2012. It operates on the principle of "single window", receiving documents and issuance results service performed exclusively through the administrator of the Center.

Citizens and town entities can obtain a 54 services in the Center of Administrative services. CAS in Shostka accepts, modifies and issues the documents related to the registration / de-registration of residence of individuals.

The official website of Shostka City Council (www.shostka-rada.gov.ua) established and maintains the page "Center for providing administrative services", where you can find information on the operation of the Center and the list of services.

During the reporting period for obtaining advice appealed to the Center 14 699 subjects provided 32,665 employees Center of Administrative services.

State Registration Department of the City Council for the period of registration actions conducted 256 individual entrepreneurs and legal entities. A registration of rights to immovable property. On the 01.01.2017, the registered ownership in 1130 (including 57 - ownership of the land for the participants ATO), 714 rights land lease.

CONSUMER MARKET:

As of 01.01.2017 the town has 570 commercial establishments, including 416 shops, 41 public restaurant business establishments,112 consumer services and 3 markets. During the reporting period had been opened 10 retailers, 3 consumer services establishments and 1 restaurant.

 

FOREIGN TRADE:

 

Foreign trade turnover of goods in January-December 2016 amounted to 31,909.5 thousand USD and 134.4% to the corresponding period of 2015.Exports amounted to 7464.7 thousand USD (152,8% to the corresponding period of the previous year), imports amounted to 24444,8 thousand USD (129.7% of the corresponding period of the last year).

 

FISCAL POLICY:

 

During 12 months in 2016 the amount of collected taxes and payments to the consolidated budget of Ukraine totaled 279,916.6 UAH. (136.6% of the corresponding period of the last year) to the state budget were mobilized over 123,185.1 UAH (115.8% of the corresponding period of the last year), the amount of VAT refunds - 8323.9 UAH (259.9% of the corresponding period last year), the collection of the general fund budget for VAT - 38,748.1 (67.0% of the corresponding period of the last year).

The local town budget in Shostka received general fund revenue for 2016 in the amount of 138,043.4 UAH, or 108.8% of annual appointments. Compared to the same period of the previous year, revenues increased by 49592, 4 UAH, or 56.1%.

During 2016 were received local taxes over 33,627.7 UAH, the single tax of which is 14769,2 UAH, or 128.9% of the annual plan, the property tax - 1001.1 UAH, or 111.3% of the annual plan, the land tax - 17787,1 or 117.6% of the annual plan.

 

HOUSEHOLD INCOME :

 

Average monthly nominal salary of one staff member for 12 months in 2016 was 3,396.34 UAH, which is 22.7% more than the same period of the previous year.

According to statistics, on the January 1, in 2017 the total arrears of salary is 4255.2 UAH. At economically active enterprises accounted for 44.8% of town debt is about 1,906.7 UAH. The remaining debt is 2,348.5 UAH which is belonged to bankrupt companies. During 2016 the total debt decreased by 2245.6 UAH.

In 2016 were held 12 meetings of Interim Commission on arrears of wages (salaries), pensions, scholarships and other social benefits. There were heard 6 reports of managers of the debtor of pay wages. During the reporting period the debt of LLC "Vodoliy-BS" and branch of «Shostka Rayavtodor" were completely eliminated.

 

EMPLOYMENT:

 

During January - December 2016 state employment services benefited about 6,000 residents, of whom 4244 were unemployed people.

Town employment center organized retraining and advanced training for 183 registered unemployed.

Focused on business the seminars were attended by 22 unemployed, 7 people of which were trained under the program on the basics of small business. 8 people started a business by one-time payment of unemployment.

By direction of employment center 1,682 people had received the job (it is 101.9%) of the projected rate on the 2016. Among employed there are 15 people who were employed into new jobs with compensation costs to the employer to pay a single fee for obligatory state social insurance in the direction of employment center. 686 people were engaged into public temporary works. Public Works were held with the help of KP "Shostka-Zelenbud" and the Department of Labor and Social Welfare.

 

SOCIAL PROTECTION:

 

As of 01.01.2017 the number of recipients of state social benefits for families with children is about 3367 people the payout was about 42,094.1 UAH. The number of recipients of state social assistance to poor families the amount of which is 1398 people the payout is about 29726.9 UAH, the number of recipients of state social assistance for disabled from childhood and disabled children the amount of which is 577 people the amount of payments for them is about 9156.8 UAH.

10 foster families which bringing up 14 children during 2016 got payments amounted to 606.0 UAH.

Subsidies are appointed by the simplified procedure. In 2016 accrued subsidies for reimbursement for housing and communal services totaling 192,920.7 UAH. As of 10/01/2016 31,143 families receive subsidies.

During 2016 Shostka City local center of social services (provision of social services) covered with various kinds of social services 2441 people from among the elderly, the disabled and other citizens who are in difficult circumstances.

2,282 people got material help. Transfers by local public budget amounted to 408.2 UAH (financial aid, charity dinners, food, subscription periodicals).

210 disabled children got social rehabilitation in Shostka rehabilitation services city center.

There is the University of the third age with nine faculties: Theology, economic, legal, art, information technology, agronomy, medicine basics, history, ethnology, the study of English. The University is a form of attracting adults to be active. Training covers 540 people.

As of 01.01.2017 the 123 people among them were disabled, war veterans, participants of ATO, peoples affected by Chernobyl improved their health in sanatorium establishments. Published 1123 technical and other means of rehabilitation, including 51 wheelchairs. This year decided to organize social taxi to transport the disabled people.

Created and continually acting Unified State automated register of people entitled to benefits. This allows to operate the information electronically of 23 enterprises that provide housing services to the population. As of 01.01.2017 in the Register database is registered about 20,761 people who are entitled to have benefits. During 2016 accrued benefits amounting about 11,745.3 UAH.

 

SUPPORT WARRIORS ATO:

 

There is a systematically organized humanitarian aid for military Shostka citizens who are in the area of ​​anti-terrorist operations to protect the integrity of Ukraine. 6 trips into the ATO zone were organized during the year. This year we conducted the needs assessment in 79 families whose members participate into ATO.

Local budget set privileges for housing and communal services, providing annual financial aid, the release of child soldiers ATO to pay for meals in schools and for training in children's art school.

Based on Shostka regional military hospital was equipped with 5 beds for rehabilitation participants of ATO, conducted systematic medical examinations. Available financial aid for military who are seriously ill and need the treatment. There is a primary psychological assistance to participants of the antiterrorist operation in Shostka. Currently, specialists of Shostka CDH undergo special training courses for therapists.

Shostka citizens actively dealing with military unit, which is located in the urban village Voronezh and National Guard regiment in Ukraine which is located in Shostka.

It was organized the health care and education at Shostka higher vocational school and Shostka Institute of SSU. The work on creation of the museum exhibition devoted to the events of undeclared war. The TV channel "Accent" filmed and presented the film "Face on granite", dedicated to fallen hero Sergei Kovorotny.

We must critically accept that help to combatants in the area ATO provided insufficient both at the state and local levels. Therefore, the main task of local authorities as well as every conscious Ukrainian - to do everything possible to implement full support for the defenders of the integrity of Ukraine.

 

PENSIONS:

 

As of 01.01.2017 registered in the Pension Fund is about 24,767 pensioners in Shostka. During 2016 were issued about 758 new pension cases. The average pension in the town is about 1,619.58 UAH, which is on 7.7% more than in the same period of the last year.

An important area of ​​work is information - and outreach work with citizens.

Total debt to 23 payers that accounted in the town is about 204.36 million UAH. Arrears on Scientific pension on 3 payers is about 1.0 million UAH.

 

PUBLIC HEALTH:

 

During treatment Shostka residents and people of surrounding areas during 2016 town hospitals carried about 152.0 thousand hospital days and 791.2 thousand of visits.

On the purchase of medicines were used about 4,496.1 UAH, compensated at discounted prescription about 2336.6 UAH. At denture were used about 125.6 UAH.

Medical institutions of Shostka purchased for the budget and received medical equipment worth about 6560.3 UAH:

 

- Central District Hospital - laparoscopic equipment, proctoscopy, electrolyte analyzer, biochemical analyzer, oxygen concentrator, electrocardiograph, fetal monitor, four artificial kidney machines etc.

- Dental clinic - operating lamp-lighter, radiator, Recycling, table manipulation, dental apron, system unit and monitor;

- Children's Hospital - electrocardiograph nebulizer-yulayzer 2 pieces, breathing reanimator, furniture for offices and computer equipment.

Due to budget was held an overhaul of medical institutions totaling about 1,480.4 UAH. It was repaired the roof of the main building of children's hospital, the room of ocular compartment, the passenger elevator in CDH and partially renovated dental clinic.

With the support of the regional health department and the chairman of Sumy Regional Administration Mykola Klochko was opened hemodialysis department to obtain high quality medical care in Nephrology profile in Shostka. It is equipped with modern medical equipment and is able to serve not only to Shostka residents but patients from surrounding areas.

The work on creation of the electronic system of an appointment to see a doctor is almost completed.

All work on the modernization of the industry, which was held during the year, was designed to provide a framework to further ensure the full functioning of the hospital district of the northern region centered in Shostka. Residents of the town and surrounding areas shoved their activity and held collecting of signatures for the establishment of hospital district in Shostka. Overall were collected over 15 thousand signatures of concerned citizens.

 

SUPPORT FOR CHILDREN AND YOUTH, GENDER POLICY:

 

During the reporting period was organized a series of local festivals, competitions, events, "Student Spring", "Youth chooses health", "Clean environment", "Studfest" youth young tourist meeting. It was organized the activities to the 25th anniversary of Independence Day of Ukraine; the Day of Partisan Glory; Ukraine Defender Day, Day of the Armed Forces of Ukraine.

To inform young people there is a working student and student advisory council at the Mayor, which includes leaders of student government vocational and higher education in the town. Annual town competition is held with making projects on a topic "If I was a mayor" and "Shostka - a town that I love."

The town registered 9 youth organizations whose work is aimed at implementing measures to support young people. In 2016 youth organization "progressive youth" Epicenter" in cooperation with the student government Shostka Institute SSU and the NGO" Shostka City Society "Care" won and successfully implemented 2 projects of patriotic education of children and youth.

On the improvement of teenagers was actually used about 804.0 UAH. In 2016 the rehabilitation of child reached about 3004 of children, representing 50% of school-age children. The town has effectively worked at school and specialized camps, labor camps and recreation, clinical group at Children's Hospital and 2 suburban camps - the "Svitly" of OJSC "AK" Svema "and" Forest "BB" Impulse". According to the local budget 85 children of privileged categories (children, members of ATU, temporary settlers from the occupied territory, orphans and children deprived of parental care, disabled children, children from large families) were rehabilitated.

47 children of privileged categories had improved their health in the State Enterprise "Ukrainian State Center of" Young Guard "and SE" Artek "(Pusha Lake).

The priority form of children education is a family education, so the work is aimed at reducing the number of orphans and children deprived of parental care who are in public establishments.

In the primary accounting services for children is about 102 orphans and children deprived of parental care; 22 children arrived from other areas.

Currently, 95.1% of this category of children is bringing up in families and 4.9% in state institutions. The number of children who are on full state support reduces every year. Work continues on the development of family care of children - orphans and children deprived of parental care. The town has 10 foster families; they are bringing up 14 children. These families are provided with absolute support.

 

EDUCATION:

 

During 2016 the educational sector of Shostka worked on creating a successful learning environment, introduction of innovative technologies in the educational process.

The network of educational establishments comprises 15 schools, 13 kindergartens and 8 school educational institutions. Coverage of preschool education is (3031 children) it is 86% (the highest level in the region). Secondary education get 6240 kids (last year - 6191).

According to the results of testing-2016 the 2 Shostka Gymnasium high school student got 200 points in German.

In order to create an innovative learning environment in Shostka educational establishments we updated material base and purchased about 60 tablets (181.5 UAH), 30 computers (299 UAH), 27 laptops (210 UAH) and others.

English-speaking groups are opened in all 13 kindergartens of the town.

It was opened four IT classes at Shostka school №1, Shostka Gymnasium, School №7, school №11, three innovative classes in the School №1 - research, high schools - computer design, School №7 - Eco class. The teachers of Shostka Institute of SSU developed special training programs, innovative training equipment ("smart homes", etc.). In March - April 2017 will be held programming lessons for all students of secondary educational institutions teachers and students Shostka Institute of SSU.

There is a great system of work with gifted youth. Shostka Lyceum during three years is a leader in the contest movement in Sumy region this year the have 30 prizes (last year - 29). According to the results of the III and IV stages of Ukrainian students Olympiads Shostka occupies second place in the region (64 prizes at the third stage, last year - 62).

Scholars became head of 3 students of the School №1, Shostka Lyceum, School №7 and a student from the Coach school became the scholars of a head of Sumy Regional Administration (last year - 2).

For the fourth year in a row Shostka teachers are the winners of (regional) round of the All-Ukrainian competition "Teacher of the Year." This year - the winner is Karpenko Olena and two prizewinners - Pata Olena and Panteleichuk Lily.

There were held the amount of events in regional and Ukrainian levels in Shostka.

We are planning to create innovative learning environment in every school to provide quality educational services for the successful socialization and fulfillment of children.

All secondary schools are connected to the Internet.

Educational establishments for the reporting period were financed from the local budget funds in the amount of about 971.6 UAH for overhaul and reconstruction. From the local budget allocated for the reconstruction and insulation of buildings of kindergarten № 7 "Horobynka" and kindergarten № 5 "Teremok" and for reconstruction of Coach School "Barsa". By means of subventions from the state budget was done the reconstruction and insulation of the façade, window and door replacement of the School №11, also completed the arrangement of the given out buffet in Shostka Gymnasium and façade repair with window replacement at School №1.

 

PHYSICAL CULTURE AND SPORT:

 

The network of physical culture and sport in the town is made up of 2 - stadiums, a swimming pool, 30 sports halls, 30 rooms for fitness classes (including 13 with training equipment), 41 sports grounds, 21 gymnastic town and 11 football fields, 6 fields with artificial turf and 2 ski bases.

Children and youth sport school "Barsa" is preparing sports reserve of 16 kinds of sports, which involve 781 students. Since the beginning of this year, Ukraine held Championship of skating, town has the first place in short track, swimming, sports day among people with disabilities, the championship of the Northern region of Sumy region in Football hall championship. Athletes participated in the championship on boxing, Greco-Roman wrestling, cross-country skiing and athletics. It was held a Ukrainian cup play in ski rollers and Aiki-Budo, and also a championship on acrobatic jumps on the track.

As of 01.01.2017 was completed the work on an overhaul and improvement of Coach School "Barsa". Completed the roof repair under the stands facilities in the "Chemist" and "Svema" stadiums. The playgrounds on Grushevskogo and Onupriyenka streets renovated and completed an overhaul repair of rooms of psychological relief and physical rehabilitation of disabled people at "Olympus" club and window replacement in the gym "Ruby".

The main establishments that provide sports and recreational services and popularize the sport in the town are a swimming pool, Coach school "Barsa" and center "Sport for All".

Training process of students is provided by 43 coaches, two of which have the title "Honored coach of Ukraine." In 2016 the school prepared 5 masters of sports, 23 candidates for master of sports, 23 first-class athletes and 223 athletes of massive discharges. Students from Coach school have profile sports and camps. In 2016 about 330 pupils improved their health.

One of the priority and perspective directions of state policy in the sphere of physical culture and sport in the town is the rebuilding and expanding infrastructure of sports facilities.

In November 2016 was started the reconstruction of the stadium "Chemist", to which spent from the state budget about 1406 UAH and from the local budget was spent about 575.0 UAH.

In order to attract different groups to regular exercise at home, at school, at work and in public places in the town works the town center of physical health for Shostka citizens named "Sport for All".

This year in our plans to overhaul the swimming pool, where take place the classes of: swimming, aerobics, fitness powerlifting, arm wrestling, weightlifting and aqua aerobics. There are the big and small swimming pools and fitness gyms in the center. Among the visitors there are the preferential categories of people as children with disabilities, orphans, war veterans and combatants.

 

THE DEVELOPMENT OF CULTURE AND TOURISM:

 

The town has 12 cultural establishments: Children's Art School, two music schools, seven libraries, culture and leisure center and Local History museum.

During 2016 were held 19 cultural events as: New Year's concert of creative teams and performers of the town, measures to the Unity Day, rally-requiem Day honoring the combatants in other states, events to the Heroes of Heaven Hundred, festive evening "Saying Love You", art exhibition "Spring eavesdrop", measures to Shevchenko’s days, the XVII festival of chamber and classical music "Woodland Rhapsody", rally-requiem to the 30th anniversary of the Chernobyl tragedy, Victory Day, the Day of Remembrance, measures to the  96th anniversary birthday of Ivan Kozhedub, the Day of Constitution of Ukraine, the Youth Day, the XII Kulish reading (to the 196 anniversary of the birth of Kulish), the Independence Day of Ukraine (the 25th anniversary), measures to the 277 anniversary of the founding of Shostka town, the Day of Partisan Glory, the Ukrainian Libraries Day,  the day of the Defender of Ukraine, the Day of Dignity and the Day of Holodomor victims. Conducted town holidays like festivals, competitions and exhibitions. Open town festivals were held in our town for the first time they are: choirs of "Ukrainian song unites us" and Ukrainian song "We are children of Cossack family we are blossom of Ukrainian land” and rock festival « LET'S ROCK! ».

Thanks to the efforts of Shostka search teams in a close collaboration with local ethnographers was found and equipped the grave of Panteleimon’s Kulish father Alexander. This year we marked 160 years of creation of "Kulishivky" - original system of writing that is the basis of modern Ukrainian spelling. In honor of the significant event occurred a large-scale scientific and educational conference "Panteleimon Kulish in the history of Ukrainian culture", with the participation of scientists, scholars of P. Kulish oeuvre from Kyiv, Sumy, Chernihiv, Lviv and local ethnographers.

It was opened an art gallery in the Art-center "Youth" in the town. Visitors acquainted with the personal exhibition of the People's Artist of Ukraine, winner of the National Prize of Ukraine of Taras Shevchenko, academician, professor our countryman Viktor Kovtun, who presented to the town more than 50 pieces of his art works.

 It has been almost completed the facility in the central town library with the opening of cowering (the area of ​​communication and exchange of ideas).

To modernize the material and technical base of cultural establishments it had been purchased: computers, furniture, books on the history, music instruments in the amount of 163.4 UAH.

The matter of national importance was the work in isolation of Hamaliyivsky Harlampiev monastery from Penitentiary, because there is the family crypt of Hetman Skoropadsky. Local and regional authorities will make an effort to establish this historical and cultural reserve, which undoubtedly will be one of the tourist brands of Sumy region.

 

P.S.

 

Thanks a lot to all Shostka residents, each of them at their working place honestly and devotedly perform the assigned work. Today Ukraine is going through hard times, but the joint efforts of our nation can adequately withstand all the tests.

Today, we must not only maintain but increase our achievements. Despite all the difficulties, our town was and remains an ornament and pride of northern Ukraine.

Together we - force, together we - Shostka.

 

 

 04.04.2017 16:08

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua/
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"