Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Пенсійне забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Пенсійне забезпечення осіб, які були учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або є потерпілими від Чорнобильської катастрофи здійснюється відповідно до Закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі — Закон).

        

Пенсії таким особам встановлюються у вигляді: державної пенсії (із зниженням загальновстановленого пенсійного віку); додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію, або щомісячної доплати до державної пенсії.

 

Право на пенсію за Законом мають: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; потерпілі від Чорнобильської катастрофи.

Встановлення пільг і компенсацій здійснюється відповідно до визначених категорії осіб (1,2,3,4), які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (стаття 14 Закону).

 

         Категорія 1: інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі на променеву хворобу.

         Категорія 2: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження:

         - з моменту аварії до 01.07.1986 року – незалежно від кількості робочих днів;

         - з 01.07.1986 року по 31.12.1986 року – не менше 5 календарних днів;

         - у 1987 році – не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи;

         - евакуйовані у 1986 році із зони відчуження;

         - особи, які постійно проживали у зоні безумовного відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.

         Категорія 3: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали:

         - у зоні відчуження з 01.07.1986 року по 31.12.1986 року – від 1 до 5 календарних днів;

         - у зоні відчуження в 1987 році – від 1 до 14 календарних днів;

         - у зоні відчуження в 1988-1990 роках – не менше 30 календарних днів;

         - на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві – не менше 14 календарних днів у 1986 році;

         - особи, які постійно проживали на територіях зон безумовного та гарантованого добровільного відселення на день аварії або які за станом на 01.01.1993 року прожили у зоні безумовного відселення не менше 2 років, а на території зони гарантованого добровільного відселення – не менше 3 років та відселені або самостійно переселилися з цих територій;

         - постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного та гарантованого добровільного відселення за умови, що вони за станом на 01.01.1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного відселення не менше 2 років, а у зоні гарантованого добровільного відселення – не менше 3 років.

         Категорія 4: особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 01.01.1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше 4 років.

 

Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 та 57 Закону, з 01.01.2012 визначено Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (далі - Порядок).

 

Відповідно до норм Порядку пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків. При цьому заробітна плата для обчислення пенсій враховується за будь-які 12 місяців підряд такої роботи. Проте, у разі, коли особа пропрацювала у зоні відчуження з дня аварії не менш як 12 місяців підряд, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зазначеній зоні. Якщо особа відпрацювала в зоні відчуження менш як 12 місяців підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження.

         Постановою № 1210 встановлено мінімальний розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

         - для I групи інвалідності - 180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2016-2244,60 грн.);

         - для II групи інвалідності - 160% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2016 — 1995,20 грн.);

         - для III групи інвалідності - 145% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2016 — 1808,15  грн.).

Інвалідам - учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, гарантовано мінімальну пенсійну виплату.

 

У разі коли розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів I групи - 285%, ІІ групи - 255%, ІІІ групи - 225% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

 

Тобто зазначеній категорії за умови, що пенсію призначено згідно із Законом, гарантовано мінімальний розмір пенсії з 01.12.2016: інвалідам І групи — 3553,95 грн, інвалідам ІІ групи — 3179,85 грн, інвалідам ІІІ групи —   2805,75 грн.

 

 14.03.2017 08:48

Источник: Пенсійний фонд http://www.shostka-rada.gov.ua/pension_fund
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"