Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Звіт міського голови м.Шостка щодо соціально-економічного та культурного розвитку м. Шостка за 2013 рік та виконання Стратегії розвитку Сумської області на період до 2015 року «Нова Сумщина - 2015»

Звіт міського голови м.Шосткащодо соціально-економічного та культурного розвитку м. Шостказа 2013 рік та виконання Стратегії розвитку Сумської області на період до 2015 року «Нова Сумщина - 2015»

 

Відповідно до пунктів 6,7 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую про свою роботу перед громадою  за   2013 рік.


Виконавчий комітет діяв послідовно й зосереджено у межах Конституції, законодавчих і нормативних актів, Регламенту роботи виконавчого комітету, із врахуванням інтересів виборців, забезпечував виконання прийнятих рішень.

 

Завдяки реалізації економічних реформ та соціальних ініціатив Президента України в Шостці  вдалося забезпечити достатнє функціонування міського господарства та досягти окремих позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності нашого міста.

Водночас влада міста чітко розуміє, що поряд із позитивними зрушеннями залишається значна кількість проблемних питань, над вирішенням яких працювати треба спільно: громаді, депутатському корпусу, структурним підрозділам виконкому, керівникам підприємств, установ та організацій міста. Насамперед це стосується сфери житлово-комунального господарства, житлових питань, архітектури та будівництва.

Протягом 2013 року конструктивно і злагоджено працювали гілки міської  влади - виконавча і представницька. І це, без перебільшення, значимий факт. Адже у нас спільна мета - успішний соціально-економічний розвиток і суспільно-політична стабільність нашого міста.

В  звітному періоді   проведено 8 засідань міської ради, на яких розглянуто 119 питань та прийнято 117 рішень. Вони стосувалися всіх сфер життя міста: місцевого бюджету, соціально-економічного розвитку, землевпорядкування,  комунальної власності, житлово-комунального господарства, гуманітарної сфери тощо.

Міська рада тісно взаємодіяла з виконавчими органами міської та державної влади і громадськістю  при складанні, розгляді, затвердженні та внесенні змін до місцевого бюджету, програми соціально-економічного та культурного розвитку м.Шостка, звітів  про їх виконання, а також в питаннях дотримання  встановленого порядку управління та розпорядження майном, що перебуває в комунальній  власності.

У 2013 році надійшов 21 депутатський запит. Зареєстровано 6 помічників-консультантів депутатів Шосткинської міської ради.

Органи самоорганізації населення є однією з важливих форм взаємодії міської влади з територіальною громадою міста. Проведено 4 семінари з головами квартальних комітетів, організовано перевибори 3 голів. Головами квартальних комітетів міста проводиться значна робота в приватному секторі:  залучення населення до участі у заходах по благоустрою територій; проведення роботи з жителями по укладанню договорів на вивезення побутових відходів; надання допомоги Відділу Державного реєстру виборців ШМР, управлінню ветеринарної медицини, об’єднаному військовому комісаріату, комунальним службам міста в підготовці списків жителів квартальних комітетів.

Попри політичну  ситуацію, що склалась в країні, та,  завдяки  злагодженій роботі та  конструктивному  діалогу з політичним силами усіх спрямувань, громадськістю,  в місті було збережено стабільну суспільно – політичну ситуацію та громадський спокій.

Впевнений, така спільна робота піде на користь загальній справі. Адже основне завдання  органів влади і городян – спільними зусиллями зробити Шостку  більш затишною, благополучною та  красивою.

Виконавчим комітетом за відповідний період проведено 12 засідань та прийнято 395 рішень виконкому. Видано 77 розпоряджень  міського голови  з основної діяльності.

 

Звернення громадян забезпечують постійний зв’язок між державою та її громадянином, надають можливість через проблеми окремого заявника бачити проблему суспільства в цілому, а реалізація через звернення конституційних прав і свобод людини є кроком до зміцнення демократичної правової держави.

Тому робота зі зверненнями громадян є одним із пріоритетних напрямків роботи виконавчого комітету міської ради.

Протягом року особисто мною проведено 50 прийомів, на які звернулося 845 громадян, письмових звернень надійшло 2176.

В порівнянні з минулим роком  на 13% зменшилась кількість письмових звернень, на 15% кількість звернень на особистий прийом.

Значна увага приділялася розгляду пільгової категорії громадян:  інвалідів ВВв, жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», учасників бойових дій, учасників ВВв, інвалідів загального захворювання.

Протягом 2013 року від пільгової категорії отримано 214 звернень.

За характером питань, порушених громадянами у своїх зверненнях протягом останніх років, чільне місце займають питання:

соціального захисту – 973 (32%). З них  87% - надання матеріальної допомоги на лікування, поховання та непередбачувані ситуації. В 2013 році із місцевого бюджету  виділено допомогу 850 громадянам міста на загальну суму 112,1 тис.грн.;

житлово-комунального господарства – 877 (29%).

решта звернень з питань аграрної політики і земельних відносин - 447 (15%); житлової політики – 282 (9%); регіональна політика та будівництво  – 250 (8%); питання праці і зарплати – 78 (3%); охорони здоров’я – 58 (2%); забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 33 (1%); транспорту і зв’язку – 30 (1%); питання освіти -30 (1%); інші – (8%)

Вирішити ряд питань, особливо тих, що стосуються житлово-комунальної сфери не вдалося, але все ж таки 60% звернень вирішено позитивно, на решту звернень надано роз’яснення. Вживалися заходи щодо недопущення неповних, необґрунтованих, недостовірних відповідей на звернення, порушення термінів виконання звернень.

Всі керівники виконавчих органів, підприємств, установ, організацій попереджені про персональну відповідальність за роботу із зверненнями громадян.

Як приклад, надійшло 156 звернень щодо незадовільної роботи ПП «Івушка-Шостка». В результаті чого було прийнято рішення про передачу частини житлового фонду на обслуговування ТОВ ШП «Харківенергоремонт».

В подальшому така робота буде продовжена і направлена на покращення життя мешканців нашого міста.

 

Промисловість: Робота промислових підприємств потребує значної уваги і допомоги з боку виконавчої влади. Сьогоднішнє законодавство забороняє втручатися в роботу підприємств, але хто, як не влада підтримає їх. Адже механізм роботи контрольних органів залишається попереднім, а часто і посилюється.

З кожним роком посилюється конкуренція на ринках збуту. В багатьох містах України практично зникли державні промислові підприємства. Приватні  - розпочинають свою роботу вкрай повільно.

Тільки завдяки спільній роботі з керівниками підприємств, підтримці керівництва Сумської обласної державної адміністрації вдалося забезпечити позитивні темпи росту промислового виробництва на рівні 105,3%.

Обсяг реалізованої промислової продукції за  11 місяців 2013 року становить 1236,4 млн.грн., що складає 111,6% до обсягів реалізованої промислової продукції за аналогічний період 2012 року.

 

Розвиток транспорту: Регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом здійснюються на  27 міських маршрутах. Автотранспортом міського сполучення охоплені усі мікрорайони міста. З метою підвищення комфортності пасажирських перевезень за 2013 рік проведено заміну 12 транспортних засобів малої місткості на автобуси середньої місткості.

Разом з тим, потребує покращення робота по перевезенню пасажирів до Лазарьовського мікрорайону та території індустріального парку «Свема».

За 2013р. пасажирським транспортом скористалося 6408,5 тис. пасажирів.

Енергозабезпечення та енергозбереження. Згідно розпоряджень Президента України, голови обласної державної адміністрації щодо скорочення енергоспоживання та впровадження енергозберігаючих технологій, розвитку нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії в місті  підприємствами, бюджетними організаціями міста вживаються заходи з економії паливно-енергетичних ресурсів.  Так, за  2013 рік по місту зекономлено  4,32 тис. т. у. п. Для порівняння, за 2012 рік всього по місту було зекономлено 1,59 тис.т.у.п.

Вартість розробок та впровадження енергозберігаючих технологій за 2013 рік склала 18,4 млн.грн. (2012 рік  - 2,4 млн.грн.).

В рамках Кіотського протоколу по реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій здійснено санації будівель бюджетних установ: дитяча школа мистецтв, пологовий будинок, дошкільний навчальний заклад №2 «Іскорка».

 

Інвестиційна діяльність. За 9 місяців 2013 року обсяг інвестицій в основний капітал складає 37,6 млн.грн. (105,6% до попереднього періоду минулого року). Головним джерелом фінансування інвестицій в основний капітал, як і раніше залишаються власні кошти підприємств та організацій.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста на 01.10.2013 року  склав 40,5 млн.дол.США (на 01.01.2013р. – 37,7  млн.дол.США).

На даний час вагомим інвестиційним проектом міста є проект по розвитку індустріального парку «Свема». Відповідно до Закону України «Про індустріальні парки» проводиться робота щодо внесення індустріального парку «Свема» до Реєстру індустріальних парків.

Під адміністративним супроводом знаходиться інвестиційний проект ПАТ «Фармак» по створенню нового виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів. Загальна вартість проекту 125 млн.грн. Інвестовано близько 70 млн.грн у виробничі потужності по виготовленню субстанцій. У грудні відбулося відкриття І черги інвестиційного проекту. Виробництво забезпечене інженерною інфраструктурою, побудовані ряд адміністративних будівель, складів, проведено роботи по первинному благоустрою території.  

 

Житлово-комунальне господарство: Найскладнішим для вирішення в роботі було і залишається питання утримання багатоповерхових будинків, стан яких викликає справедливі скарги  мешканців.  За звітний період проведено  капітальний  ремонт  житлового фонду на загальну суму 1490,3 тис.грн. Особливої уваги потребують покрівлі. За звітний період обсяг виконаних робіт по капітальному ремонту покрівель складав 807,1 тис.грн. Але проблема залишається і значна кількість покрівель не відремонтовані. Особливо це стосується житлового фонду, який знаходиться на обслуговуванні у ПП «Івушка-Шостка», ПП «ЖЕД-1», КП «Укржитлкомфорт», КП ПВО «Енергія».

Складним для вирішення є питання утримання ліфтового господарства багатоквартирних будинків міста Шостка. Термін експлуатації ліфтів без капітальних ремонтів та заміни, згідно існуючого законодавства - 25 років. Всього  експлуатуються і обслуговуються 188 ліфтів. Протягом року проведено обстеження та капітальний ремонт ліфтів на загальну суму 339,9 тис.грн. (по вул. Марата,25,30а, вул. Леніна, 12, вул. Миру, 12, вул. Баумана, 6а, вул. Маяковського, 4, вул. Горького, 9, вул. Онопрієнко, 17 інші). На сьогодні термінового  обстеження та капітального ремонту потребують 17 ліфтів.

Проведені роботи по реконструкції водопровідних, каналізаційних та теплових мереж, на що було витрачено 530,3 тис.грн. 

Серед питань благоустрою, які постійно потребували уваги були питання  утримання мереж вуличного освітлення міста, ремонту доріг, прибирання територій міста (чищення доріг та громадських місць), вивезення твердих побутових відходів. Обсяг виконаних робіт по благоустрою міста склав 3921,8 тис.грн.

Протягом 2013 року виконано поточний ремонт автодоріг на загальну суму 913,7 тис.грн. (вул. К.Маркса, вул. Некрасова, вул. Кутузова, вул. Короленко, вул. Щедрина, вул. Прорізна, вул. Кірова, вул. Марата, вул. Миру, вул. Луначарського та інші).

Міською радою та її виконавчим комітетом вишукуються всі можливості для вирішення складних питань житлово-комунального господарства та благоустрою міста Шостка.

 

Регуляторна політика та розвиток підприємництва: Станом на 01.01.2014 року в місті діє 21 регуляторний акт. До плану підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік було включено 4 проекти рішень міської ради та 3 проекти рішень виконкому. Прийнято 5 регуляторних акти. До всіх регуляторних актів проведено процедуру регуляторної діяльності та громадські слухання.

Станом на 01.01.2014 рік в місті працює 242 малих підприємств та 2533 суб’єктів господарювання-фізичних осіб. Галузева структура малого підприємництва характеризується переважною більшістю малих підприємств у сфері торгівлі та послуг.

Висловлюю вдячність керівникам малих підприємств та підприємцям-фізичним особам, які в складних умовах економічної кризи працюють над розвитком свого бізнесу, які розбудовують його не тільки в Шостці, а і в прилеглих районах.

Протягом 2013 року через Єдиний дозвільний офіс в місті Шостка видано 59 документів дозвільного характеру та 5 декларацій, надано 156 консультації. Треба зазначити, що дозвільний офіс працював недостатньо ефективно. З метою покращення його роботи наприкінці 2013 року здійснено заходи по укріпленню матеріальної бази. У 2014 році буде вжито ряд заходів щодо налагодження ефективної роботи центру. 

Споживчий ринок: Станом на 01.01.2014р. в місті працює 579 торгівельних закладів, з них 436 магазинів, 69 закладів ресторанного господарства (з них 42 загальнодоступні), 106 закладів побутового обслуговування населення, 3 ринки. За звітний період відкрито 26  підприємств роздрібної торгівлі, 6 закладів побутового обслуговування населення та 1 заклад ресторанного господарства.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб протягом 9 місяців 2013 року збільшився на 3,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року та становить 311,2 млн. гривень.

 

Зовнішня торгівля. Зовнішньоторговельний оборот товарів за січень-листопад 2013 року склав 24,5 млн. дол. США. Експорт склав 7,3 млн. дол. США (69,3% до відповідного періоду минулого року), імпорт склав 17,2 млн. доларів США (78,3% до відповідного періоду минулого року).

 

Податково-бюджетна політика: За 2013 рік збір податків та платежів до Зведеного бюджету України склав 161,5 млн.грн., до Державного бюджету мобілізовано 79,1 млн.грн., сума відшкодування ПДВ – 4,2 млн.грн.  Надходження до Зведеного бюджету по податку на прибуток склали 17,8 млн.грн., збір до загального фонду Державного бюджету по ПДВ – 49,2 млн.грн.

Доходи місцевого бюджету (без трансфертів) за 2013 рік  зросли на 637,5 тис. гривень або на 1,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року і складають 60,5 млн. гривень.

За звітний період місцевих податків та зборів надійшло до місцевого бюджету м. Шостка 7795,7 тис.грн., з яких єдиного податку – 7458,5 тис.грн., туристичного збору – 21,7 тис.грн., плати за провадження деяких видів підприємницької діяльності – 315,5 тис.грн.

В коштах, які перераховані до бюджету, викладена велика і тяжка праця працівників промислових підприємств, установ та підприємців міста.

Доходи населення. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника за 9 місяців  2013 рік склала 2132,32 грн., що на 3,7 відсотки більше ніж  торік.

Здійснюються перевірки підприємств, установ та організацій всіх форм власності щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

За 2013 рік  перевірено 38 суб’єктів господарської діяльності.

Залишається питання своєчасної виплати заробітної плати.

Станом на 1 січня 2014 року загальна заборгованість із виплати заробітної плати становить 5,1 млн.грн. На економічно активні підприємства припадає 48,7% загальноміського боргу – 2,5 млн.грн.

За звітний період проведено 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засіданнях комісії заслуховуються керівники підприємств-боржників із виплати заробітної плати та до бюджету Пенсійного фонду. Заслухані звіти 28 суб'єктів господарювання. В результаті реагування на протокольні рішення  загальна сума боргу зменшилась  на 16,4 млн.грн., або на  76,4%.  Заборгованість економічно активних підприємств скоротилася  на 16,8 млн.грн., або на 87,2%.

 

Зайнятість населення: Упродовж 2013 року послугами державної служби зайнятості скористалися 5837 мешканців міста, з них статус безробітного мали 4935 осіб. Працевлаштовано 1975 осіб, з них 1591 зареєстрований безробітний. Рівень працевлаштування становить 33,8%.

З  метою задоволення поточних та перспективних потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках міськрайцентром зайнятості у звітному періоді було організовано професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для 396 зареєстрованих безробітних громадян.

Громадські роботи проводилися на підприємстві КП «Шостка-Зеленбуд». Укладено 13 договорів про організацію громадських робіт. Для організації  громадських робіт кошти з місцевого бюджету та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  залучалися пропорційно. 

Протягом 2013 року до виконання громадських робіт та робіт тимчасового характеру залучено 454 безробітних громадян.

З початку створено 1277 нових робочих місць. Річне завдання виконане на 173,7%.

Вживаються заходи для запобігання відведення в тінь виплати заробітної плати. Працює робоча групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Протягом  2013 року обстежено та заслухано на засіданнях  робочої групи 210 суб'єктів підприємницької діяльності. У 20-ти фізичних осіб-підприємців працювало 25  неоформлених працівників. За результатами   проведеної роботи всі місця легалізовані. Проведено 7 засідань міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

 

Соціальний захист: Упродовж 2013 року вчасно здійснювалася виплата державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам в сумі 58,0 млн. грн.

Кількість одержувачів державної допомоги сім’ям з дітьми  станом на 01.01.2014 року склала 4947 особи, сума виплат – 42,0 млн. грн.

Кількість одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям - 833 сімей, яким виплачено 9,5 млн. грн.

Станом на 01.01.2014 державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам отримує 513 осіб. За 2013 рік виплачено 6,5 млн.грн.

Виплата допомоги 8 прийомним сім’ям, у яких виховується 13 дітей, протягом  2013 року склали 0,5 млн. грн.

Субсидії призначаються за спрощеним порядком. За 2013 рік нарахування субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги склали 14,0 млн.грн. На підставі рішень міської комісії по розгляду заяв громадян з питань надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, як виняток, житлова субсидія призначена 1310 сім’ям. Одержує субсидію 1087 сімей.

Протягом 2013 року виявлено 2657 осіб з числа громадян похилого віку, інвалідів, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та  потребують соціальні послуги.

Були охоплені різними видами соціального обслуговування 2384 особи. Трансферти населенню за рахунок місцевого бюджету склали 178,4 тис. грн.: матеріальна допомога, благодійні обіди, продукти харчування.

Реабілітаційні послуги у Шосткинському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримали 193 дитини-інваліда.

В місті функціонує Університет ІІІ покоління у складі восьми факультетів: теологічний, економічно-правовий, мистецький, інформаційних технологій, агрономічний, основ медицини, історичний та англійської мови, що є однією із форм залучення осіб пенсійного віку до активного життя. Навчанням  в Університеті охоплені  466 слухачів.

У 2013 році оздоровлено у санаторно-курортних закладах 127 осіб із числа інвалідів, ветеранів війни та осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За поточний період особам з інвалідністю  видано 348 засобів пересування та реабілітації, в тому числі 46 крісел колісних.

Створений і постійно діє Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, що дозволяє проводити звірку інформації в електронному вигляді з 22 підприємствами, які надають житлово-комунальні послуги населенню. Станом на 01.01.2014 в базі даних Реєстру перебуває на обліку 22897 осіб, які мають право на пільги. Протягом 12 місяців 2013 року нараховано пільг на суму 7971,9 тис.грн.

Пенсійне забезпечення: Одним з основних пріоритетів у діяльності є питання соціального захисту, у тому числі вирішення гострої соціальної проблеми забезпечення громадян гідними пенсіями.

Станом на 01.01.2014р. на обліку в управлінні Пенсійного фонду перебуває 25639 пенсіонерів. Середній розмір пенсії по місту складає 1350,08 грн., що на 3% більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Загальна сума боргу, по платникам, що зареєстровані на території міста, за всіма видами платежів станом на 01.01.2014р. складає 115,3 млн.грн., в тому числі: по страховим внескам 10,1 млн.грн., по відшкодуванню пільгових пенсій 103,2 млн.грн., по відшкодуванню наукових пенсій 2,0 млн.грн., по регрес них вимогах 5,5 тис.грн..

За звітний період проведено ряд заходів по відпрацюванню роботи управління Пенсійного фонду України в м.Шостці та Шосткинському районі Сумської області після об’єднання.

Разом з тим, залишається проблемним питання організації прийому громадян. Протягом 2013 року на особистих прийомах фахівцями управління пенсійного фонду України прийнято 13511 осіб. В поточному році роботу в цьому напрямку буде покращено.

 

Охорона здоров`я: Медичну допомогу в місті надають 4 лікувально-профілактичні заклади. За 2013 рік до міських лікувально-профілактичних закладів надійшло обладнання на загальну суму 762,6 тис.грн., з них за рахунок коштів спеціального фонду 239,2 тис.грн., за рахунок міжбюджетних трансфертів на суму 65,2 тис.грн., за рахунок бюджету розвитку на 458,2 тис.грн.

Для Шосткинської ЦРЛ було придбано обладнання на суму 589,9 тис.грн., для стоматологічної поліклініки на суму 68,5 тис.грн., для Шосткинської дитячої лікарні на загальну суму 104,2 тис.грн. 

Зараз в системі охорони здоров’я міста проводиться реформування. Робота в цьому напрямку проходить поступово, вдумливо, з врахуванням громадської думки.

У 2013 році в місті створено комунальний заклад «Шосткинський центр первинної медико-санітарної допомоги».

В ході розмежування функцій швидкої та невідкладної допомоги було частково передано невідкладну медичну допомогу, як функцію, на первинний рівень. На сьогодні в комунальному закладі «Шосткинська ЦРЛ» створена бригада для надання невідкладної допомоги на дому та проведення протибольової терапії хворим наркотичними та психотропними лікарськими засобами методом стаціонару на дому.

Успішно працює обласний діагностичний центр, створений за підтримки керівництва Сумської обласної державної адміністрації. Даний центр отримує додаткове медичне обладнання, яке відповідає кращим світовим стандартам.

В Центральній районній лікарні проведено роботи  по відкриттю фізіотерапевтичного відділення  в приміщенні дитячої лікарні, що дасть можливість покращити умови роботи колективу відділення, підвищити рівень медичної допомоги, скоротити витрати на енергоносії.

В цілому на галузь охорони здоров’я за звітний період витрачено 58,1 млн.грн. бюджетних коштів.

Галузь охорони здоров’я активно розвивається, ведеться робота щодо покращення ставлення до хворих, створення атмосфери доброти і підтримки, продовження надання медичної допомоги жителям прилеглих територій Сумської та Чернігівської областей, підвищення авторитету окремих лікарів, і, в цілому, лікувальних закладів міста.    

Підтримка дітей та молоді, гендерна політика. Серед молоді міста проводиться робота по активізації молодіжного руху. В місті зареєстровано 11 громадських молодіжних та дитячих організацій. Проводиться робота по реалізації спільних проектів. У 2013  проведено фотовиставку «Шостка- вчора, сьогодні, завтра».

При Молодіжному центрі соціального партнерства та творчості працює Молодіжна  дорадча рада. Випускається газета «Молодіжний лідер».                                        

Проводиться робота  щодо пошуку, підтримки та розвитку творчої обдарованої молоді. За підтримки міської влади проведено молодіжний фестиваль  “Студентська  весна – 2013». У 2013 році проведено міський етап молодіжного фестивалю “Студентська  весна –2013», регіональний етап  північного регіону та прийнято участь у заключному гала-концерті у м. Суми.

Проводиться систематична робота по пропаганді здорового способу життя. 10.02.2013  року в ЦЕВ «Юність» відбувся міський фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я», в якому взяли участь команди загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів та вищих навчальних закладів. У рамках тижня правової освіти в навчальних закладах міста проведено акцію «За здоровий спосіб життя», мета якої профілактика правопорушень пов’язаних з уживанням алкогольних напоїв серед учнівської та студентської молоді. В усіх гуртожитках навчальних закладів переглянуто стрічку «Піна», в якій йдеться про наслідки зловживання пивом у підлітковому віці.

З метою організації змістовного дозвілля для молоді міста проведено  конкурсно-розважальну програму „Масляна”, конкурсно-розважальну програму до дня Св. Валентина, святкування  Дня  молоді, свято Артемівського мікрорайону, заходи до Дня міста та Новорічних свят.

Щорічно проводиться  фестиваль «Таланти багатодітної родини». Переможниця обласного етапу Латкіна Катерина захищала честь міста у МДЦ «Артек».

Велика увага приділяється патріотичному вихованню молоді. Молодь міста залучається до  заходів по відзначенню Дня Захисника Вітчизни та річниці виводу військ з Афганістану, дня Збройних Сил України, річниці Перемоги у ВВВ, Дня міста. Також, було проведено молодіжну акцію “Від обеліску до обеліску».

Приємно відзначити, що наша молодь, порівняно з молоддю інших регіонів, більш конкурентоздатна і активна.

Продовжується співробітництво з прикордонними областями Російської Федерації, щодо культурного та спортивного обміну молодіжними делегаціями, спільного проведення конкурсів, фестивалів.

У 2013 році оздоровленням та відпочинком охоплено 4625 (76%) дітей шкільного віку (для порівняння: в минулому році відповідними послугами було охоплено 54% дітей шкільного віку). З них, 26% дітей охоплено оздоровчими послугами та 50% дітей – відпочинковими послугами.

У 14 пришкільних таборах відпочили 1310 дітей. В профільних таборах та дитячо-юнацьких школах міста відпочинком було охоплено 605 дітей. Протягом трьох змін у таборі «Світлий» ВАТ «АК «Свема» оздоровлено 657 дітей. В профілакторії «Лісний» КП «ШКЗ «Імпульс» оздоровлено 364 дитини.

Зросла популярність альтернативних форм оздоровлення. В цьому році працювало 2 пересувних табори наметового типу «Юність» ЦЕВ, в якому відпочило  148 дітей, та «Турист» станції юних туристів, де відпочило 45 дітей.         Одним із самих високих показників в області залишається оздоровлення дітей за межами області. 93 дитини було оздоровлено у МДЦ «Артек».

З метою формування навичок здорового способу життя, профілактики негативних явищ під час літньої оздоровчої компанії були проведені тематичні ігротеки в таборах оздоровлення та відпочинку.

У 2013 році 7 багатодітних матерів нашого міста  отримали почесні звання «Мати-героїня».

Станом на 31.12.2013 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 120 дітей (2012р. 125 дітей. Упродовж 2013 року взято на облік 9 дітей, з них 7 влаштовано під опіку, 1 до прийомної сім’ї, 1 до будинку дитини (готуються документи на усиновлення у сім’ю шосткинців). З первинного обліку у 2013 році усиновлено 2 дитини.

Одним із пріоритетних напрямків роботи є розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На виконання соціальних ініціатив Президента України вдалося досягти максимального розвитку прийомних сімей. В м.Шостка функціонує 8 сімей, в яких виховується 13 дітей. У 2013 році до прийомних сімей до влаштовано 3 дітей з первинного обліку.

Постійно здійснюється контроль за додержанням житлових та майнових прав дітей. Створено реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку. Із 120 дітей мають житло 30 дітей на праві власності, 82 на праві користування, 8 дітей не мають житла.

З метою попередження правопорушень та злочинів, профілактики алкоголізму та наркоманії, профілактики дитячої бездоглядності, бродяжництва, жебракування за звітний період проведено рейди: «Підліток», «Діти вулиці». В ході рейдів обстежено умови утримання і виховання дітей.

З метою надання допомоги соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, при центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює служба соціальної підтримки сім’ї. 

Протягом 2013 року працівниками  центру проінспектовано  3100 сімей.

Соціальним супроводом у 2013 році охоплено 220 сімей, завдяки якому 360 дітей, з них 4 дитини-сироти отримали кращі умови виховання, влаштовані до позашкільних освітніх закладів, покращили показники у навчанні, отримали можливість жити в родині з нормальним психологічним кліматом та установкою на здоровий спосіб життя. З позитивним результатом знято з соціального супроводу 116 родин, що  свідчить про здатність сімей самостійно вирішувати  проблемні питання та про підвищення виховного потенціалу родин.

За звітний період сім’ям під соціальним супроводом надавалися психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, юридичні, інформаційні та інші послуги.

Освіта: Освіта  представлена 37 навчальними закладами: 13 дошкільних (3021 дітей), 15 загальноосвітніх (6204 учнів)- з них: 1- НВК-ліцей, 1- гімназія, 2 – спеціалізовані школи: школа І-ІІІ ст. № 1 з поглибленим вивченням окремих предметів, школа І ст. № 13, 2- навчально-виховних комплекси загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 6,9 - дошкільний навчальний заклад, 6 – загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст., 1- загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів-інтернат, 1- спеціальна школа І-ІІ ступенів №10, 1- вечірня (змінна) школа, 9 профільних позашкільних навчальних закладів (найвищий показник по області).

Відсоток охоплення дітей дошкільною освітою складає 86 відсотків. Діє один дошкільний заклад санаторного типу для дітей з малими та загасаючими формами туберкульозу, працюють 17 груп спеціального призначення: з порушеннями мовлення, зору, опорно-рухового апарату, зі складними дефектами розвитку.

В усіх денних загальноосвітніх школах забезпечено вивчення іноземної мови з 1-го класу. Забезпечується право національних меншин на задоволення освітніх потреб рідною мовою, збереження та розвиток етнокультури. Усі загальноосвітні навчальні заклади підключені до мережі Інтернет.

Кількість дітей, залучених до участі в предметних олімпіадах, Міжнародних інтелектуальних конкурсах, в Малій академії наук  постійно зростає.  В них взяло участь понад 2500 дітей. За підсумками участі у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад команда школярів міста посіла, як і в попередні роки друге місце. Стабільно високих результатів в олімпіадних змаганнях досягають учні НВК-ліцей, який упродовж останніх п’яти років є найкращим закладом області. Протягом трьох останніх років четверо кращих школярів 9-10-х класів шкіл міста удостоєні стипендії голови Сумської обласної державної адміністрації для обдарованих учнів.

В поточному році планується розширити роботу Шосткинського відділення Малої академії наук. Налагодити співпрацю цього закладу з Шосткинським інститутом Сумського державного університету. Дати можливість користуватись цим закладом школярам Шосткинського району.

Протягом 2х років в школах міста буде розгорнута робота по більш широкому використанню  ІТ-технологій в навчальному процесі. Так, приміщення школи №1  вже обладнано системою Wi-Fi.

Для соціально-незахищених родин у місті функціонує школа-інтернат, де навчається 180 дітей, спеціальна школа І-ІІ ступенів № 10 – 86 дітей. Близько 30 дітей з центру соціально-психологічної реабілітації здобувають освіту в навчальних закладах міста.

З метою підготовки закладів освіти до роботи в 2013-2014 навчальному році за рахунок коштів місцевого бюджету проведено капітальні ремонти  4141,55  кв. м  покрівель навчальних закладів на загальну суму 504,9 тис. грн.

Для проведення поточних ремонтів покрівель загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів за кошти місцевого бюджету придбано рубероїд на суму 31,7 тис. грн.

Також за бюджетні кошти проведено капітальні ремонти внутрішньої системи теплопостачання загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 на суму 39,7 тис. грн., приміщень НВК: загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №9 – дошкільний навчальний заклад на суму 118,7 тис. грн., приміщень буфету - роздаткової гімназії на суму 58,2 тис. грн. Крім того, проведена реконструкція футбольного поля ДЮСШ на суму 502,0 тис. грн.

В цілому на галузь освіти направлено 81,0 млн.грн, це на 4,5 млн.грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Ця галузь отримала найбільшу суму коштів з місцевого бюджету. Політика підтримки освітянської галузі буде посилюватися і в наступні роки. Основною цінністю сьогоднішнього суспільства все більше стають знання. Територія буде мати перспективу розвитку тільки при умові збільшення фінансування, збільшення уваги до освітньої галузі.

 

Розвиток культури та туризму: За звітний період проведено 31 культурно мистецький захід, а саме театралізовану міську новорічну концертно-розважальну програму «Зима-2013», колядки-поздоровлення з Різдвом Христовим підприємств та організацій міста у виконанні народного хору «Жайвір» Центру культури і дозвілля; мітинг-реквієм до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, заходи до Дня захисника Вітчизни, вечір до Міжнародного дня прав жінок і миру «В коханні вам освідчуємося», ХІV фестиваль камерної та класичної музики «Поліська рапсодія», День Перемоги, заходи до 93-ї річниці з дня народження тричі Героя Радянського Союзу Кожедуба І.М., заходи до Дня міста, партизанської слави, до Новорічних свят та інше. На проведення міських, обласних фестивалів, конкурсів, виставок, підтримку талановитих учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів витрачено 477,3 тис.грн.

Культура в місті традиційно має одні з кращих показників в Сумській області. Наприкінці 2013 року був проведений Кубок губернатора  Dance-fest «Краса Сумщини». Команда міста Шостки зайняла І місце серед команд області.

Відповідна галузь потребує значного фінансування. За звітний період на цю галузь направлено 10,2 млн.грн., що на 390,5 тис.грн. більше відповідного показника минулого року.

Фізична культура та спорт: В місті запроваджено систему багатоступеневих спортивно-масових змагань. Так, у лютому поточного року проведено Чемпіонат України з ковзанярського спорту. Завершено чемпіонат північного регіону Сумської області з фут залу серед любительських команд (взяло участь 10 команд з м.Шостки, Шосткинського, Ямпільського, Н.-Сіверського, Глухівського, Конотопського та Путивльського районів). У березні проведено спартакіаду на кубок І.Кожедуба серед підприємств, організацій та силових структур міста (11 команд) та пройшов Чемпіонат України зі стрибків на акробатичній доріжці серед юнаків. Також, у травні-червні проведено Кубок області з футболу серед школярів та першість області з футболу. 1 червня проведено Олімпійський день бігу. 3 вересня  відкрито Філію обласного центру «Барса» та оновлений стадіон ДЮСШ управління освіти ШМР. У вересні розпочато міську спартакіаду серед людей з обмеженими фізичними можливостями. Проведено першість міста з футболу серед школярів. У жовтні проведено Кубок України з лижеролерів. У листопаді проведено міжнародний турнір з індорхокею. У грудні проведено Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби. Загальна сума коштів, виділених на проведення змагань різного рівня становить 90,4 тис.грн.

Мережа закладів фізичної культури та спорту в місті складається з: 2 – стадіонів, 1 – басейну, 30 – спортивних залів, 30 – приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять (з них 13 з тренажерним обладнанням), 41 – спортивного майданчика, 22 – гімнастичного містечка та 11 футбольних полів, 7 – майданчиків зі штучним покриттям, 2 лижних баз.

Підготовку спортивного резерву в місті здійснюють 4 дитячо-юнацькі спортивні школи з 18 видів спорту: „Свема”, „Імпульс”, „Хімік”, комплексна дитячо-юнацька школа управління освіти, в яких займаються 1247 учня, що складає 20,0% від загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл міста.

Незважаючи на фінансові складнощі в місті підтримуються всі 4 дитячо-юнацькі спортивні школи. Така кількість шкіл є лише в нашому місті і в Сумах.

За звітний період значна робота проведена по реконструкції стадіону дитячої спортивної школи управління освіти. В цьому спортивному закладі розгорнута роботу по розвитку футболу в місті. На галузь фізичної культури і спорту за звітний період витрачено 3,2 млн.грн., що на 50,0 тис.грн. більше ніж у попередньому році.

Розвиток громадянського суспільства: На території міста зареєстровані 76 міські організації політичних партій та 144  громадських організацій, в тому числі молодіжні, правозахисні, козацькі, просвітницькі, релігійні, природоохоронні, жіночі, організації ветеранів та інвалідів, інші.

Протягом  звітного періоду проведено 47 чергувань на «гарячій лінії» за участю керівників структурних підрозділів Шосткинської міської ради, заступників міського голови, керуючого справами, керівників виконавчих органів державної влади, на яку  звернулося 62 особи. Продовжується робота по наданню юридичної допомоги населенню. При виконавчому комітеті працює громадська приймальня, до якої у 2013 році звернулося 146 осіб.

 

Підводячи підсумки, хочу подякувати всім, хто із завзяттям та оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частину душі в розбудову рідного міста та покращує його благоустрій. Зрушення, які відбулися в місті — результат плідної співпраці міської влади та територіальної громади.

Зрозуміло, що перед нами багато роботи по вирішенню проблем міста. Вірю, що й надалі будемо разом, усією громадою будувати життя у рідному місті — працювати, допомагати один одному для загального добра, миру і злагоди. Спільне завдання міської громади, політичних партій, громадських організацій, міської влади – збереження спокою та рівноваги у місті.

Ми всі повинні бути переконані і впевнені, що наша Рідна Шостка – це одне з кращих міст, де кожен житель має змогу проявити себе краще, яскравіше, ніж в інших містах.

06.02.14

 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"