Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти органу влади

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Звіт міського голови щодо соціально-економічного та культурного розвитку м. Шостка за І півріччя 2013 року

Звіт міського голови Ноги М. П.  щодо соціально-економічного та культурного розвитку м. Шостка за І півріччя 2013 року та виконання Стратегії розвитку Сумської області на період до 2015 року «Нова Сумщина - 2015»

 

Відповідно до пункту 6 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую про свою роботу перед територіальною громадою  за  І півріччя 2013 року.

 

Виконавчий комітет якомога повніше та ефективніше виконував покладені на нього обов’язки, діяв послідовно й зосереджено у межах Конституції, законодавчих і нормативних актів, Регламенту роботи виконавчого комітету, із врахуванням інтересів виборців, забезпечував виконання прийнятих рішень. Завдяки цілеспрямованій роботі, вдалося забезпечити достатнє функціонування міського господарства та досягти певних позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності нашого міста. Але залишається ряд проблемних питань, насамперед це стосується сфери житлово-комунального господарства, житлових питань, архітектури та будівництва. Також, негативним моментом, який затримує виконання обов’язків, навіть при наявності коштів в місцевому бюджеті, є незадовільне їх проходження  через казначейство.

 

Протягом І півріччя  2013 року конструктивно і злагоджено працювали гілки міської  влади - виконавча і представницька. І це, без перебільшення, значимий факт. Адже у нас спільна мета - успішний соціально-економічний розвиток і суспільно-політична стабільність нашого міста.

 

В  звітному періоді   проведено 5 засідань міської ради, на яких розглянуто 76 питань та прийнято відповідні рішення. Вони стосувалися всіх сфер життя міста: місцевого бюджету, соціально-економічного розвитку, землевпорядкування,  комунальної власності, гуманітарної сфери тощо.

 

Міська рада тісно взаємодіяла з виконавчими органами міської та державної влади і громадськістю  при складанні, розгляді, затвердженні та внесенні змін до місцевого бюджету, програми соціально-економічного та культурного розвитку м.Шостка, звітів  про їх виконання, а також в питаннях дотримання  встановленого порядку управління та розпорядження майном, що перебуває в комунальній  власності.

 

Упевнений, така спільна робота піде на користь загальній справі. Адже основне завдання  органів влади і городян – спільними зусиллями зробити Шостку  більш затишною, благополучною та  красивою.

 

Виконавчим комітетом за відповідний період проведено 6 засідань та прийнято 201 рішення.

 

Прийнято 40 розпоряджень  міського голови  з основної діяльності.

 

Протягом звітного періоду систематично вживалися заходи щодо забезпечення безумовного виконання вимог Закону України «Про звернення громадян».

 

За 6 місяців поточного року до виконавчого комітету міської ради надійшло 1497 звернень, що на 274  менше ніж у відповідному періоді минулого року (1771 – 2012 р.):

-  питання соціального захисту населення (521);

-  питання житлово-комунального господарства (356);

-  питання аграрної політики та земельних відносин (200);

-                    питання архітектури та будівництва (93);

-                     житлові питання (96);

-                     питання опіки, піклування та вчинення правочину за участю неповнолітніх дітей (51);

-                     інші питання: медичне обслуговування, освіта, торгівля, транспорт, пенсійне забезпечення, тощо (180).

Вирішити всі питання в повному обсязі неможливо. Перш за все у зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями, але значна частина з причин організаційного характеру. В цьому питанні місто справедливо піддавалося критиці з боку голови Сумської обласної державної адміністрації Чмиря Ю.П. За перше півріччя вирішено позитивно 640 звернень, надано роз’яснень по 525 зверненням та залишено на контролі 332. Ця робота в послідуючі періоди буде покращена.

 

Промисловість: Робота промислових підприємств потребує значної уваги і допомоги з боку виконавчої влади. Сьогоднішнє законодавство забороняє втручатися в роботу підприємств, але хто як не влада підтримає їх. Адже механізм роботи контрольних органів залишається попереднім, а часто і посилюється.

Конкуренція на ринках збуту з кожним роком посилюється. В багатьох містах України практично зникли державні промислові підприємства. Приватні розпочинають свою роботу вкрай повільно.

Тільки завдяки спільній роботі з керівниками підприємств, підтримці голови Сумської обласної державної адміністрації Ю.П.Чмиря вдалося забезпечити позитивні темпи росту промислового виробництва на рівні 111,2%, в той час як в цілому по Україні відповідний показник становить 100,4%.

Обсяг реалізованої промислової продукції за  6 місяці 2013 року становить 706,3 млн.грн., що складає 111,8% до обсягів реалізованої промислової продукції за аналогічний період 2012 року.

 

Розвиток транспорту: Регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом здійснюються на  27 міських маршрутах. Автотранспортом міського сполучення охоплені усі мікрорайони міста. З метою підвищення комфортності пасажирських перевезень за І півріччя 2013 року проведено заміну 7 транспортних засобів малої місткості на автобуси середньої місткості.

За звітний період пасажирським транспортом скористалося 3351,8 тис. пасажирів, що складає 98,0% до відповідного періоду минулого року, пасажирооборот зменшився на 7,8%.

 

Енергозабезпечення та енергозбереження. Згідно розпоряджень Президента України, голови обласної державної адміністрації щодо скорочення енергоспоживання та впровадження енергозберігаючих технологій, розвитку нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії в місті  підприємствами, бюджетними організаціями міста проводиться  виконання завдань з економії паливно-енергетичних ресурсів.  Так, за  січень-червень 2013 року по місту зекономлено  2,5 тис. т. у. п. Для порівняння, за І півріччя 2012 року всього по місту було зекономлено 0,873 тис.т.у.п.

Вартість розробок та впровадження енергозберігаючих технологій за січень-червень 2013 року склала 17,9 млн.грн. (січень-червень 2012 року  - 0,7 млн.грн.).

 

Інвестиційна діяльність. За І півріччя 2013 року обсяг інвестицій в основний капітал складає 24,6 млн.грн. (196,6% до попереднього періоду минулого року). Головним джерелом фінансування інвестицій в основний капітал, як і раніше залишаються власні кошти підприємств та організацій.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку міста на 01.07.2013 року  склав 39,3 млн.дол.США (на 01.01.2013р. – 37,7  млн.дол.США).

 

Житлово-комунальне господарство: Найскладнішим для вирішення в роботі було і залишається питання утримання багатоповерхових будинків, стан яких викликає справедливі скарги  мешканців.  Особливої уваги потребують покрівлі. За звітний період проведено  капітальний  ремонт  житлового фонду на загальну суму 406,3 тис.грн. Відповідні роботи будуть продовжуватися  на протязі ІІ півріччя. Значна кількість покрівель залишаються не відремонтованими в КП ПВО «Енергія», ПП «ЖЕД-1», КП «Укржитлкомфорт».

З метою вирішення даної проблеми виконавчим комітетом міської ради вивчається питання диференційованого підходу до ремонту покрівель, зокрема, залучення коштів населення на проведення капітальних ремонтів. Також, необхідно проводити роботи по кооперуванню коштів міської ради, населення та держави.

Складним для вирішення є питання утримання ліфтового господарства багатоквартирних будинків міста Шостка. Термін експлуатації ліфтів без капітальних ремонтів та заміни, згідно існуючого законодавства - 25 років. Всього  експлуатуються і обслуговуються 188 ліфтів. Протягом І півріччя проведено обстеження та капітальний ремонт ліфтів на загальну суму 192,9 тис.грн. (по вул. Марата, 30, вул. Леніна, 12, вул. Миру, 12, вул. Баумана, 6а, вул. Маяковського, 4, вул. Горького, 9, вул. Онопрієнка, 17). На сьогодні термінового  обстеження та капітального ремонту потребують 17 ліфтів.

Проведені роботи по реконструкції водопровідних та каналізаційних мереж, на що було витрачено 66,1 тис.грн.  

Серед питань благоустрою, які постійно потребували уваги міського голови, міської ради та її виконавчого комітету були питання  утримання мереж вуличного освітлення міста, ремонту доріг, прибирання територій міста (чищення доріг та громадських місць), вивезення твердих побутових відходів.

Протягом І півріччя 2013 року виконано поточний ремонт автодоріг на загальну суму 913,7 тис.грн. (вул. К.Маркса, вул. Некрасова, вул. Кутузова, вул. Короленко, вул. Щедрина, вул. Прорізна, вул. Кірова, вул. Марата, вул. Миру, вул. Луначарського та інші).

Міською радою та її виконавчим комітетом вишукуються всі резерви і можливості для вирішення складних питань житлово-комунального господарства та благоустрою міста Шостка.

 

Регуляторна політика та розвиток підприємництва: Станом на 01.07.2013 року в місті діє 21 регуляторний акт. Підготовлено  4 регуляторних акта, оприлюднено 4, проведено громадські слухання по 4 регуляторним актам, прийнято 2.

Протягом звітного періоду проводилась робота з відстеження результативності регуляторних актів. За І півріччя 2013 року здійснено 4 базових відстеження результативності. Звіти про відстеження результативності оприлюднюються на сайті Шосткинської міської ради.

Станом на 01.07.2013 року в місті працює 223 малих підприємств та 2623 суб’єктів господарювання-фізичних осіб. Галузева структура малого підприємництва характеризується переважанням малих підприємств у сфері торгівлі та послуг.

Висловлюю вдячність керівникам малих підприємств та підприємцям-фізичним особам, які в складних умовах економічної кризи працюють над розвитком свого бізнесу, які розбудовують його не тільки в Шостці, а і в прилеглих районах.

Протягом І півріччя 2013 року через Єдиний дозвільний офіс в місті Шостка видано 32 документи дозвільного характеру, надано 93 консультації. Дозвільний офіс працював недостатньо ефективно. В послідуючі періоди будуть прийняті заходи по укріпленню матеріальної бази центру.

 

Споживчий ринок: Станом на 01.07.2013р. в місті працює 577 торгівельні заклади, з них 427 магазини, 71 заклад ресторанного господарства (з них 44 загальнодоступні), 106 закладів побутового обслуговування населення, 3 ринки. За звітний період відкрито 16  підприємств роздрібної торгівлі, 4 заклади побутового обслуговування населення та 1 заклад ресторанного господарства.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб протягом І півріччя 2013 року збільшився на 7,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року та становить 203,0 млн. гривень.

 

Зовнішня торгівля. Зовнішньоторговельний оборот товарів за січень-червень 2013 року склав 13,9 млн. дол. США. Експорт склав 3,9 млн. дол. США (76,2% до відповідного періоду минулого року), імпорт склав 10,0 млн. доларів США (83,9% до відповідного періоду минулого року).

 

Податково-бюджетна політика: За І півріччя 2013 року збір податків та платежів до Зведеного бюджету України склав 78,0 млн.грн. (98,7% до відповідного періоду минулого року), до Державного бюджету мобілізовано 37,9 млн.грн. (90,4% до відповідного періоду минулого року), сума відшкодування ПДВ – 2,4 млн.грн.  Надходження до Зведеного бюджету по податку на прибуток склали 9,0 млн.грн. (104,6% до відповідного періоду минулого року), збір до загального фонду Державного бюджету по ПДВ – 23,4 млн.грн. (69,9% до відповідного періоду минулого року).

Доходи місцевого бюджету (без трансфертів) за січень-червень 2013 року  зросли на 593,0 тис. гривень або на 2,0% у порівнянні з аналогічним періодом 2012 року і складають 29810,1 тис. гривень.

За 6 місяців 2013 року місцевих податків та зборів надійшло до місцевого бюджету м. Шостка 3820,9 тис.грн., з яких єдиного податку – 3669,2 тис.грн., туристичного збору – 10,8 тис.грн., плати за провадження деяких видів підприємницької діяльності – 136,8 тис.грн.

В коштах, які перераховані до бюджету викладена велика і тяжка праця працівників промислових підприємств, установ та підприємців міста.

 

Доходи населення. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника за І півріччя 2013 рік склала 2097,47 грн., що на 3,6 відсотки більше ніж  торік

Здійснюються перевірки підприємств, установ та організацій всіх форм власності щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

За І півріччя 2013 року  перевірено 21 суб’єкт господарської діяльності.

Залишається проблемним питання своєчасної виплати заробітної плати.

Станом на 1 липня 2013 року загальна заборгованість із виплати заробітної плати становить 22,2 млн.грн. На економічно активні підприємства припадає 88,1% загальноміського боргу – 19,5 млн.грн.

Жорсткі заходи вживаються для запобігання відведення в тінь виплати заробітної плати. Спільно з соціальними партнерами виявлено 54 неоформлених належним чином найманих працівників. Нагадую, саме цей податок став головним джерелом поповнення міської скарбниці.

 

Зайнятість населення: У січні-червні 2013 року кількість зареєстрованих безробітних, що користувалися послугами Центру зайнятості, 3075 чоловік. За цей період працевлаштовано 845 безробітних. Рівень працевлаштування становить 27,5%. Чисельність зареєстрованих безробітних збільшилася до початку року на 237 осіб та станом на 01.07.2013р. складає  1523 особи.

З метою задоволення поточних та перспективних потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках було організовано професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для 235 зареєстрованих безробітних громадян. Професійною підготовкою охоплено 51,3% від прогнозованої кількості осіб на 2013 рік.

Протягом І півріччя 2013 року до виконання робіт тимчасового характеру та громадських робіт залучено 198 безробітних громадян.

З початку року (січень-червень) фактично створено 643 робочих місць. Завдання на рік по створенню нових робочих місць виконано на 87,5%.

 

 

Соціальний захист: Упродовж І півріччя 2013 року вчасно здійснювалася виплата державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам в сумі 29,3 млн. грн.

Кількість одержувачів державної допомоги сім’ям з дітьми  на 01.07.2013 року склала 4847 особи, сума виплат –20,5 млн. грн.

Кількість одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям склала 761 сім'я, яким виплачено 4,4 млн.грн.

Станом на 01.07.2013р. державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам отримує 501 особа, за І півріччя 2013 року нараховано та виплачено –3,2 млн. грн.

Виплати 8 прийомним сім’ям, у яких виховується 12 дітей, протягом І півріччя 2013 року склали 2,6 млн. грн.

Субсидії на відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги  призначаються за спрощеним порядком. За І півріччя 2013 року нарахування субсидій склали 1,2 млн.грн. На підставі рішень міської комісії по розгляду заяв громадян з питань надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, як виняток, житлова субсидія призначена 172 сім’ям. Станом на 01.07.2013 р. – 996 сімей одержує субсидію.

Протягом І півріччя 2013 року виявлено 2648 осіб з числа громадян похилого віку, інвалідів, інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та  потребують соціальні послуги.

Були охоплені різними видами соціального обслуговування 1778 осіб. 1170 осіб отримали натуральну і матеріальну допомогу. Трансферти населенню за рахунок місцевого бюджету склали 77,5 тис. грн.: матеріальна допомога, благодійні обіди, продукти харчування.

Реабілітаційні послуги у Шосткинському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримали 150 дітей-інвалідів.

В місті  проводиться додаткова робота по розвитку Університету ІІІ покоління у складі семи факультетів: економічно-правовий, мистецький, інформаційних технологій, агрономічний, теологічний, основ медицини, історичний, що є однією із форм залучення осіб пенсійного віку до активного життя. Навчанням  в Університеті охоплені біля 267 слухачів. В перспективі опрацьовується питання перейти в Університеті ІІІ покоління до етапу практичного використання досвіду і знань слухачів для практичної користі міста.

Звертаюсь до жителів міста з проханням письмово надати своє бачення по цьому напрямку. Пропозиції прошу надати заступникові міського голови Сиваєвій Н.О. (контактний телефон 2-13-09).

 

Пенсійне забезпечення: Одним з основних пріоритетів у діяльності є питання соціального захисту, у тому числі вирішення гострої соціальної проблеми забезпечення громадян гідними пенсіями.

Станом на 01.07.2013р. на обліку в управлінні Пенсійного фонду перебуває 25605 пенсіонерів. Середній розмір пенсії по місту складає 1310,31 грн. (станом на 01.07.2012р. – 1275,21 грн.). За звітний період проведено ряд заходів по відпрацюванню роботи управління Пенсійного фонду України в м.Шостці та Шосткинському районі Сумської області після об’єднання з районним Пенсійним фондом.

Разом з тим, залишається проблемним питання організації роботи по зверненню громадян. В поточному році роботу в цьому напрямку буде покращено.

 

Охорона здоров`я: Медичну допомогу в місті надають 4 лікувально-профілактичних заклади. За звітний період 2013 року до лікувально-профілактичних закладів м. Шостка надійшло обладнання на загальну суму 222,7 тис.грн., з них за рахунок коштів спеціального фонду 117,5 тис.грн., за рахунок міжбюджетних трансфертів на суму 61,6 тис.грн., за рахунок бюджету розвитку на 43,6 тис.грн.

Для Шосткинської ЦРЛ було придбано обладнання на суму 141,2 тис.грн. (мікроскоп XSM-20, монітор пацієнта РМ-50, стерилізатор повітряний медичний ГП-80 – 2 шт, термостат електричний сухо повітряний ТС-1/80 СПУ, датчик багаторазовий для дорослих 1863 – 3 шт., датчик кисню Leоni, дихальний контур для анестезії педіатричний, дихальні контури для анестезії, що подовжується, клапани видиху, рентгенівську трубку та інше).

Для Стоматологічної поліклініки придбано обладнання на суму 63,9 тис.грн. (світильник СРП 54-6 ДУ, діатермокоагулятор ДКУ-60, стоматологічна установка, опромінював бактерицидний Фіолет 01, камера Панмед-1С, прилади охоронної сигналізації, камера Панмед-1С, медичні шафи, стоматологічне крісло та інше).

Для Шосткинської дитячої лікарні придбано обладнання на загальну суму 17,6 тис.грн. (парафінонагрівач, мікроскоп, центріфуга).

В системі охорони здоров’я міста проводиться реформування. При цьому керівному складу лікувальних закладів поставлено завдання проводити реформи поступово, вдумливо, з врахуванням думки трудових колективів і жителів міста та прилеглих районів. В ході реформ в місті буде створено медичний цент по обслуговуванню північних районів Сумської області.

В першому півріччя відпрацьовувалася система роботи швидкої допомоги. Виникали складності з оплатою праці, придбанням запасних частин. Завдяки втручанню Сумської обласної державної адміністрації більшість питань вирішено.

Посилює свій вплив на систему охорони здоров’я Сумський діагностичний цент, створений в нашому місті завдяки ініціаторові - голові Сумської ОДА  Чмирю Ю.П. Даний центр отримує додаткове медичне обладнання, яке відповідає кращим світовим стандартам.

Колективом Центральної районної лікарні проведені ремонтні роботи  по відкриттю фізіотерапевтичне відділення  в приміщенні дитячої лікарні. Ці заходи дадуть можливість покращити умови роботи колективу відділення, підвищити рівень медичної допомоги, скоротити витрати на енергоносії.

В цілому на галузь охорони здоров’я за звітний період витрачено 29,5 млн.грн. бюджетних коштів. Галузь охорони здоров’я активно розвивається і перед медичними працівниками ставиться завдання покращення відношення до хворих. Створювати атмосферу доброти і підтримки.   

 

Підтримка дітей та молоді, гендерна політика. Серед молоді міста проводиться робота по активізації молодіжного руху. В місті зареєстровано 11 громадських молодіжних та дитячих організацій. Проводиться робота по реалізації спільних проектів. У 2013  проведено фотовиставка «Шостка- вчора, сьогодні, завтра».

При Молодіжному центрі соціального партнерства та творчості створена Молодіжна  дорадча рада. В рамках проекту  виходить  в світ номер молодіжної газети «Молодіжний лідер».                                      

Проводиться робота  щодо пошуку, підтримки та розвитку творчої обдарованої молоді. За підтримки органів виконавчої влади систематично проводяться молодіжні фестивалі  “Студентська  весна – 2013». У 2013 році проведено міський етап молодіжного фестивалю “Студентська  весна –2013», регіональний етап  північного регіону та прийнято участь у заключному гала-концерті у м. Суми.

Ведеться робота по пропаганді здорового способу життя. Систематично серед учнівської молоді проводяться різнопланові  акції та заходи  по пропаганді здорового способу життя. Так  10.02.2013  року в ЦЕВ «Юність» відбувся міський фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я». Прийняли участь команди загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів та вищих навчальних закладів. У рамках тижня правової освіти проведено акцію в навчальних закладах міста «За здоровий спосіб життя» - профілактика правопорушень пов’язаних з уживанням алкогольних напоїв серед учнівської та студентської молоді. В усіх гуртожитках навчальних закладів переглянуто стрічку «Піна» про наслідки зловживання пивом у підлітковому віці.

З метою організації змістовного дозвілля для молоді міста проведено  конкурсно-розважальну програму „Масляна”, конкурсно-розважальну програма до дня Св. Валентина, святкування  Дня  молоді, свято Артемівського мікрорайону.

Щорічно проводиться  фестиваль «Таланти багатодітної родини». Переможниця обласного етапу Латкіна Катерина захищала честь міста у МДЦ «Артек».

З метою патріотичного виховання молоді проведено заходи по відзначенню Дня Захисника Вітчизни та річниці виводу військ з Афганістану, річниці Збройних Сил України, річниці Перемоги у ВВВ,  в рамках яких молодь міста брала участь в урочистих зборах та мітингу, концертах. Також, було проведено молодіжну акцію “Від обеліску до обеліску.

Наша молодь порівняно з молоддю інших регіонів більш конкурентоздатна. Більш дисциплінована і більш активна, отримує патріотичне виховання. В подальшому планується цьому питанню приділяти більш значну увагу.

Продовжується співробітництво з прикордонними областями Російської Федерації, щодо культурного та спортивного обміну молодіжними делегаціями, спільного проведення конкурсів, фестивалів. У цьому році міська команда туристів брала участь в міжнародному туристичному зльоті в м. Желєзногорськ (Росія)

У І півріччі 6 багатодітних матерів нашого міста  отримали почесні звання «Мати-героїня».

З метою надання допомоги особистості та соціальним групам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, розвитку у них техніки подолання труднощів і вироблення навичок самодопомоги при центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює служба соціальної підтримки сім’ї. 

Протягом І півріччя 2013 року працівниками  центру відвідані 4860 сімей.

Соціальним супроводом у І півріччі 2013 року охоплено 126 сімей, завдяки якому 224 дитини, з них 4 дитини-сироти отримали кращі умови виховання, влаштовані до позашкільних освітніх закладів, покращили показники у навчанні, отримали можливість жити в родині з нормальним психологічним кліматом та установкою на здоровий спосіб життя. З позитивним результатом знято з соціального супроводу 79 родин, що  свідчить про здатність сімей самостійно вирішувати  проблемні питання та про підвищення виховного потенціалу родин.

За звітний період сім’ям під соціальним супроводом було надано 4729 послуг, з них: психологічних – 409, соціально-педагогічних – 1239, соціально-медичних – 541, соціально-економічних – 460, юридичних – 27, інформаційних – 2053.

Результатами соціальної роботи є:

- залучено до тренінгової роботи – 4408 чол.;

- отримано доступ до більш освітніх можливостей – 505 чол.;

- навчено навичкам безпечного способу життя – 804 чол.;

- влаштовано до закладів позашкільної освіти (гуртків та секцій) – 106 чол.;

- оформлено документів - 80 сімей;

- працевлаштовано та влаштовано на навчання – 36 чол.;

- залучено до реабілітаційних та корекційних програм – 48 чол.;

- отримано допомогу в лікуванні – 22 чол.

 

Освіта: Освіта  представлена 36 навчальними закладами: 13 дошкільних (3021 дітей), 15 загальноосвітніх (6406 учнів), 8 профільних позашкільних навчальних закладів. Відсоток охоплення дітей дошкільною освітою складає 86 відсотків. Це найвищий відсоток охоплення дітей у Сумській області. До кінця поточного року даний показник буде збільшуватися. У загальноосвітній школі №9 буде відкрито ще одну (третю)  групу дошкільного навчання. Поставлено завдання управлінню освіти Шосткинської міської ради, яке очолив новий керівник Сергійко Н.О., організувати роботу дошкільних навчальних закладів таким чином, щоб усі батьки, які бажають передати дітей на виховання в дитячі садки, мали таку можливість. Ця робота буде проводитися з використанням мережі Інтернет.

Діє один дошкільний заклад санаторного типу для дітей з малими та загасаючими формами туберкульозу, працюють 17 груп спеціального призначення: з порушеннями мовлення, зору, опорно-рухового апарату, зі складними дефектами розвитку. Таких спеціалізованих груп в дитячих садках в інших містах Сумської області вже не існує. Це приводить до додаткових фінансових витрат. Місто піддається критиці з цього питання фінансовими органами вищого рівня. Разом з тим, наша позиція залишається такою, що робота спеціалізованих груп буде підтримуватися і в подальшому.

В усіх денних загальноосвітніх школах забезпечено вивчення іноземної мови з 1-го класу. Забезпечується право національних меншин на задоволення освітніх потреб рідною мовою, збереження та розвиток етнокультури.

З обдарованими учнями в місті працюють чотири навчальні заклади: навчально-виховний комплекс.

Кількість дітей, залучених до участі в предметних олімпіадах, Міжнародних інтелектуальних конкурсах, в Малій академії наук  постійно зростає.  В них взяло участь понад 2500 дітей. За підсумками участі у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад команда школярів міста посіла, як і в попередні роки друге місце. Стабільно високих результатів в олімпіадних змаганнях досягають учні НВК-ліцей, який упродовж останніх п’яти років є найкращим закладом області. Протягом трьох останніх років четверо кращих школярів 9-10-х класів шкіл міста удостоєні стипендії голови Сумської обласної державної адміністрації для обдарованих учнів.

В поточному році планується розширити роботу Шосткинського відділення Малої академії наук. Налагодити співпрацю цього закладу з Шосткинським інститутом Сумського державного університету. Дати можливість користуватись цим закладом школярам Шосткинського району.

На протязі 2х років в школах міста буде розгорнута робота по більш широкому використанню  ІТ-технологій в навчальному процесі. Так, приміщення школи №1  вже обладнано системою Wi-Fi.

Для соціально-незахищених родин у місті функціонує школа-інтернат, де навчається майже 200 дітей, спеціальна школа І-ІІ ступенів № 10 – близько 100 дітей. Близько 40 дітей з центру соціально-психологічної реабілітації здобувають освіту в навчальних закладах міста.

З метою підготовки закладів освіти до роботи в 2013-2014 навчальному році за І півріччя 2013 року проведено капітальні ремонти  1557,75  кв.м  покрівель навчальних закладів на загальну суму 240,9 тис.грн. (ЗОШ І-ІІІ ступенів №5; НВК: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 – дошкільний навчальний заклад; ЗОШ І-ІІІ ступенів №11).

Для проведення поточних ремонтів покрівель придбано рубероїд на суму 31,7 тис.грн. (ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 та ДНЗ №№ 1,5,9,12). Виконано поточний ремонт 85 кв.м покрівлі дошкільного навчального закладу (ясел-садку) № 5 «Теремок» та 50 кв.м покрівлі дошкільного навчального закладу (ясел-садку) № 12 «Росинка».

Проведено капітальний ремонт внутрішньої системи теплопостачання ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 7 на суму 39,7 тис.грн.

В цілому на галузь освіти направлено 40,8 млн.грн, це на 3,2 млн.грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Ця галузь отримала найбільшу суму коштів з місцевого бюджету.

 

Розвиток культури та туризму: За звітний період проведено 21 культурно мистецький захід, а саме театралізовану міську новорічну концертно-розважальну програму «Зима-2013», колядки-поздоровлення з Різдвом Христовим підприємств та організацій міста у виконанні народного хору «Жайвір» Центру культури і дозвілля; мітинг-реквієм до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, заходи до Дня захисника Вітчизни, вечір до Міжнародного дня прав жінок і миру «В коханні вам освідчуємося», ХІV фестиваль камерної та класичної музики «Поліська рапсодія», День Перемоги, заходи до 93-ї річниці з дня народження тричі Героя Радянського Союзу Кожедуба І.М. та інше. На проведення міських, обласних фестивалів, конкурсів, виставок, підтримку талановитих учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів витрачено 98,8 тис.грн.

Культура в місті традиційно має одні з кращих показників в Сумській області. Потребує значного фінансування. За звітний період на цю галузь направлено 5,6 млн.грн., що на 580,0 тис.грн. більше відповідного показника минулого року.

 

Фізична культура та спорт: В місті запроваджено систему багатоступеневих спортивно-масових змагань. Так, у лютому поточного року проведено Чемпіонат України з ковзанярського спорту. Завершено чемпіонат північного регіону Сумської області з фут залу серед любительських команд (взяло участь 10 команд з м.Шостки, Шосткинського, Ямпільського, Н.-Сіверського, Глухівського, Конотопського та Путивльського районів). У березні проведено спартакіаду на кубок І.Кожедуба серед підприємств, організацій та силових структур міста (11 команд) та пройшов Чемпіонат України зі стрибків на акробатичній доріжці серед юнаків. Також, у травні-червні проведено Кубок області з футболу серед школярів та першість області з футболу. 1 червня проведено Олімпійський день бігу. Загальна сума коштів, виділених на проведення змагань різного рівня становить 51,0 тис.грн.

Мережа закладів фізичної культури та спорту в місті складається з: 2 – стадіонів, 1 – басейну, 30 – спортивних залів, 30 – приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять (з них 13 з тренажерним обладнанням), 41 – спортивного майданчика, 21 – гімнастичного містечка та 11 футбольних полів, 6 – майданчиків зі штучним покриттям, 2 лижних баз.

Підготовку спортивного резерву в місті здійснюють 4 дитячо-юнацькі спортивні школи з 18 видів спорту: „Свема”, „Імпульс”, „Хімік”, комплексна дитячо-юнацька школа управління освіти, в яких займаються 1247 учня, що складає 20,0% від загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл міста.

Незважаючи на фінансові складнощі в місті підтримуються всі 4 дитячо-юнацькі спортивні школи. Така кількість шкіл є в нашому місті і в Сумах.

За звітний період значна робота в місті проведена по реконструкції стадіону дитячої спортивної школи управління освіти. В цьому спортивному закладі планується розгорнути роботу по розвитку футболу в сісті. На галузь фізичної культури і спорту за звітний період витрачено 1,6 млн.грн., що на 220,0 тис.грн. більше, ніж в минулому році.

 

Розвиток громадянського суспільства: На території міста зареєстровані 75 міські організації політичних партій та 144  громадських організацій, в тому числі молодіжні, правозахисні, козацькі, просвітницькі, релігійні, природоохоронні, жіночі, організації ветеранів та інвалідів, інші.

Протягом  звітного періоду проведено 22 «гарячі лінії за участю керівників структурних підрозділів Шосткинської міської ради, заступників міського голови, керуючого справами, керівників виконавчих органів державної влади, на які звернулося 32 осіб. Працює громадська приймальня, у І півріччі 2013 року  до громадської приймальні звернулося 63 особи (відповідний період 2012 р. - 73 особи), яким надана фахова допомога.

 

Я підсумував пройдене. Хочу подякувати всім, хто із завзяттям та оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частину душі в розбудову рідного міста та покращує його благоустрій. Зрушення, які відбулися в місті — результат плідної співпраці міської влади та територіальної громади.

Зрозуміло, що перед нами багато роботи по вирішенню проблем міста. Вірю, що й надалі будемо разом, усією громадою будувати життя у рідному місті — працювати, допомагати один одному для загального добра, миру і злагоди.

Ми всі повинні бути переконані і впевнені, що наша Рідна Шостка – це одне з кращих міст, де всі верстви населення можуть себе проявити краще, сильніше, ніж в інших містах.

 

26.09.13

 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"